695/1277/20
1-кп/709/18/22
УХВАЛА
30 вересня 2022 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Чорнобай питання забезпечення явки до суду обвинуваченого по кримінальномупровадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.08.2019 року за № 12019250150000731 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 191 КК України,
учасники кримінального провадження:
прокурор - ОСОБА_4 (в режимі відеоконференції),
в с т а н о в и в:
В провадженні суду перебуває вказане кримінальне провадження.
У судове засідання 30 жовтня 2022 року не прибули обвинувачений ОСОБА_3 та його захисник ОСОБА_5 .
Адвокат надіслав на електронну адресу суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з його відрядженням до міста Житомир.
Від обвинуваченого клопотань до суду не надходило. Причини неявки суду невідомі.
У зв`язку із неявкою обвинуваченого, прокурор просив застосувати до нього привід.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, виходить із наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
У відповідності до ч. 1 ст. 323 КПК України, якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Стаття 144 КПК України передбачає, що грошове стягнення може бути накладено на учасників кримінального провадження у випадках та розмірах, передбачених цим Кодексом, за невиконання процесуальних обов`язків. Грошове стягнення накладається: під час досудового розслідування - ухвалою слідчого судді за клопотанням слідчого, прокурора чи за власною ініціативою, а під час судового провадження - ухвалою суду за клопотанням прокурора чи за власною ініціативою.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі:
від 0,25 до 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора;
від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.
Суд вважає, що оскільки участь обвинуваченого в судовому засіданні згідно ст. 318 КПК України є обов`язковою, останній не з`явився в судове засідання і причини неявки не повідомив, хоча про дату та час судового засідання був повідомлений належно на попередньому судовому засіданні, розгляд справи слід відкласти та накласти на ОСОБА_3 грошове стягнення у 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому суд враховує, що така поведінка обвинуваченого мала місце раніше, суд йому роз`яснював процесуальні обов`язки та наслідки їх невиконання.
Суд також звертає увагу на те, що згідно Указу Президента № 64/2022 з 24 лютого 2022 року в Україні запроваджено воєнний стан.
Разом з тим, на території Черкаської області, де знаходиться Чорнобаївський районний суд та проживає обвинувачений, воєнні дії не відбувалися і не відбуваються. Транспортне сполучення між містом Черкаси та смт Чорнобай наявне. Крім цього, судом задоволено клопотання сторони захисту, і захисник та обвинувачений останні засідання приймали участь в режимі відеоконференції.
Зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відноситься, розумність строків (ч. 1 ст. 7 КПК України).
Відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Проведення судового провадження у розумні строки забезпечує суд. Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є: 1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; 2) поведінка учасників кримінального провадження; 3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
Обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні надійшов до Чорнобаївського районного суду ще 16червня 2020 року,а упровадженні судді ОСОБА_1 після зміниголовуючого перебуваєз 24.09.2021року. Однак на сьогоднішній день через неявку учасників кримінального провадження, суд не зміг розглянути кримінальне провадження.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд вважає, що, зокрема, поведінка обвинуваченого перешкоджає проведенню судового розгляду кримінального провадження у розумні строки.
Винесення ухвали про здійснення примусового приводу обвинуваченого в судове засідання, про що клопотав прокурор, суд вважає неефективним засобом забезпечення явки особи, оскільки попередня ухвала суду від 21 квітня 2022 року про привід обвинуваченого не була виконана органами поліції.
Керуючись статтями 7, 28, 46, 47, 139, 144, 318, 323, 324 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Відкласти проведення судового засідання по кримінальномупровадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.08.2019 року за № 12019250150000731 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 191 КК України, до 20 жовтня 2022 року о 10-00 год.
Накласти грошове стягнення на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ідентифікаціний номер НОМЕР_1 , в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 2600 (дві тисячі шістсот) грн., який стягнути в дохід держави.
Копію ухвали направити обвинуваченому ОСОБА_3 для виконання.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106527980 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні