ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
26 вересня 2022 року м.Харків Справа № 913/191/22
Провадження №18/913/191/22
Суддя господарського суду Луганської області Корнієнко В.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 12.09.2022 № КНО-61.1.3.2/154
Акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» (вул. Андріївська, б. 4, м. Київ, 04070)
до 1-го відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький завод теплоізоляційних виробів» (вул. Промислова, б. 18, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)
2-го відповідача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
3-го відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар енерджи груп інновейшн» (вул. Промислова, б. 2-Г, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93400)
про стягнення 1.000.000,00 грн
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство «Перший Український Міжнародний Банк» звернулось до Господарського суду Луганської області з позовом до 1-го відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький завод теплоізоляційних виробів», 2-го відповідача ОСОБА_1 , 3-го відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар енерджи груп інновейшн» з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвєродонецький завод теплоізоляційних виробів» та солідарних з ним боржників ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Солар енерджи груп інновейшн» частини заборгованості за основною сумою кредиту за договором про надання банківської послуги від 20.07.2021 № МБ-КНА-ГЛ-13795/КЛ1, укладеного в рамках Генерального договору про надання банківських послуг від 20.07.2021 № МБ-КНА-ГЛ-13795 в сумі 1.000.000,00 грн.
Позивач просить визнати справу малозначною та розглянути справу в порядку спрощеного провадження.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачів своїх договірних зобов`язань.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд приходить до висновку, що вони відповідають вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 1 ст. 247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем до стягнення заявлено суму 252392,24 грн, що перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак не перевищує п`ятиста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, позивачем просить розглянути подану позовну заяву в порядку спрощеного позовного провадження.
За змістом ч.ч. 2 та 3 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Статтею 249 ГПК України унормовано, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Положеннями ч.ч. 2 та 3 ст. 250 ГПК України встановлено, що у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
З огляду на те, що предметом спору в цій справі є стягнення заборгованості в сумі 1.000.000 грн, яка не перевищує п`ятиста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд вважає, що дана справа є справою незначної складності, тому визнається судом малозначною.
З урахуванням складності справи, обсягу та характеру доказів у справі, суд дійшов висновку про задоволення вимоги позивача та вважає за можливе розглядати дану справу в порядку спрощеного позовного провадження.
Разом з тим, п. 8 ч. 3 ст. 247 ГПК України передбачена необхідність врахування судом думки обох сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, в зв`язку з чим суд пропонує відповідачу подати заяву із запереченнями про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження за їх наявності.
Таку заяву відповідачам слід подати в строк, визначений ч. 1 ст. 251 ГПК України для подачі відзиву, а саме протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
При цьому, якщо відповідачі в установлений судом строк подадуть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідачів постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Якщо відповідачі не подадуть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин (ч.ч. 4, 5 ст. 250 ГПК України).
Суд звертає увагу сторін на те, що відповідно до ч. 1 ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9 ст. 80 ГПК).
Керуючись ст.ст. 12, 164, 165, 172, 176, 232-234, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 913/191/22.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання, без виклику сторін.
3. Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження у справі; копію відзивів надіслати позивачу одночасно з надісланням відзивів до суду, докази надсилання подати суду;
- у разі заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження подати відповідні заяви;
- при незгоді з сумою позову подати свій контррозрахунок.
4. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзиви відповідачів - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзивів на позовну заяву; копію відповідей надіслати відповідачам, докази цього подати суду.
5. Встановити відповідачам строк для подання письмових заперечень щодо наведених позивачем у відповідях на відзиви пояснень - не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив; копію заперечень надіслати позивачу, докази цього подати суду.
6. Повідомити учасників справи, що у разі неподання ними в строк, встановлений ч. 7 ст. 252 ГПК України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, справа буде розглянута в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://lg.arbitr.gov.ua/sud5014/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 26.09.2022 та оскарженню не підлягає.
СуддяВладислав КОРНІЄНКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2022 |
Оприлюднено | 28.09.2022 |
Номер документу | 106450498 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Корнієнко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні