Ухвала
від 29.09.2022 по справі 910/17206/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

29.09.2022Справа № 910/17206/21

За заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГІВЕЛЬНИЙ БУДИНОК «КОНТІ»прочасткове скасування заходів забезпечення позовуу справі№ 910/17206/21За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГІВЕЛЬНИЙ БУДИНОК «КОНТІ»до1) Товариства з обмеженою відповідальністю «Фабрика печива №1» 2) Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності»провизнання недійсним свідоцтва України на торговельну марку Суддя Підченко Ю.О.Представники сторін:

не викликалися.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Конті" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика печива № 1" та Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" відповідно до яких просить:

- визнати недійсним свідоцтво України № 248819 на торговельну марку "Arte milk" власника Товариства щ обмеженою відповідальністю "Фабрика печива № 1" стосовно усіх товарів 30 класу МКТП, для яких вона зареєстрована;

- зобов`язати Державне підприємство "Український інститут інтелектуальної власності" внести зміни до Державного реєстру свідоцтв України на торговельні марки стосовно визнання недійсним свідоцтва України № 248819 від 25.10.2018 та здійснити публікацію про це в офіційному бюлетені "Промислова власність" про що видати наказ.

Разом із позовною заявою позивачами подано заяву про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони вчиняти дії.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.11.2021 заяву Товариства про вжиття заходів до забезпечення позову задоволено повністю.

Рішенням суду від 14.07.2022, яке набрало законної сили 15.08.2022, позов задоволено у повному обсязі.

26.09.2022 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про скасування заходів забезпечення позову в частині заборони Державному підприємству "Український інститут інтелектуальної власності" вносити відомості до Державного реєстру свідоцтв України на торговельні марки щодо свідоцтва на торговельну марку №248819 від 25.10.2018 стосовно передачі прав власності та стосовно передачі виключних майнових прав інтелектуальної власності на торговельну марку (зміни особи власника свідоцтва), повної або часткової відмови від свідоцтва та інші зміни.

Клопотання мотивоване тим, що виконання рішення у цій справі потребує внесення змін до Державного реєстру свідоцтв України на торгівельні марки та відповідної публікації в бюлетені "Промислова власність", що є неможливим під час дії забезпечення позову.

Розглянувши подане клопотання, дослідивши наявні в матеріалах справи документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду клопотання, суд прийшов до висновку про можливість його задоволення з наступних підстав.

Приписами частин 1, 2 ст. 145 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.

Частинами 7, 8 ст. 145 ГПК України встановлено, що у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи. Якщо протягом вказаного строку за заявою позивача (стягувача) буде відкрито виконавче провадження - вказані заходи забезпечення позову діють до повного виконання судового рішення.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Обмеження, які встановленні відповідною ухвалою суду про вжиття заходів забезпечення позову, встановлюються саме з метою охорони матеріально-правових інтересів позивача на час вирішення спору, тобто, забезпечення в послідуючому реальної можливості виконання судового рішення у випадку задоволення вимог позивача, а відтак, їх дія нерозривно пов`язана із наявністю такої мети та інтересу позивача.

Тобто, існування обмежень за вжитими судом заходами забезпечення позову обумовлюється в першу чергу існуванням матеріально-правового інтересу особи, на захист якого такі заходи і було вжито, адже з втратою такого інтересу необхідність в продовженні дії відповідних обтяжень фактично припиняється.

При зверненні позивача із відповідним клопотанням ключовим питанням є саме його воля щодо подальшої дії вжитих заходів.

Враховуючи, що питання про скасування частково заходів забезпечення позову ініційовано саме позивачем, на захист матеріально-правового інтересу якого їх і було вжито, беручи до уваги необхідність вчинення відповідних дій, суд дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.11.2021 у справі № 910/17206/21 підлягають частковому скасуванню.

Відповідно до ч. 4 ст.145 Господарського процесуального кодексу України за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 145, 234, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГІВЕЛЬНИЙ БУДИНОК «КОНТІ» про часткове скасування заходів забезпечення позову задовольнити.

2. Скасувати заходи забезпечення позову у справі № 910/17206/21, вжиті ухвалою від 26.11.2021 в частині заборони Державному підприємству "Український інститут інтелектуальної власності" вносити відомості до Державного реєстру свідоцтв України на торговельні марки щодо свідоцтва на торговельну марку № 248819 від 25.10.2018 стосовно передачі прав власності та стосовно передачі виключних майнових прав інтелектуальної власності на торговельну марку (зміни особи власника свідоцтва); повної або часткової відмови від свідоцтва.

3. Відповідно до ч. 11 ст. 145 Господарського процесуального кодексу України примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання такою ухвалою законної сили надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.

Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський протягом десяти днів з дня її прийняття. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ю.О. Підченко

Дата ухвалення рішення29.09.2022
Оприлюднено03.10.2022
Номер документу106503499
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17206/21

Ухвала від 29.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Рішення від 14.07.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 30.05.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 10.04.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 26.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 26.11.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 26.11.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 01.11.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні