Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/1819/22
Провадження № 2/376/1058/2022
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"23" вересня 2022 р. суддя Сквирського районного суду Київської області Батовріна І.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулась досуду звказаним позовом,посилаючись нате,що ІНФОРМАЦІЯ_1 померїї чоловік ОСОБА_5 . Після його смерті відкрилася спадщина на нерухоме майно, а саме: на житловий будинок АДРЕСА_1 , земельну ділянку, площею 2,0787 га., кадастровий номер 3224084300:04:004:0032 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Сквирської міської ради Білоцерківського району Київської області.
Заповіту ОСОБА_5 не залишив.
Спадкоємцями за законом після смерті спадкодавця є позивач та відповідачі.
В шестимісячний строк позивач звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, проте нотаріус надала їй відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки правовстановлюючий документ на земельну ділянку, а саме розпорядження Сквирської районної державної адміністрації № 201 від 04.04.2017 року, було видано після смерті ОСОБА_5 .
Розглянувши позовну заяву та матеріали додані до неї, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
У відповідності до ч. 1 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно ч. 5 ст.176ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Вказана позовна заява згідно ч.1ст.185ЦПК України не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вимогам п.5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Враховуючи, що розгляд справи проводиться в межах заявлених вимог та на підставі поданих доказів, позивачем відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України не повно викладені обставин, якими обґрунтовуються вимоги, й відсутні посилання на засоби їх доказування, що полягає в наступному.
Главою 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2012 року, передбачені обставини, при наявності яких нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії.
Згідно із п. 3 Глави 13 цього Порядку нотаріус на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов`язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Згідно п. 23Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30 травня 2008 рокусвідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину (яка згідно п. 24 повинна бути у вигляді обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину) особа може звернутись до суду в порядку позовного провадження.
Відповідно до ч. 4ст. 49 ЗУ «Про нотаріат»,на вимогуособи,якій відмовленоу вчиненнінотаріальної дії,нотаріус абопосадова особа,яка вчиняєнотаріальні дії,зобов`язанівикласти причинивідмови вписьмовій форміі роз`яснитипорядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.
Всупереч вищевказаному, позивачем при зверненні до суду з даним позовом не долучено постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Крім того у позовній заяві не зазначено доказів на підтвердження наявності відкритої спадкової справи.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі та подальший розгляд справи і ухвалення законного та обґрунтованого рішення.
Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.175-177,185 ЦПК України,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Для усунення вказаних недоліків надати позивачеві строк до п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху,в іншомувипадку позовнузаяву будеповернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. Г. Батовріна
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2022 |
Оприлюднено | 29.09.2022 |
Номер документу | 106460938 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Батовріна І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні