Ухвала
від 28.09.2022 по справі 518/1103/22
ШИРЯЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ширяївський районний суд Одеської області

28.09.2022 Справа №: 518/1103/22 Провадження № 2-з/518/9/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2022 року

Ширяївський районний суд Одеської області в складі судді Тарасенка М.С., розглянувши заяву Заступника керівника Березівської окружної прокуратури Одеської області про забезпечення позову по цивільній справі за позовом Заступника керівника Березівської окружної прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Петровірівської територіальної громади Березівського району Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (ЄДРПОУ 39765871) до Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області (ЄДРПОУ 04379031), ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), Приватного підприємства «Жовтень» (ЄДРПОУ 32037874) про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним договору, скасування державної реєстрації права власності і оренди та повернення земельної ділянки, -

встановив:

В провадженні Ширяївського районного суду Одеської області знаходиться цивільна справа за позовом Заступника керівника Березівської окружної прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Петровірівської територіальної громади Березівського району Одеської області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (ЄДРПОУ 39765871) до Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області (ЄДРПОУ 04379031), ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), Приватного підприємства «Жовтень» (ЄДРПОУ 32037874) про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, визнання недійсним договору, скасування державної реєстрації права власності і оренди та повернення земельної ділянки.

Заступник керівника Березівської окружної прокуратури Одеської області звернувся до суду з заявою про вжиття заходів забезпечення позову, в якій просить суд накласти арешт на земельну ділянку загальною площею 5,2950 га з кадастровим номером 5125481000:01:003:0036, що розташована на території Петровірівської сільської ради (за межами населеного пункту (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2308886651254) та заборони будь-яким особам у будь-який спосіб вчиняти будь-які дії, у тому числі реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки, а також заборонити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), а також іншим фізичним та юридичним особам здійснювати будь - які дії щодо поділу, об`єднання тощо спірної земельної ділянки загальною площею 5,2950 га з кадастровим номером 5125481000:01:003:0036, що розташована на території Петровірівської сільської ради (за межами населеного пункту (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2308886651254).

В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач посилається на те, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити або зробити неможливим у майбутньому виконання судового рішення у випадку задоволення позову.

Проаналізувавши зміст позовних вимог, розглянувши подану позивачем заяву про вжиття заходів забезпечення позову, суддя вважає, що заява про забезпечення позову обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 149ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову.

Заява про забезпечення позову підлягає розгляду за правилами, встановленими частиною 1статті 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

За змістом ч. 1, 2 ст. 149ЦПК Україниєдиною підставою для забезпечення позову є заява учасника справи. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. (п. 4постанови Пленуму ВСУ від 22.12.2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»).

Згідно п. 1, 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно, що належать відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб, а також забороною вчиняти певні дії.

Відповідно до ч. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободкожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Надаючи правову оцінку належності обраного способу захисту, слід зважити й на його ефективність з точки зоруст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Відповідно доПостанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22.12.2006 року № 9забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Тобто, інститут забезпечення позову є гарантією захисту прав, свобод та законних інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача протягом судового розгляду справи; механізмом, який покликаний забезпечити реальне та неухильне виконання судового рішення, прийнятого у справі.

Значення цього інституту цивільного процесуального права в тому, що ним захищаються законні інтереси (права) позивача на той випадок, коли відповідач буде діяти недобросовісно або коли неприйняття заходів може призвести до невиконання судового рішення.

При цьому, забезпечення позову не порушує принципів змагальності і процесуального рівноправ`я сторін. Мета забезпечення позову - це хоча і негайні, проте тимчасові заходи, направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового рішення.

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, при цьому, незастосування заходів забезпечення позову за наявності для цього підстав, саме по собі може потягти неможливість або ускладненість при виконанні судового рішення, що являлось би порушенням права на справедливий судовий розгляд та ефективний засіб юридичного захисту за змістом ст. ст.6,13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки виконання рішення суду є складовою, невід`ємною частиною судового розгляду.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Тобто, підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Метою забезпечення позову - є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов`язанні з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

З огляду на викладене, саме накладення арештуна майнота заборонавчиняти певнідії зцим майном є адекватними та необхідними заходом забезпечення позову, що, у тому числі, може запобігти порушенню прав та охоронюваних законом інтересів позивача.

Забезпечення позову направлене на охорону цивільно-правових інтересів позивача та носить тимчасовий характер.

Керуючись ст. ст. 149 153 ЦПК України суд, -

ухвалив:

Заяву Заступника керівника Березівської окружної прокуратури Одеської області про забезпечення позову задовольнити.

Накласти арешт на земельну ділянку загальною площею 5,2950 га з кадастровим номером 5125481000:01:003:0036, що розташована на території Петровірівської сільської ради (за межами населеного пункту (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2308886651254) та заборони будь-яким особам у будь-який спосіб вчиняти будь-які дії, у тому числі реєстраційні дії щодо цієї земельної ділянки.

Заборонити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ), а також іншим фізичним та юридичним особам здійснювати будь - які дії щодо поділу, об`єднання тощо спірної земельної ділянки загальною площею 5,2950 га з кадастровим номером 5125481000:01:003:0036, що розташована на території Петровірівської сільської ради (за межами населеного пункту (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2308886651254).

Ухвала суду виконується негайно, в порядку встановленому для виконання судових рішень.

Примірник ухвали направити для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.

Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено, оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя М.Тарасенко

СудШиряївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення28.09.2022
Оприлюднено30.09.2022
Номер документу106482620
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —518/1103/22

Ухвала від 12.12.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Тарасенко М. С.

Ухвала від 28.09.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Тарасенко М. С.

Ухвала від 28.09.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Тарасенко М. С.

Ухвала від 28.09.2022

Цивільне

Ширяївський районний суд Одеської області

Тарасенко М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні