ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.10.2022 м. Івано-ФранківськСправа № 909/353/22
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Л. М. Неверовської, розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврогаз ЛТД", вул. Гоголя, буд. 137, м. Черкаси, Черкаська область, 18002
до відповідача: Комунального підприємства Рожнятівської селищної ради, вул.Проценка, буд. 3, смт Рожнятів, Івано-Франківська область, 77600
про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 138031,93 грн, з яких 112130 грн борг за спожиту електричну енергію, 7116, 30 грн пені, 1009,75 грн 3% річних, 9926,78 грн інфляційних збитків, 5459,65 грн 7 % штрафу за грудень 2021, 2389,45 грн 7 % штрафу за січень 2022,
встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю "Єврогаз ЛТД" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області із позовом до Комунального підприємства Рожнятівської селищної ради про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 138031,93 грн, з яких 112130 грн борг за спожиту електричну енергію, 7116, 30 грн пені, 1009,75 грн 3% річних, 9926,78 грн інфляційних збитків, 5459,65 грн 7 % штрафу за грудень 2021, 2389,45 грн 7 % штрафу за січень 2022.
Вирішення процесуальних питань під час розгляду справи.
Ухвалою від 07.07.2022 Господарським судом Івано-Франківської області прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі; відповідно до приписів ст. 252 ГПК України, суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами; встановив відповідачу строк для подання відзиву на позов та запропонував сторонам у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати заяву з відповідним обґрунтуванням своїх заперечень.
Ухвала про відкриття провадження у справі отримана відповідачем 19.07.2022, даний факт підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суд вказує про те, що відповідач не був обмежений у своїх процесуальних правах надати відзив через канцелярію суду або шляхом його направлення на адресу суду поштовим відправленням. Приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, суд дійшов висновку, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення у відповідності до ч.9 ст.165, ч.2 ст.178, ч.1 ст.202 Господарського процесуального кодексу України, а неподання відповідачем відзиву на позов не перешкоджає вирішенню справи по суті за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до частини 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Позиція позивача.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням споживачем (відповідачем) умов договору про постачання електричної енергії споживачу № ЕС-94/2021 від 23.12.2021 в частині оплати постачальнику (позивачу) вартості електричної енергії на умовах та в обсягах, визначених договором, у зв`язку з чим у відповідача виник борг за отриману електричну енергію в сумі 112130 грн. Також, за неналежне виконання договірних зобов`язань, позивачем нараховано відповідачу 7116,30 грн пені, 1009,75 грн 3% річних, 9926,78 грн інфляційних збитків, 5459,65 грн 7 % штрафу за грудень 2021, 2389,45 грн 7 % штрафу за січень 2022.
Позиція відповідача.
Відповідач відзиву на позов або будь-яких заперечень на позов не надіслав.
Як вбачається із ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Обставини справи, дослідження доказів.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності всі докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд встановив наступне.
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Єврогаз ЛТД" та Комунальним підприємством Рожнятівської селищної ради укладено договір про постачання електричної енергії споживачу № ЕС-94/2021 від 23.12.2021.
Відповідно до п. 1.1. договору, умови цього договору розроблені відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі" №922-VІІІ від 25.12.2015, Закону України "Про ринок електричної енергії" №2019-VІІІ від 13.04.2017, Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі-НКРЕКП, Регулятор), від 14.03.2018 №312 (далі-ПРРЕЕ), інших нормативно-правових актів.
Згідно п. 2.1. договору за цим договором постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Загальний (плановий) обсяг закупівлі електричної енергії за цим договором становить 16496,978 кВт/год.
Пунктом 3.1. договору передбачено, що початком постачання електричної енергії споживачу є дата, зазначена в заяві-приєднанні, яка є додатком №1 до цього договору за умови виконання споживачем вимог, передбачених Розділом VI ПРРЕЕ.
Споживач розраховується з постачальником за фактично поставлені обсяги електричної енергії протягом строку дії договору. Загальна сума договору становить 82484,89 грн, в т.ч. ПДВ (14080,815 грн). Ціна за 1 кВт*год електричної енергії 5,00 грн, в т.ч. ПДВ (0,833 грн), містить наступні складові: ціна електричної енергії з урахування послуги постачальника - 3,87273667 грн без ПДВ за 1кВт*год; тариф на послугу з передачі 0,29393 грн без ПДВ за 1к.Вт*год (в тому числі підтримка виробників електричної енергії з альтернативних джерел); ПДВ - 20 (двадцять) % (відсотків).
Відповідно до п. 5.2. договору ціна електричної енергії має зазначатися постачальником у акті-прийманні передачі та/або рахунках про оплату електричної енергії за цим договором, у тому числі у разі її зміни.
Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (п. 5.7. договору).
Оплата акту приймання-передачі та/або рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем відповідно до вимог ПРРУУ, не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду (п. 5.8. Договору).
Споживач протягом трьох днів з дати одержання примірників акту приймання-передачі електричної енергії, зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі електричної енергії, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання. При відсутності письмової відмови та надсилання підписаного примірника акту приймання-передачі постачальнику, акт приймання-передачі вважається затвердженим споживачем (п. 5.9. договору).
Відповідно до п. 12.6. договору, усі повідомлення за цим договором вважаються зробленими належним чином, якщо вони здійснені в письмовій формі та завірені печаткою і підписом уповноваженої особи або електронним цифровим підписом та надіслані на офіційну електронну адресу сторін, зазначену в реквізитах договору, або рекомендованим листом, вручені кур`єром або особисто за зазначеними в цьому договорі адресами сторін. Датою отримання таких повідомлень буде вважатися дата їх особистого вручення, або дата надсилання листа на електронну пошту/декілька за наявності, або дата поштового штемпеля відділу зв`язку одержувача.
Пунктом 16 комерційної пропозиції передбачено, що інформування споживача, з яким укладено договір, про зміни в умовах договору, про закінчення терміну дії договору, зміну тарифів, суми до сплати по актах приймання-передачі та/або рахунках, виставлених згідно з умовами договору, строки їх оплати, про відключення за несплачену заборгованість, іншу інформацію, яка стосується взаємовідносин сторін, або може бути корисною для споживача, може здійснюватися шляхом направлення відповідної інформації: 1. засобами електронного зв`язку на електронну адресу вказану у реквізит їх договору до умов договору; 2. поштовим зв`язком; 3. іншими способами з використанням інформаційних технологій у системі електронного документообігу; або опубліковане на офіційному веб-сайті постачальника.
Термін надання рахунку та/або акту приймання-передачі спожитої електричної енергії протягом 12 робочих днів після завершення місяця споживання. Оплата акту-приймання передачі електричної енергії та/або рахунку постачальника має бути здійснена споживачем протягом 5 робочих днів від дати його отримання споживачем, але відповідно до вимог ПРРЕЕ, не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду. На підставі звернення споживача, можуть здійснюватися планові платежі розраховані відповідно до прогнозованих обсягів споживання електричної енергії згідно акту приймання-передачі та/або рахунку наданого постачальником з подальшим перерахунком згідно фактичного споживання. (п. 5 Комерційної пропозиції (додаток 2 до договору)).
Згідно підпункту 1 пункту 6.2. договору споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього договору.
Згідно п. 5.10. договору, у разі порушення споживачем строків оплати за цим договором, постачальник має право вимагати сплату пені.
Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати до дати повного погашення боргу (але не більше 12 місяців), в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, а за прострочення понад 1 місяць, споживач сплачує штраф у розмірі 7% від вартості фактично поставленої електричної енергії за борговий місяць.
Така ж умова міститься в п. 7 комерційної пропозиції (додаток 2 договору).
Відповідно до п. 13.1. договору цей договір укладається на строк з 01.12.2021 до 31.12.2021 року та набирає чинності з дати підписання договору.
Також між сторонами укладено додаткову угода №1 від 24.12.2021, якою продовжено дію договору № ЕС-94/2021 від 23.12.2021 до 5 січня 2022 (включно) в частині постачання електричної енергії, а в частині розрахунків до їх повного виконання.
Відповідно до заяви-приєднання (додаток №1 до договору) відповідач приєднався до умов договору про постачання електричної енергії споживачу.
На виконання умов договору, протягом грудня 2021 року, січня 2022 року, позивач поставив електричну енергію в обсязі фактичного споживання відповідачу, виконавши свої зобов`язання за договором.
Згідно акту приймання-передачі №864 від 10.01.2022 за грудень 2021 року, постачальник передав споживачу електричну енергію в обсязі - 15,599 тис.кВт.год на суму - 77995 грн.
Згідно акту приймання-передачі № 283 від 17.02.2022 за січень 2022 року, постачальник передав споживачу електричну енергію в обсязі - 6,827 тис.кВт.год на суму - 34135 грн.
11.01.2022 на електронну адресу відповідача, позивачем направлено акт-приймання передачі № 864 від 10.01.2022.
16.02.2022 на електронну адресу відповідача направлено акт приймання-передачі № 283 від 17.02.2022.
Однак, відповідачем в порушення умов п. 5.9. договору, вказані акти приймання-передачі електричної енергії не підписано уповноваженим представником споживача та не повернуто позивачу. Також, не надано в письмовій формі мотивованої відмови від їх підписання.
Отже, у відповідності до п. 5.9. договору такі акт приймання-передачі вважаються затвердженим споживачем.
В порушення умов договору, відповідачем не здійснено оплату за спожиту електричну енергію за грудень 2021 року та січень 2022 року.
Позивачем направлялась на адресу відповідача вимога про сплату заборгованості №500 від 14.04.2022, однак така залишилася без відповіді.
Норми права та мотиви, якими суд керувався при прийнятті рішення. Висновок суду.
За змістом ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Відповідно до п. 1.2.1 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018 (далі - ПРРЕЕ) на роздрібному ринку електричної енергії споживання та використання електричної енергії для потреб електроустановки споживача здійснюється за умови забезпечення розподілу/передачі та продажу (постачання) електричної енергії на підставі договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії, надання послуг комерційного обліку, які укладаються відповідно до цих Правил, Кодексу системи передачі, Кодексу систем розподілу та Кодексу комерційного обліку.
За змістом п. 4.12 ПРРЕЕ розрахунки між споживачем та електропостачальником здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.
Відповідно до п. 5.8 укладеного сторонами договору передбачено, що оплата акту приймання-передачі та/або рахунка постачальника за цим договором має бути здійснена споживачем відповідно до вимог ПРРЕЕ, не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду.
Пунктом 3 Комерційної пропозиції визначено спосіб оплати за електричну енергію та звіряння фактичних обсягів спожитої електроенергії. Для підприємств, які фінансуються з державного чи місцевого бюджету: Оплата за спожиту електричну енергію у розрахунковому періоді здійснюється за ціною (тарифом) визначеною договором за результатами публічної закупівлі за 1 кВт*год (1 МВт*год). Розрахунки споживача за цим договором здійснюються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника. Споживач протягом трьох днів з дати одержання примірників акту приймання-передачі електричної енергії, зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі електричної енергії, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання. При відсутності письмової відмови та факту надсилання підписаного примірнику акту приймання-передачі постачальнику, акт приймання-передачі вважається затвердженим споживачем. Вмотивованою відмовою від підписання сторони визнають: фактичні обсяги споживання надані постачальником не відповідають даним комерційного обліку; ціна за одиницю товару не відповідає умовам договору.
Термін надання рахунку та/або акту приймання-передачі спожитої електричної енергії протягом 10 календарних днів після завершення місяця споживання. Оплата акту-приймання передачі електричної енергії та/або рахунку постачальника має бути здійснена споживачем протягом 5 робочих днів від дати його отримання споживачем, але відповідно до вимог ПРРЕЕ, не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду (п. 5 Комерційної пропозиції).
Судом встановлено що, протягом грудня 2021 року, січня 2022 року, позивач поставив електричну енергію відповідачу згідно акту приймання-передачі №864 від 10.01.2022 за грудень 2021 року на суму - 77995 грн; згідно акту приймання-передачі № 283 від 17.02.2022 за січень 2022 року на суму - 34135 грн.
Однак, відповідач не здійснив оплату за поставлену позивачем електричну енергію за грудень 2021 року та за січень 2022 року, внаслідок чого у відповідача перед позивачем утворився борг в розмірі 112130 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача на користь позивача боргу за електричну енергію спожиту за грудень 2021 року та за січень 2022 року на суму в розмірі 112130 грн.
Позивачем також заявлено до стягнення 1009,75 грн 3% річних та 9926,78 грн інфляційних збитків за прострочення виконання зобов`язань з оплати за поставлену відповідачу електричну енергію.
Згідно зі статтею 625 ЦК України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Передбачена вищевказаною нормою сплата суми боргу за грошовим зобов`язанням з урахуванням встановленого індексу інфляції, а так само трьох процентів річних з простроченої суми, здійснюється незалежно від тієї обставини чи був передбачений договором відповідний захід відповідальності.
З огляду на прострочку виконання відповідачем його грошового зобов`язання перед позивачем, нарахування 3% річних та інфляційних втрат є правомірним.
Враховуючи обґрунтованість позовних вимог в цій частині, позовні вимоги про стягнення 1009,75 грн 3% річних та 9926,78 грн інфляційних збитків підлягають задоволенню.
Також, на підставі п. 5.10. договору, позивачем заявлено до стягнення 7116,30 грн пені, 5459,65 грн 7 % штрафу за грудень 2021, 2389, 45 грн 7 % штрафу за січень 2022.
Відповідно до ч.1 ст.230 ГК України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
В силу ст.546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися, зокрема неустойкою (штрафом, пенею).
З огляду на положення ст.549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. При цьому, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.
Пунктом 5.10. договору сторони погодили, що у разі порушення споживачем строків оплати за цим договором, Постачальник має право вимагати сплату пені. Пеня нараховується за кожен день прострочення оплати до дати повного погашення боргу (але не більше 12 місяців), в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, а за прострочення понад 1 місяць, споживач сплачує штраф у розмірі 7% від вартості фактично поставленої електричної енергії за борговий місяць.
Наявними в матеріалах справи доказами підтверджено, що відповідач в порушення умов договору не виконав взяті на себе зобов`язання щодо своєчасної оплати поставленої позивачем електричної енергії.
Судом здійснено перерахунок пені, оскільки позивачем невірно встановлено період прострочення в розрахунку, а саме вказано дату початку розрахунку 11.01.2022. При цьому, початком періоду прострочення відповідача, згідно умов договору, є 21.01.2022.
За розрахунком здійсненим судом, розмір пені, що підлягає стягненню за несвоєчасне виконання зобов`язань відповідачем становить 6731,67 грн. В решті заявленої до стягнення пені слід відмовити.
Судом встановлено, що розрахунок позивача штрафу у розмірі 7 % від вартості фактично поставленої електричної енергії здійснено арифметично та методологічно вірно.
Отже, позовні вимоги про стягнення 5459, 65 грн 7 % штрафу за грудень 2021, 2389,45 грн 7 % штрафу за січень 2022 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Статтею 13 ГПК України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
У відповідності з п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ч.1 ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст.73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Відповідно до ст.77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (ст. 86 ГПК України).
Судові витрати.
Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч. 1 ст. 123 ГПК України).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи часткове задоволення позову, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
ВИРІШИВ:
позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврогаз ЛТД" до Комунального підприємства Рожнятівської селищної ради про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 138031,93 грн задовольнити частково.
Стягнути з Комунального підприємства Рожнятівської селищної ради, вул.Проценка, буд. 3, смт Рожнятів, Івано-Франківська область, 77600 (ідентифікаційний код 32765260) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Єврогаз ЛТД", вул. Гоголя, буд. 137, м.Черкаси, Черкаська область, 18002 (ідентифікаційний код 41665589) 112130 (сто дванадцять тисяч сто тридцять) грн боргу за спожиту електричну енергію, 6731 (шість тисяч сімсот тридцять одну) грн 67 коп. пені, 1009 (одну тисячу дев`ять) грн 75 коп. 3% річних, 9926 (дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять шість) грн 78 коп. інфляційних збитків, 5459 (п`ять тисяч чотириста п`ятдесят дев`ять) грн 65 коп. 7 % штрафу за грудень 2021, 2389 (дві тисячі триста вісімдесят дев`ять) грн 45 коп. 7 % штрафу за січень 2022, 2474 (дві тисячі чотириста сімдесят чотири) грн 09 коп. судового збору.
В частині позовних вимог про стягнення 384,63 грн відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Л.М. Неверовська
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2022 |
Оприлюднено | 05.10.2022 |
Номер документу | 106581092 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні