справа № 752/11555/22
провадження №: 1-кс/752/4259/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.09.2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
сторін кримінального провадження:
слідчого ОСОБА_3 ,
представника власника майна адвоката ОСОБА_4 ,
власника майна - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_6 , у кримінальному провадженні № 42022100000000315, відомості щодо якого внесені 24.06.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2, ч. 3 ст. 191 КК України, про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді звернувся слідчий із вказаним клопотанням, в якому просив накласти арешт на майно, вилучене 20.09.2022 в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , де зареєстрований та фактично проживає директор ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598) ОСОБА_5 , а саме на грошові кошти в сумі 470 000 гривень.
Разом з цим, слідчий обґрунтовує клопотання тим, що У провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження № 42022100000000315, відомості щодо якого внесені 24.06.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2, ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території України здійснює фінансово-господарську діяльність група комерційних структур, які фактично підконтрольні громадянам Російської Федерації ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які є діючими власниками групи компаній, що здійснюють розробку програмного забезпечення, для здійснення автоматизації управління виробництвом.
Разом з цим, розробка програмного забезпечення здійснюється під торгівельною маркою ООО «Инда Софт», що зареєстровано за адресою: Російська Федерація, Республіка Татарстан, р-н Верхнеуслонський, м. Иннополвіс, вул. Університетська, 7, офіс 318, засновниками якої є ОСОБА_7 , та ОСОБА_8 , який є діючим генеральним директором даного комерційного підприємства та ООО «Индасофт» що зареєстровано за адресою: Російська Федерація, м. Москва, Перовське Шосе 9, оф. 104, засновниками якого є ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , який є діючим генеральним директором даного комерційного підприємства та інші. Вказані комерційні підприємства здійснюють постачання програмного забезпечення, у тому числі для оперативно диспетчерських пунктів, до ряду комерційних структур які знаходяться на території Російської Федерації, та які здійснюють діяльність у сфері транспортування та збереження енергоносіїв та мають відповідні ліцензії на обробку інформації з обмеженим доступом, які видаються органами ФСБ РФ.
Водночас, встановлено що на території України здійснює господарську діяльність ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598), директором якого являється ОСОБА_5 , та яке будучі дочірнім підприємством ООО «Индасофт» (м. Москва), систематично приймає участь у процедурах публічних закупівель, та на даний час здійснює постачання програмного забезпечення на підрозділи ПрАТ «НЕК Укренерго», сервер якого знаходиться на території Російської Федерації.
Крім цього, у період з 01.01.2019 по теперішній час ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598) здійснює постачання програмного забезпечення та вимірювальне обладнання для ряду розпорядників бюджетних коштів серед яких ТОВ «Оператор ГТС України», ПрАТ «НЕК Укренерго», ДП «НВК Газотурбобудування «Зоря-Машпроект») на загальну суму близько 152 млн. грн. в рамках 21 договору.
Так, в рамках вказаних договорів ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598), здійснило постачання на об`єкти критичної інфраструктури України програмного забезпечення, інтелектуальна власність на яке належить резидентам Російської Федерації, та до якого віддалено мають доступ органи ФСБ Російської Федерації.
Крім того, встановлено що хмарні сховища даних та сервери на яких здійснюється узагальнення та обробка відомостей, які завантажуються у програмні комплекси користувачами, завантажуються та обробляються на території Російської Федерації, внаслідок чого створюються окремі передумови до їх витоку, або втручанню неавторизованих користувачів до їх обробки чи керуванню.
Разом з цим, 19.02.2021 підприємство ООО «Индасофт» на підставі Указу Президента України № 64/2021 від 19.02.2021 внесено до санкційного списку РНБО, однак на даний час ООО «Индасофт» (м. Москва) дочірнім підприємством якого є «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598) здійснює реалізацію програмних продуктів які забезпечують роботу підприємств критичної інфраструктури України, а також за наявною інформацією ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598) будучі представником ООО «Индасофт» (м. Москва) у період часу з 01.04.20215 по 13.12.2019 здійснило перерахування на рахунок № НОМЕР_1 (ПАО Банк Уралсиб), що належить Російському підприємству «Индасофт ЛТД» грошові кошти на загальну суму 117293,00 доларів США.
Таким чином, керівництво підприємства «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598) фінансує дії вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або державного кордону України.
В ході проведення даної слідчої дії виявлено та вилучено речі, що мають значення для встановлення об`єктивної істини у справі, а саме: грошові кошти в сумі 470 000 гривень, які були здобуті в результаті кримінально-протиправної діяльності, в результаті фінансово-господарської діяльності із підприємствами які знаходяться на території російської федерації.
Разом з цим, постановою слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 від 20.09.2022 вищевказані виявлені та вилучені грошові кошти визнані речовими доказами в рамках кримінального провадження № 42022100000000315.
Враховуючи вищевикладене, вищезазначене майно має значення речових доказів у вказаному кримінальному провадженні, з метою забезпечення його збереження та запобігання можливості його приховування, пошкодження, знищення, перетворення, відчуження, у зв`язку з цим, слідчий просить задовольнити вказане клопотання.
В судовому засіданні представник власника майна заперечував проти задоволення клопотання та вказав, що в клопотанні не зазначено жодних доказів того, що ДП «Індасофт України» контролюється будь-якими фізичними чи юридичними особами походженням з російської федерації, при цьому, вилучені грошові кошти у ОСОБА_5 є частина офіційної заробітної плати, у зв`язку з цим, просив відмовити у задоволенні клопотання.
Слідчий суддя, заслухавши власника майна та його представника, які заперечували проти вказаного клопотання і долучили письмові заперечення, а також слідчого, яка підтримала вказане клопотання, вивчивши вказане клопотання та додані до нього документи, вважає необхідним задовольнити клопотання, виходячи з наступного.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 09.09.2022 року надано дозвіл на проведення обшуку в приміщенні квартири АДРЕСА_2 , де зареєстрований та фактично проживає директор ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598) ОСОБА_5 .
Одночасно з цим, слід зазначити, що під час внесення клопотання про проведення обшуку та надання дозволу на проведення обшуку, як слідчим, так і слідчим суддею заздалегідь не може бути встановлено які саме речі та документи необхідно вилучити з метою встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення.
Під час проведення обшуку 20.09.2022 за вищевказаною адресою, у відповідності до ст.ст. 223, 235 КПК України, виявлено та вилучено вищевказані грошові кошти.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, а також одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду, що передбачено ч. 2 ст. 168 КПК України.
Згідно ч. 5 ст. 171 КПК України у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої ст.235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Як вбачається із матеріалів клопотання, слідчий подала вказане клопотання про арешт майна 21.09.2022.
Частиною 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений, у встановленому цим Кодексом порядку, на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема: збереження речових доказів.
Положеннями ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Постановою слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 від 20.09.2022 вищевказані виявлені та вилучені грошові кошти визнані речовими доказами в рамках кримінального провадження № 42022100000000315.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що вилучені грошові кошти за місцем фактичного проживання директора ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» ОСОБА_5 , відповідають вимогам ч. 1 ст. 98 КПК України і у встановленому закону порядку, визнані речовими доказами.
У відповідності до ч. 2 ст. 173 КПК України, слідчий суддя, при вирішенні питання про арешт майна враховує правові підстави для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданнями кримінального провадження, а також наслідки арешту майна.
Слідчий суддя, у відповідності до ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна враховує правові підстави для арешту майна, а саме те, що вказані грошові кошти є об`єктом кримінального провадження, які були здобуті в результаті кримінально-протиправної діяльності, в результаті фінансово-господарської діяльності із підприємствами які знаходяться на території російської федерації та визнані грошові кошти речовим доказом, наявність суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, а тому вважає необхідним накласти арешт на вищевказане майно.
З огляду на викладене та враховуючи наявність даних про достатність доказів, що вказують на наявність ознак кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2, ч. 3 ст. 191 КК України, слідчий суддя приходить до висновку, що у ході досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність у накладенні арешту на вищевказане майно, у зв`язку із цим, клопотання слідчого про арешт майна підлягає задоволенню, до скасування арешту у встановленому законом порядку.
Керуючись ст.ст. 372, 376 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт у кримінальному провадженні № 42022100000000315, відомості щодо якого внесені 24.06.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2, ч. 3 ст. 191 КК України на майно, яке вилучено 20.09.2022 в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , де зареєстрований та фактично проживає директор ДП «ІНДАСОФТ-УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 32706598) ОСОБА_5 , а саме на грошові кошти в сумі 470 000 гривень.
Ухвала виконується негайно слідчим та прокурором у кримінальному провадженні.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга..
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106553308 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні