Ухвала
від 29.09.2022 по справі 344/12162/22
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/12162/22

Провадження № 1-кс/344/4343/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2022 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 12022090000000240 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 04.08.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022090000000240 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що державний реєстратор ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , Івано-Франківської області, за попередньою змовою групою осіб, несанкціоновано вчинив дії з інформацією, а саме прийняв рішення щодо реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та провів державну реєстрацію права власності на нерухоме майно складських приміщень розташованих на земельній ділянці із кадастровим номером 2624455300:05:005:0010, в с. Букачівська Слобода, Букачівської ОТГ, Івано-Франківського району, Івано-Франківської області (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2497356226040) за Фермерським господарством « ОСОБА_6 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що державний реєстратор вніс відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про право власності вище зазначених складських приміщень на підставі свідоцтва про право власності від 29.01.1999 року в якому зазначено що складські

приміщення в АДРЕСА_1 зареєстровані на праві приватної власності за ФГ « ОСОБА_6 ». Згідно показів потерпілого ОСОБА_7 встановлено, що у 2012 році ним було придбано фермерське господарство « ОСОБА_8 » та в тому ж році змінено назву на « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

В ході досудового розслідування встановлено, що оригінал реєстраційної справи на нерухоме майно, а саме складські приміщення розташовані на земельній ділянці із кадастровим номером 2624455300:05:005:0010, в с. Букачівська Слобода, Букачівської ОТГ, Івано-Франківського району, Івано-Франківської області (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2497356226040) зберігаються у приміщенні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 .

У кримінальному провадженні необхідно призначити почеркознавчу експертизу з метою встановлення підпису особи на оригіналі витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права власності на вище вказані об`єкти нерухомого майна, а також встановлення підпису особи на оригіналі заявки про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Відповідно до абзацу 2 підпункту 1.1. пункту 1 Наказу Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5 (зі змінами та доповненнями від № 1420/5 від 26.04.2017), «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів, саме тому є необхідність у вилученні їх оригіналів.

Окрім необхідності проведення почеркознавчої експертизи, виникла необхідність у вилученні оригіналів документів паперових форм реєстраційної справи, оскільки у подальшому їх необхідно буде оглянути, та визнати речовими доказами у кримінальному провадженні, а за необхідності призначити інші експертизи.

Слідчий подав заяву, за змістом якої просив розгляд клопотання проводити без його участі, просив клопотання задовольнити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних(розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів., а згідно з ч. 7 цієї статі слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів.

В той же час стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Надати слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ, з можливістю вилучення оригіналу реєстраційної справи стосовно реєстраційних дій щодо об`єкту нерухомого майна, в тому числі оригіналу заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та оригіналу витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію держаним реєстратором ОСОБА_5 на наступне нерухоме майно, а саме:

1) складські приміщення розташовані на земельній ділянці із кадастровим номером 2624455300:05:005:0010, по АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2497356226040);

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 28 листопада 2022 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення29.09.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106516351
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/12162/22

Ухвала від 29.09.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Домбровська Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні