Справа № 534/1129/22
Провадження № 3/534/511/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2022 року м. Горішні Плавні
Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області Солоха Олег Володимирович, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , працюючого керівником ВКФ «Легпромсервіс», адреса підприємства: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1КУпАП,
в с т а н о в и в :
20вересня 2022року нарозгляд Комсомольськогоміського судуПолтавської областінадійшла справапро притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №3282/12/16-31-04-06-09 від 14.09.2022, головним державним інспектором Кременчуцького відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у Полтавській області Сідловською А.В., за обставин перевірки своєчасності подання податкової декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні за червень 2022 року платником податків ВКФ «Легпромсервіс» (код ЄДРПОУ 24562754), податкова адреса: 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, просп. Героїв Дніпра, 6 керівником якого є ОСОБА_1 , були виявлені порушення порядку ведення податкового обліку, а саме несвоєчасно подано податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні за червень 2022 року, граничний термін подання 20.07.2022, фактично подано 28.07.2022, чим порушено п. 49.2, пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 та п.п.9.7 п.9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями).
Будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився.
Беручи до уваги, що присутність особи при розгляді справ, передбачених ст.163-1 КУпАП, обов`язковою законодавцем не визначено, суд доходить висновку про можливість проведення розгляду справи у відсутність особи, яка притягується до відповідальності.
Оцінивши перевірені в судовому засіданні докази, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення. Його дії необхідно кваліфікувати за ч.1 ст.163-1 КУпАП, оскільки, будучи керівником підприємства порушив порядок ведення податкового обліку.
Вина ОСОБА_1 підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, актом про результати камеральної перевірки своєчасності подання декларації платника єдиного податку третьої групи за червень 2022 року.
Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, суд, виходячи із положень ст.23 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , його вік і стан здоров`я, сімейний та майновий стан, ступінь вини та суспільну небезпеку вчиненого правопорушення.
Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність порушника, судом не встановлено.
Відтак, суддя дійшов переконливого висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення. Його дії необхідно кваліфікувати за ч.1 ст.163-1 КУпАП, оскільки, будучи керівником підприємства порушив порядок ведення податкового обліку.
Разом із тим, відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням особи правопорушника ОСОБА_1 , враховуючи малозначність та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ступінь його вини, відсутність тяжких наслідків для суспільства, суддя вважає за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП, постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового слідства чи дізнання, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення та враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити за малозначністю вчиненого правопорушення, то відповідно судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 22, 283, 284 КУпАП, суд,
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП, оголосивши усне зауваження.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності стосовно ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП - закрити.
Постанова суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду подаються протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя О.В. Солоха
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2022 |
Оприлюднено | 29.09.2022 |
Номер документу | 106461164 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків |
Адмінправопорушення
Комсомольський міський суд Полтавської області
Солоха О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні