9/47/07
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
25 жовтня 2007 р. № 9/47/07
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
ГоловуючогоКочерової Н.О.
суддів:Рибака В.В.Черкащенка М.М.
розглянувшикасаційну скаргутовариства з обмеженою відповідальністю "Інженерно-конструкторське бюро"
на постановувід 21.08.2007 Запорізького апеляційного господарського суду
у справі№ 9/47/07 господарського суду Запорізької області
за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю "Центр будівельних технологій"
до
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачатовариства з обмеженою відповідальністю "Інженерно-конструкторське бюро"
товариство з обмеженою відповідальністю "Аляска"
простягнення суми
ВСТАНОВИВ:
Подана товариством касаційна скарга від 19.09.2007 не відповідає вимогам розділу ХП1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Згідно з положеннями частини 2 статті 1115 та частини 1, 2 статті 1117 Господарського процесуального кодексу України касаційна інстанція на підставі вже встановлених судом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення виключно на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення у рішенні або постанові господарського суду. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
Відповідно до пункту 4 статті 111 згаданого Кодексу касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права судом.
Тобто, в касаційній скарзі має чітко викладатись зміст такого порушення з законодавчим обґрунтуванням порушених норм та з зазначенням конкретних статей та пунктів.
Зокрема, касаційна скарга повинна містити дані, які б свідчили б, що судами при розгляді спору не застосований Закон, який підлягає застосуванню, або застосований закон, який не підлягає застосуванню, або судами неправильно витлумачена норма Закону.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Інженерно-конструкторське бюро" звернулось з касаційною скаргою на постанову Запорізького апеляційного господарського суду, в якій не погоджується з прийнятою у справі постановою, посилаючись на порушення судом норм матеріального права.
Однак, зміст касаційної скарги фактично зводиться до аналізу встановлених судом обставин справи з посиланням на наявні у справі докази, що, враховуючи наведені процесуальні вимоги не дає підстав для перегляду постанови в касаційному порядку, а тому касаційна скарга підлягає поверненню на підставі пункту 6 частини 1 статті 1113 Господарського процесуального кодексу України.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 1113 ГПК України скаржник не позбавлений можливості повторного подання касаційної скарги після усунення зазначених недоліків в загальному порядку, тобто з дотриманням вимог процесуального законодавства, зокрема, приписів розділу ХІІ-1 ГПК України.
Керуючись статтями 86, 111, пунктом 6 частини 1 статті 1113, статтями 1115, 1117 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Інженерно-конструкторське бюро" на постанову від 21.08.2007 Запорізького апеляційного господарського суду у справі № 9/47/07 повернути скаржнику.
Головуючий Н.Кочерова
СуддіВ.Рибак
М.Черкащенко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2007 |
Оприлюднено | 30.10.2007 |
Номер документу | 1064871 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кочерова Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні