ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
попереднього засідання
28 вересня 2022 р. Справа № 902/449/22
Господарський суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Лабунської Т.І.
за участю: секретаря судового засідання Марчук А.П.
представника заявника - Покоєвича А.О.
арбітражного керуючого - Калініна П.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою: фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи
В С Т А Н О В И В :
14.06.2022 до Господарського суду Вінницької області надійшла заява № б/н від 07.06.2022 фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку, передбаченому ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.06.2022 зазначену справу розподілено судді Лабунській Т.І.
Ухвалою суду від 05.07.2022 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, призначено керуючим реструктуризацією у справі арбітражного керуючого Калініна П.О., попереднє засідання призначено на 25.08.2022.
06.07.2022 здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника фізичної особи - ОСОБА_1 ..
Ухвалою суду від 25.08.2022 попереднє засідання у справі № 902/449/22 відкладено на 21.09.2022.
12.09.2022 до суду від ОСОБА_2 надійшла заява б/н від 06.09.2022 про визнання грошових вимог до боржника в сумі 20 000,00 грн..
Ухвалою суду від 13.09.2022 вказану заяву призначено до розгляду в судовому засіданні на 21.09.2022.
За результатами слухання справи 21.09.2022 суд у протокольній формі ухвалив оголосити перерву в судовому засіданні до 28.09.2022.
В судовому засіданні 28.09.2022 судом розглянуто заяву ОСОБА_2 про визнання грошових вимог до боржника в розмірі 20 000,00 грн.
Суд, розглянувши подану кредиторську заяву та надані докази, встановив наступне.
За змістом заяви, доданих до неї доказів та наявних матеріалів справи вбачається, що 25.03.2022 ОСОБА_2 надав ОСОБА_1 в позику грошові кошти в розмірі 20 000,00 грн., з терміном повернення до 01.09.2022.
На підтвердження передачі грошей ОСОБА_2 надав розписку. Копія розписки додана заявником до кредиторської заяви.
Проте, станом на сьогоднішній день позичені кошти боржником не повернуто.
Посилаючись на наведене, кредитор просить визнати вимоги до боржника в сумі 20 000,00 грн.
Наведені обставини підтверджені відповідними письмовими доказами, наявними в матеріалах справи.
Відповідно до повідомлення арбітражного керуючого Калініна П.О. № 1-21/470 від 21.09.2022 керуючим реструктуризацією визнано заявлені грошові вимоги ОСОБА_2 в повному обсязі.
З урахуванням встановлених обставин, суд дійшов таких висновків.
У відповідності до ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 цього Кодексу, у тому числі і з договорів.
Згідно з ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ним, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
За змістом ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України, відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно ст. 1046 Цивільного кодексу України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Згідно ч. 2 ст. 1047 Цивільного кодексу України на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Згідно ч. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладення договору, але й факту передачі грошової суми позичальнику.
Договір позики є двостороннім правочином, а також він одностороннім договором, оскільки після укладення цього договору всі обов`язки за договором позики, в тому числі повернення предмета позики або рівної кількості речей того ж роду та такої ж якості, несе позичальник, а позикодавець набуває за цим договором тільки права.
За своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який видається боржником кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови договору, а також засвідчуючи отримання боржником від кредитора певної грошової суми або речей.
При цьому, наявність оригіналу розписки у позивача (позикодавця) згідно з положеннями статті 545 ЦК України вказує на те, що зобов`язання з повернення позики позичальником не виконано.
Такі правові висновки викладено Верховним Судом України у постанові від 18.09.2013 року у справі № 6-63 цс 13 та Верховним Судом у постанові від 15.04.2019 року у справі № 308/4387/15-ц.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
За змістом ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Як вказувалось вище, 06.07.2022 здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника фізичної особи - ОСОБА_1 та встановлено строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника: протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі.
Заява ОСОБА_2 б/н від 06.09.2022 про визнання грошових вимог до боржника надійшла до суду 12.09.2022 (на пошту здано 06.09.2022), тобто після закінчення строку, встановленого для подання кредиторських вимог.
Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Відповідно до ч.1 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання можуть брати участь із правом дорадчого голосу у зборах кредиторів боржника.
Суд звертає увагу на те, що правомірність нарахування заявником боргу в сумі 20 000,00 грн. підтверджується матеріалами справи та визнані керуючим реструктуризацією.
Враховуючи наведені вище обставини та положення закону, заява ОСОБА_2 про визнання грошових вимог до боржника підлягає задоволенню, а заявлені кредиторські вимоги в розмірі 20 000,00 грн. - визнанню у повному обсязі, з віднесенням їх до другої черги задоволення вимог кредиторів без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Згідно ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства, витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу, а також витрати на проведення аукціону), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.
Крім того, визнанню підлягають вимоги в розмірі 4 962,00 грн. - судового збору за подання заяви про визнання кредитором.
Крім того, дослідивши у попередньому засіданні 28.09.2022 матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.
Згідно ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Частиною 1 статті 122 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються: 1) обов`язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутись не пізніше 14 днів з дня постановленої ухвали; 2) дата засідання господарського суду, яке має відбутись не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.
За наслідками проведення попереднього засідання, суд вважає за необхідне призначити у справі судове засідання на 19.10.2022. При цьому, визначивши дату проведення зборів кредиторів боржника - 07.10.2022.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 9, 12, 45, 47, 48, 113, 122, 123, 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 2, 3, 11, 18, 73, 74-79, 86, 232, 234, ч.1 ст. 235, 236, 255, 256, 326 ГПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Заяву ОСОБА_2 б/н від 06.09.2022 про визнання грошових вимог до боржника у справі № 902/449/22 задовольнити.
2. Визнати грошові вимоги ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) до фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) у розмірі:
- 20 000,00 грн. - борг (друга черга задоволення вимог кредиторів);
- 4 962,00 грн. - судовий збір за подання заяви про визнання кредитором (до задоволення вимог кредиторів).
3. Встановити перелік та розмір визнаних судом вимог кредиторів, що підлягають внесенню арбітражним керуючим (керуючим реструктуризацією) Калініним П.О. до реєстру вимог кредиторів боржника фізичної особи ОСОБА_1 :
- ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) з грошовими вимогами у розмірі 20 000,00 грн. - боргу (друга черга задоволення вимог кредиторів); 4 962,00 грн. - судовий збір за подання заяви про визнання кредитором (до задоволення вимог кредиторів).
Черговість задоволення вимог кредиторів:
Вимоги ІІ черги - 20 000,00 грн.
Вимоги, які задовольняються позачергово - 4 962,00 грн.
4. Визначити датою проведення зборів кредиторів про неплатоспроможність боржника фізичної особи ОСОБА_1 - 07.10.2022.
5. Призначити судове засідання у справі на 19.10.22 о 10:30 год. (в приміщенні Господарського суду Вінницької області, що знаходиться за адресою: вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, 3-й поверх 4-й зал).
6. Явку в судове засідання боржника (або представника), арбітражного керуючого (керуючого реалізацією) Калініна П.О., представника ОСОБА_2 визнати обов`язковою.
7. Відповідно до ч. 1 ст. 235 ГПК України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення - 28.09.2022.
8. Ухвала суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення до Північно-західного апеляційного господарського суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до ч.3 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредитора.
9. Повний текст ухвали суду складено та підписано - 30.09.2022.
10. Копію ухвали суду направити ОСОБА_2 рекомендованим листом та адреси електронної пошти учасників: представнику боржника ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_2 ; арбітражному керуючому Калініну П.О. - ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2022 |
Оприлюднено | 03.10.2022 |
Номер документу | 106539139 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні