Ухвала
від 19.09.2022 по справі 757/25082/22-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/25082/22-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2022 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12022000000000673 від 21.07.2022, про проведення обшуку, -

ВСТАНОВИВ:

19.09.2022 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 погоджене прокурором другого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Національної поліції України Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, як ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 27 та ч. 4 ст. 27 КПК України, слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у разі: якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом. Кримінальне провадження у закритому судовому засіданні суд здійснює з додержанням правил судочинства, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 222 КПК України, відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Беручи до уваги наведене, слідчий суддя вважає за необхідне, розглянути зазначене клопотання про проведення обшуку в закритому судовому засіданні.

У судовому засіданні слідчий, внесене клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали провадження, приходить наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022000000000673 за ч. 4 ст. 110-2 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи суб`єктів господарської діяльності, бенефіціарними власниками, яких є громадяни рф, здійснюють фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Із матеріалів кримінального провадження слідує, що українські комерційні структури ТОВ «НВС «Телематичні системи» (до 2018 - ТОВ «Навіс-Україна», ЄДРПОУ: 33342818, юридична адреса: Черкаська обл. м. Сміла. вул. Мазура, 24) та ТОВ «Оризон-Навігація» (до 19.07.2022 - ДП «Оризон-Навігація», ЄДРПОУ: 22794124, юридична адреса: Черкаська обл. м. Сміла. вул. Мазура, 24) - є розробником та реалізатором навігаційних систем та обладнання до них, які можуть використовуватись як в цивільній так і військовій сферах.

У період 2010-2016 років ТОВ «НВС «Телематичні системи» здійснювало реалізацію зазначених навігаційних систем, обладнання та комплектуючих до них на адресу ЗАТ «КБ НАВІС», ІНН-7725075060 (юридична адреса: рф, м. москва, вул. кульнева, буд. 3, фактична адреса: рф, м. москва, вул. дмитрівське шосе, буд. 157) та ТОВ «НВС «Навігаційні Технології» ІНН-7730637821 (юридична адреса: рф, м. москва, вул. кульнева, буд. 3).

Після визнання продукції українського підприємства товарами подвійного використання (призначення), а також враховуючи заборону реалізації таких товарів до російської федерації, ТОВ «НВС «Телематичні системи» почало здійснювати їх експорт на адресу підприємств, які зареєстровані в країнах Західної Європи, а саме: «NVS TECHNOLOGIES AG» (9462 Montlingen, Letzaustrasse 2, Швейцарія) та «COTRA GmbH» (12 Formanekgasse, 119 Vienna, Austria).

Згідно листа Державної служби експортного контролю України № 645/12-18 від 19.02.2018 скерованого на адресу ТОВ «НВС «Телематичні системи» експорт товарів його виробництва не підлягає експортному контролю до країн Швейцарія і Австрія. Разом з цим, у вказаному листі передбачені вимоги:

- негайної відмови від виконання умов контракту у випадку нецільового використання експортованого продукту або його використання іншим кінцевим споживачем;

- у випадку намірів імпортера здійснити його передачу третім особам, зазначені товари негайно підлягають експортному контролю із наданням належним чином оформлених гарантій іноземних суб`єктів - кінцевих споживачів таких товарів, а також уповноважених державних органів цих країн щодо кінцевого використання товарів виключно в мирних цілях.

За наявними оперативними даними, незважаючи на необхідність надання державних гарантій, «NVS TECHNOLOGIES AG» та «COTRA GmbH» здійснили реалізацію імпортованих з України навігаційних систем та обладнання на адресу ЗАТ «КБ НАВІС» (російська федерація), які в подальшому були використані в ракетобудуванні країни-агресора.

Відповідно до офіційних даних державних реєстрів російська компанія ЗАТ «КБ НАВІС» була видалена із бенефіціарного власника та засновника ТОВ «НВС «Телематичні системи» 23.01.2018 р. та 23.12.2021 р. відповідно.

Також встановлено, що «NVS TECHNOLOGIES AG» (Швейцарія) є дочірнім підприємством ТОВ «НВС «Навігаційні Технології» (російська федерація), що підтверджуються інформацією розміщеною на сторінці ВЕБ-сайту вказаного підприємства.

Головним бухгалтером та фактичним керівником ТОВ «НВС «Телематичні системи» до початку повномасштабного вторгнення російської федерації була ОСОБА_5 , яка покинула територію України та на даний час перебуває у Республіці Латвія. Батьком ОСОБА_5 є ОСОБА_6 , який проживає на території рф та обіймає посаду генерального директора ЗАТ «КБ Навіс» (рф) та головного конструктора заводу «Алмаз Антей» (рф).

Зазначені факти підтверджують обізнаність службових осіб ТОВ «НВС «Телематичні системи» щодо кінцевого споживача розроблених навігаційних систем та використання вказаного обладнання у військовій сфері російської федерації.

Крім того встановлено, що в квітні 2022 року в Київській області силами протиповітряної оборони ЗС України було збито крилату ракету типу «Калібр», яка була випущена російськими військами з акваторії Каспійського моря.

Під час дослідження фахівцями Центру досліджень трофейної техніки ЗС України вцілілих рештків «Калібру» було виявлено навігаційне обладнання, а саме, блок з назвою «СН-99» (средство навигации-99), до складу якого входить плата з маркуванням ТДЦК.468173.005-01 (основний елемент управління, наведення на ціль та навігації ракетою) та блок «Підсилювач МШ-РФС».

Провівши аналіз наявних митних декларацій отриманих в Державній митній службі України було встановлено, що складові частини навігаційної апаратури з маркуванням «ПКАН.468173.005-01» у 2014 році постачалися ДП «Оризон-Навігація» до ЗАТ «КБ НАВІС». Таким чином, маркування вцілілої плати «Калібру» частково збігається з маркуванням (цифровий код) навігаційного обладнання, що постачалося українською компанією до російської федерації.

Окрім цього, наявні митні декларації свідчать про те, що протягом 2019-2021 років системи навігації, які постачалися ТОВ «НВС Телематичні системи» до австрійської компанії «COTRA GmbH» в подальшому збувалися російській компанії ТОВ «НВС «Навігаційні Технології».

За наявною оперативною інформацією, встановлено, що за адресою адміністративних (складських) приміщень ТОВ «НВС «Телематичні системи» (код ЄДРПОУ: 33342818): Черкаська область, м. Сміла, вул. Промислова, 6, зберігаються реєстраційні та бухгалтерські документи, договори, чорнові записи, та інші речі, у тому числі й у електронному вигляді, в комп`ютерній техніці, ноутбуках, планшетах, накопичувачах флеш-пам`яті, жорстких дисках, переносних носіях інформації, телефонах, грошові кошти, що мають незаконне походження, а також блокноти, щоденники тощо, що мають значення для досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

У зв`язку із цим, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. Промислова, 6.

Згідно відомостей інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна № 309023672 від 06.09.2022 право власності на нерухоме майно за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. Промислова, 6 зареєстровано за Смілянською міською радою, ПП «Номано».

У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.

Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінальних правопорушень, орган досудового розслідування обґрунтовано вважає, що відшукувані речі та документи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні приміщенні.

Пунктом 45 рішення Європейського суду з прав людини «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 року, (Buck v. Germany), заява № 41604/98, ECHR 2005-IV) встановлено, що держави можуть за необхідності вдаватися до проведення обшуку з метою отримання доказів на підтвердження факту вчинення певних правопорушень. При цьому, суду необхідно оцінювати, чи підстави, наведені на обґрунтування проведення обшуку житла та виїмки з нього, є належними та достатніми і чи принцип пропорційності дотриманий (див.: зазначене рішення у справі «Функе проти Франції», пункти 55-57; рішення від 25 лютого 1993 р. «Крем`є проти Франції», № 11471/85, пункти 38-40 тощо).

Згідно з п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час проведення досудового розслідування в кримінальному провадженні.

Враховуючи викладене та наведені норми КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність часткового задоволення вказаного клопотання про обшук, враховуючи, що такий обшук має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

В частині надання дозволу на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення документів стосовно підприємств, які не займають зазначене приміщення, у яких відсутні законні підстави для знаходження фінансово-господарських документів у даному приміщенні, за період 2015-2022 рр., клопотання задоволенню не підлягає, оскільки вище вказане має абстрактний характер, що в свою чергу чітко не зазначає, яку саме доказову базу може становити для досудового розслідування.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 107, 108, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити частково.

Надати дозвіл слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12022000000000673 від 21.07.2022 на проведення обшуку за адресою: Черкаська область, м. Сміла, вул. Промислова, 6, право власності на яке зареєстровано за Смілянською міською радою, ПП «Номано», з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, а також відшукання та вилучення речей та документів, а саме:

- установчі документи «NVS TECHNOLOGIES AG» (Швейцарія), ТОВ «НВС «Навігаційні Технології» (російська федерація), ЗАТ «КБ НАВІС» (російська федерація), ТОВ «НВС «Телематичні системи» код 33342818, «COTRA GmbH», ТОВ «Оризон-Навігація» код 22794124, ТОВ «СІРРАХ» код-43173058;

- зовнішньо-економічні контракти, договори, договори про поворотну фінансову допомогу з змінами, доповненнями (додатками), первинні фінансово-господарські та бухгалтерські документи (специфікації, акти прийому-передачі, накладні, податкові накладні, видаткові накладні, рахунки-фактури, платіжні доручення, акти виконаних робіт (послуг), акти та інші документи, що підтверджують здійснення фінансових операцій, експорту (імпорту) продукції, реєстри виданих та отриманих податкових накладних, виписок по банківських рахунках, ВМД, договорів про здійснення іноземних інвестицій з документальним підтвердженням їх виконання (набуття іноземним інвестором права власності на об`єкт інвестиції), договорів з відповідними додатками та додатковими угодами; тендерну документацію; розрахунки загально виробничих витрат; рух коштів по банківським рахункам, акти прийому поопераційних робіт; листи відрядження; товарно-транспортні накладні; податкові накладні; оборотно-сальдові відомості по рахунках; та інших документів «NVS TECHNOLOGIES AG» (Швейцарія), ТОВ «НВС «Навігаційні Технології» (російська федерація), ЗАТ «КБ НАВІС» (російська федерація), ТОВ «НВС «Телематичні системи» код 33342818, «COTRA GmbH», ТОВ «Оризон-Навігація» код 22794124, ТОВ «СІРРАХ» код-43173058, інших підприємств причетних до протиправної діяльності;

- робоча конструкторська документація, що стосується розробок навігаційного обладнання;

- експериментальні та дослідні зразки складових навігаційного обладнання, а також готові вироби, які можуть бути використані у ракетобудуванні, зокрема російському;

- зіпсованих документів, чистих аркушів паперу або бланків документів з відбитками печаток підприємств та підписів фізичних осіб, чорнових записів, блокнотів, робочих зошитів, документів з вільними зразками почерку та підписів працівників, представників зазначених підприємств;

- комп`ютерної техніки, серверного обладнання, магнітних та електронних носіїв інформації?;

- флеш-накопичувачів та інших носіі?в інформаціі?, що містять відомості про вчинене кримінальне правопорушення;

- мобільних терміналів/смартфонів/телефонів, засобів комутації?, телекомунікаціи?ного та іншого обладнання, у тому числі що застосовує технологію ІР-телефоніі?, сім-карток (операторів мобільного зв`язку);

- документально непідтверджених сум грошових коштів, цінностей, отриманих в результаті протиправної діяльності, які в подальшому можуть забезпечити цивільний позов.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.09.2022
Оприлюднено02.10.2023
Номер документу106519567
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —757/25082/22-к

Ухвала від 19.09.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Головко Ю. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні