8/196д/07-11/589д/07
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
12 жовтня 2007 р. № 8/196д/07-11/589д/07
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
головуючого Божок В.С.
суддів :Костенко Т.Ф., Коробенко Г.П.
розглянувши касаційну скаргутовариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-споживче товариство "Надія, ЛТД", м. Запоріжжя
на ухвалугосподарського суду Запорізької області від 02.08.2007р.
господарського суду Запорізької області
за позовомРегіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, м. Запоріжжя
дотовариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-споживче товариство "Надія, ЛТД", м. Запоріжжя
пророзірвання договору оренди та повернення майна до державної власності
ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, м. Запоріжжя звернулось до господарського суду Запорізької області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-споживче товариство "Надія, ЛТД" про розірвання договору оренди та повернення майна до державної власності.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 02.08.2007р. прийнято справу № 8/196д/07-11/589д/07 до провадження та призначено справу до розгляду на 11.09.2007р.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою, ТОВ "Виробничо-споживче товариство "Надія, ЛТД" звернулось з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, в якій просить ухвалу скасувати, мотивуючи скаргу тим, що ухвала прийнята з порушенням норм процесуального права, а саме ст. 79, 86 Господарського процесуального кодексу України.
Вказана касаційна скарга не може бути прийнята до провадження з огляду на таке.
Відповідно до ч.1 ст. 11113 ГПК України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Зазначена норма не містить виключного переліку ухвал, які можуть бути предметом касаційного оскарження, але обмежує такий перелік ухвалами, оскарження яких прямо передбачено ГПК України та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Право самостійного оскарження ухвали господарського суду по призначенню справи до розгляду чинним законодавством не передбачено.
Встановлений порядок оскарження не порушує ст. 129 Конституції України, яка гарантує право касаційного оскарження судових рішень, а заперечення щодо ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду справи і не підлягають самостійному оскарженню, можуть бути включені до скарги на прийнятий за результатами розгляду судовий акт.
З огляду на зазначене у суду касаційної інстанції відсутні повноваження на перевірку правомірності винесення місцевим господарським судом ухвали, яка не підлягає оскарженню, що є підставою для відмови у прийнятті касаційної скарги.
Керуючись ст.ст. 86, 107, 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
У Х В А Л И В:
У прийнятті касаційної скарги ТОВ "Виробничо-споживче товариство "Надія, ЛТД" на ухвалу господарського суду Запорізької області від 02.08.2007р. у справі №8/196д/07-11/589д/07 відмовити.
Головуючий суддя В.С. Божок
Судді Т.Ф. Костенко
Г.П. Коробенко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2007 |
Оприлюднено | 30.10.2007 |
Номер документу | 1064532 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Коробенко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні