Рішення
від 30.09.2022 по справі 444/1377/22
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/1377/22

Провадження № 2/444/654/2022

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне

30 вересня 2022 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:

головуючий суддя Оприск З. Л.

секретар судового засідання Усманова З.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква Львівської області в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агенція-Гранат" (вул. Федьковича, 3, м. Львів), треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, про визнання трудових відносин припиненими,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання трудових відносин припиненими.

15.09.2022 року справу за даною позовною заявою прийнято до розгляду та відкрито у ній провадження.

Позивач у позовній заяві мотивувала свої вимоги наступним. 20 червня 2017 року ОСОБА_1 була призначена на посаду Генерального Директора до ТОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ». Засновниками вказаного Товариства є громадяни Азербайджану, а саме ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . На даний момент засновники Товариства своїм підприємством не займаються та не опікуються, підприємством не виконуються поставлені економічні завдання. Найманих працівників, окрім ОСОБА_1 , на Товаристві не зареєстровано. Як наслідок, жодна матеріальна чи будь-яка інша зацікавленість у перебуванні на посаді ОСОБА_1 , як Генерального Директора даного Товариства відсутня. Окрім того, належного зв`язку із засновниками ТОВ «АГЕНЦІЯ- ГРАНАТ» немає, відповідно особисто подати будь-які документи, чи вирішити робочі питання не вдається можливим. З огляду на вищевказане, 14 квітня 2022 року на відому директору ТзОВ «Агенція-гранат» адресу проживання засновників та на юридичну адресу Товариства ОСОБА_1 надіслала заяву про звільнення за власним бажанням, у якій просила припинити трудові правовідносини. Проте ні листи із заявою про звільнення, ні листи з повідомлення про скликання Загальних Зборів Учасників станом на день подання позовної заяви до суду відповідачем отримано не було. Листи із заявою про звільнення та повідомленням про скликання Загальних Зборів Учасників було повернуто за зворотною адресою. У результаті позачергові Загальні Збори Учасників у зв`язку із неприбуттям засновників та відсутністю кворуму Загальних Зборів Учасників не відбулись, про що було складено Протокол №2. Зважаючи на відсутність рішення Загальних Зборів Учасників Товариства, ОСОБА_1 продовжила виконання обов`язків керівника, оскільки досі офіційно перебувала на вказаній посаді. 17.05.2022 року ОСОБА_1 , як Генеральним Директором ТОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ», було видано Наказ №02 щодо припинення нею виконання обов`язків Генерального Директора за власним бажанням. Вказаний Протокол та Наказ також не були розглянуті засновниками Товариства, а печатка та документи ТОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» не були прийняті жодним з учасників чи іншою уповноваженою особою. Оскільки на ТОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ», окрім ОСОБА_1 найманих працівників не зареєстровано та зв`язку із засновниками Товариства немає, здійснити прийом-передачу справ товариства не можливо. Враховуючи вищенаведене, відповідач, а саме засновники ТОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ», повністю проігнорували всі можливі повідомлення про звільнення і не розглянув по суті, заяву про звільнення, протягом передбачених законодавством строків, не виконали покладених на них Статутом обов`язків. Просив визнати припиненими трудові відносини між Товариством з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» (код ЄДРПОУ 41391063) та ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 11.02.2016 р., орган що видав Жовківський

РВ ГУДМС України у Львівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) у зв`язку із звільненням з посади Генерального директора за власним бажанням на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України.

Представник відповідача не подав відзиву на позов.

Позивач у судове засідання не прибув, хоча повідомлявся про час та місце його проведення, про причини неявки суд не повідомив.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоча повідомлявся про час та місце його проведення, про причини неявки суд не повідомив.

Треті особи в судове засідання не прибули, хоча повідомлялися про час та місце його проведення, про причини неявки суд не повідомили, однак Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради подало заяву про розгляд справи за відсутності його представника.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

У судовому засіданні було досліджено усі наявні в матеріалах справи докази.

З копії статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» вбачається, що згідно п.6.2.3. Статуту до виключної компетенції загальних зборів Учасників товариства відноситься обрання та відкликання Директора. Згідно п.6.6. Статуту позачергові загальні збори Учасників скликаються за вимогою Учасника товариства, Директора товариства, Ревізійної комісії та в інших випадках, передбачених чинним законодавством. Згідно п 6.9. Статуту про проведення загальних зборів товариства (порядок денний, дата, місце проведення), Учасник повідомляє персонально шляхом направлення письмового повідомлення (рекомендований лист, телекс, факс, тощо), але не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку зборів. Згідно п. 6.11. Статуту загальні збори Учасників є повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більше 60 % (шістдесят відсотків) загальної кількості голосів учасників.

З копії проколу №1 Установчих Зборів Засновників (Учасників) Товариства з обмеженою відповідальністю від 08.06.2017 р., підписаним головою зборів ОСОБА_5 та секретарем зборів ОСОБА_6 , повідомлення про прийняття працівника на роботу від 19.06.2017 р., наказу №01 про призначення Генерального Директора від 19.06.2017 р., прийнятим Товариством з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ», вбачається, що 20 червня 2017 року ОСОБА_1 , була призначена на посаду Генерального Директора до ТОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ».

З копії заяви 14 квітня 2022 року вбачається, що ОСОБА_7 письмово просила у Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» та його засновників про звільнення за власним бажанням. Того ж дня також були надіслані повідомлення про скликання Загальних Зборів Учасників для розгляду на їх порядку денному питання про припинення виконання обов`язків Генерального Директора, що підтверджується копіями фіскальних чеків від 14.04.2022 року.

З копії Протоколу № 2 від 20.05.2022 року вбачається, що позачергові Загальні Збори Учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» у зв`язку із неприбуттям засновників та відсутністю кворуму Загальних Зборів Учасників не відбулись.

З копії наказу Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» №02 від 23.05.2022 року вбачається, що ОСОБА_1 , як Генеральним Директором ТОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ», було видано наказ щодо звільнення її з посади Генерального Директора за власним бажанням.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, заслухавши сторони, а відтак, з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно із ч.1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. ст. 81, 82 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторонаповинна довеститі обставини,на яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених цимКодексом.Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання примусової праці забороняється.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 36 КЗпП України підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

Відповідно до ч.1 ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю І групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відповідно до ч.1 ст. 29 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників.

Відповідно до ч.3 ст. 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», виконавчий орган товариства підзвітний загальним зборам учасників і наглядовій раді товариства (у разі утворення) та організовує виконання їхніх рішень.

Відповідно до ч.4 ст.39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є "директор", якщо статутом не передбачена інша назва.

Судом встановлено,що20 червня 2017 року ОСОБА_1 , була призначена на посаду Генерального Директора до ТзОВ «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ», що підтверджується копією проколу №1 Установчих Зборів Засновників (Учасників) Товариства з обмеженою відповідальністю від 08.06.2017 р., підписаним головою зборів ОСОБА_5 та секретарем зборів ОСОБА_6 , повідомлення про прийняття працівника на роботу від 19.06.2017 р., наказу №01 про призначення Генерального Директора від 19.06.2017 р., прийнятим Товариством з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ».

Судом встановлено, що згідно п.6.2.3. Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» до виключної компетенції загальних зборів Учасників товариства відноситься обрання та відкликання Директора.

Судом встановлено, що 14 квітня 2022 року ОСОБА_7 письмово просила у Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» та його засновників про звільнення за власним бажанням. Того ж дня також були надіслані повідомлення про скликання Загальних Зборів Учасників для розгляду на їх порядку денному питання про припинення виконання обов`язків Генерального Директора, що підтверджується копіями фіскальних чеків від 14.04.2022 року.

Судом встановлено, що позачергові Загальні Збори Учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» у зв`язку із неприбуттям засновників та відсутністю кворуму Загальних Зборів Учасників не відбулись, що підтверджується копією Протоколу № 2 від 20.05.2022 року.

Суду ненадано достатніхналежних тадопустимих доказівтого,що роботодавцемТзОВ«АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» протягом передбачених законодавством строків виконано покладені на нього Статутом та законом обов`язки щодо вирішення питання про звільнення позивача з займаної посади, що порушує права позивача на звільнення з роботи за власним бажанням та на вільний вибір місця праці, відтак ці права підлягають судовому захисту.

За таких обставин позовні вимоги потрібно задовольнити повністю.

Також згідно ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином, з відповідача в користь позивача потрібно стягнути суму судового збору, сплаченого позивачем при подачі даного позову.

Інших фактичних даних, які мають значення для вирішення справи, немає.

Керуючись ст. 43 Конституції України, ст.36,38КЗпП України,ст. 29, 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», ст.ст.23,247,258-259,264-265,354ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати припиненими трудові відносини між Товариством з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» (код ЄДРПОУ 41391063) та ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 11.02.2016 р., орган що видав Жовківський РВ ГУДМС України у Львівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) у зв`язку із звільненням з посади Генерального директора за власним бажанням на підставі ст. 38 Кодексу законів про працю України.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АГЕНЦІЯ-ГРАНАТ» (вул. Федьковича, 3, м. Львів, код ЄДРПОУ 41391063) на користь ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 11.02.2016 р., орган що видав Жовківський РВ ГУДМС України у Львівській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) сплачений нею судовий збір в розмірі 992,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Одночасно роз`яснити відповідачу, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Головуючий Оприск З. Л.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.09.2022
Оприлюднено03.10.2022
Номер документу106525992
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —444/1377/22

Ухвала від 30.09.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Оприск З. Л.

Рішення від 30.09.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Оприск З. Л.

Ухвала від 14.09.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Оприск З. Л.

Ухвала від 07.07.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Оприск З. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні