УХВАЛА
29 вересня 2022 року
м. Київ
справа №9901/405/21
адміністративне провадження №П/9901/405/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Кашпур О.В.,
суддів - Мацедонської В.Е., Радишевської О.Р., Уханенка С.А., Шевцової Н.В.,
розглянув заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕЙЛІ ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕЙЛІ ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ" до Президента України Зеленського Володимира Олександровича за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - Ради Національної безпеки і оборони України та Служби безпеки України - про визнання протиправним і скасування Указу в частині,
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 22 жовтня 2021 року відкрито провадження у справі № 9901/405/21; залучено до участі у справі №9901/405/21 у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - Раду національної безпеки і оборони України та Службу безпеки України.
Чергове судове засідання у цій справі призначене на 06 жовтня 2022 року о 12 годині 00 хвилин.
До Суду 28 вересня 2022 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕЙЛІ ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ" надійшла заява про проведення призначеного судового засідання поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
Відповідно до частини першої статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частинами другою та третьою статті 195 КАС України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
17 серпня 2021 року Вища рада правосуддя рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
З 05 жовтня 2021 року офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, яка забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів (пункт 45 розділу ІІІ Положення).
Відповідно до пункту 46 розділу ІІІ Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно з пунктами 49, 50 розділу ІІІ Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕЙЛІ ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ" про участь у судовому засіданні у справі № 9901/405/21 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подана з дотриманням правил процесуального закону.
Зважаючи на наведене, а також на те, що Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду має технічну можливість провести судові засідання у зазначений спосіб за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (https://vkz.court.gov.ua) у визначені дату і час, є підстави для задоволення поданої заяви.
Керуючись статтями 44, 195, 241, 248, 256 КАС України, Суд,
у х в а л и в :
Задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕЙЛІ ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 9901/405/21.
Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕЙЛІ ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ" у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 9901/405/21 відповідно до вимог розділу ІII "Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС" Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку "ВКЗ" (https://vkz.court.gov.ua).
Роз`яснити заявнику, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їхню працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку, очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: О. В. Кашпур
Судді: В.Е. Мацедонська
О.Р. Радишевська
С.А. Уханенко
Н.В. Шевцова
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2022 |
Оприлюднено | 30.09.2022 |
Номер документу | 106517026 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них: |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Кашпур О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні