Ухвала
від 27.09.2022 по справі 739/996/22
НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 739/996/22

Провадження № 1-кс/739/321/22

УХВАЛА

про накладення арешту на майно

27 вересня 2022 року м. Новгород-Сіверський

Слідчий суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні, погоджене з прокурором Новгород-Сіверської окружної прокуратури ОСОБА_3 клопотання слідчого СВ Новгород Сіверського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_4 , в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022270320000237 від 23.09.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, про накладення арешту на майно,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Новгород-Сіверського РВП ГУ НП в Чернігівській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді із погодженим з прокурором клопотанням про накладення арешту на майно.

В обґрунтуванняклопотання слідчийзазначає,що у провадженні слідчого відділення Новгород-Сіверського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області перебуває кримінальне провадження №12022270320000237 від 23.09.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України.

Досудовим розслідуваннямвстановлено,що 22.09.2022 року до чергової частини Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення, про те, що під час проведення лісозаготівельних робіт на ділянці лісового масиву ДП «Новгород-Сіверський агролісгосп» (квартал 239, ділянка 19), гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працевлаштований у ТОВ «Золотий Дим», отримав травму грудної клітки внаслідок падіння на нього дерева та був доставлений до реанімаційного відділення КНП «Новгород-Сіверської ЦМЛ». ІНФОРМАЦІЯ_2 від отриманих ушкоджень гр. ОСОБА_5 помер в КНП «Новгород-Сіверська ЦМЛ».

Відомості за вказаним фактом, 23.09.2022 року, були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022270320000237, визначено правову кваліфікацію ст.271 ч.2 КК України.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група. У ході проведення огляду місця події було вилучено речі, якими ОСОБА_5 користувався під час проведення лісозаготівельних робіт, а саме: пластикову помаранчеву каску та бензопилу марки «STIHL» MS361 та які фактично належать ТОВ «Золотий Дим» (код ЄДРПОУ 33326927).

Вилучені під час огляду місця події речі постановою слідчого визнано та приєднано до кримінального провадження в якості речового доказу.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Власник майна ТОВ «Золотий Дим», в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі. Не заперечує проти задоволення клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям або предметом вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

В частині другій ст. 167 КПК України зазначено, що тимчасово вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення .Тимчасово вилученимможе бутимайно увигляді речей,документів,грошей тощо,щодо якихє достатніпідстави вважати,що вони: підшукані,виготовлені,пристосовані чивикористані якзасоби чизнаряддя вчиненнякримінального правопорушеннята (або)зберегли насобі йогосліди; призначалися(використовувалися)для схилянняособи довчинення кримінальногоправопорушення,фінансування та/абоматеріального забезпеченнякримінального правопорушенняабо винагородиза йоговчинення є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом , одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Частиною 1 ст. 170 КПК України, передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.

Відповідно дочастини 3ст.170КПК України,у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98КПК України.

Частино 1 ст. 171 КПК України, зазначено, що з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову також цивільний позивач.

Перевіривши наданіматеріали клопотаннята дослідившидокази поданих матеріалах слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки слідчим доведено наявність підстав, передбачених ст. 170 КПК України.

На підставівикладеного,керуючись ст.ст.107,131,132,170,171,172,173,175 КПК України слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на визнані у кримінальному провадженні №12022270320000237 від 23.09.2022 року, речові докази, а саме: пластикову помаранчеву каску та бензопилу марки «STIHL» MS361, які упаковані до поліетиленового мішка котрий опечатаний печаткою «Для довідок 3 Н.-Сіверський районний відділ поліції ГУНП в Чернігівській області. Національна поліція України» та скріплений биркою з підписами понятих.

Надати дозвіл на зберігання речових доказів, а саме: пластикову помаранчеву каску та бензопилу марки «STIHL» MS361- у кімнаті зберігання речових доказів Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення, а власником арештованого майна, у вказаний строк з моменту вручення її копії, безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудНовгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення27.09.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106447779
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —739/996/22

Ухвала від 27.09.2022

Кримінальне

Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області

Іващенко І. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні