Рішення
від 04.10.2022 по справі 910/5810/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

04.10.2022Справа № 910/5810/22Суддя Господарського суду міста Києва Стасюк С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження матеріали справи

за позовом Приватного малого підприємства "Дидаскал-Технік"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "РТС Київ"

про стягнення 350 696,70 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне мале підприємство "Дидаскал-Технік" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "РТС Київ" (далі - відповідач) про стягнення 350 696,70 грн., у тому числі 292 549,00 грн. заборгованості по сплаті орендної плати, 58 147,70 грн. заборгованості по сплаті за комунальні послуги.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за Договором оренди нежитлового приміщення від 25.11.2019 в частині здійснення оплати орендних платежів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.07.2022 у справі № 910/5810/22 позовну заяву залишено без руху.

22.07.2022 до суду представником позивача подано заяву про усунення недоліків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.07.2022 відкрито провадження у справі № 910/5810/22, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Згідно приписів ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Про розгляд Господарським судом міста Києва справи № 910/5810/22 сторони були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідач письмового відзиву не надав, про відкриття провадження у справі повідомлявся належним чином.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведені положення, господарський суд зазначає, що сторони не були позбавлені права та можливості самостійно ознайомитись з ухвалою суду, в якій зазначено відомості щодо його провадження, яке є у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Враховуючи належне повідомлення сторін про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику їх уповноважених представників, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами.

Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

25.11.2019 між Приватним малим підприємством "Дидаскал-Технік" (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "РТС Київ" (орендар) укладено Договір оренди нежитлового приміщення № 4475 (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору за цим Договором орендодавець зобов`язується передати орендареві у строкове платне користування, а саме - в оренду нежитлове приміщення, № 1,2 (літ. А) салон-магазин меблів, загальною площею 504,4 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Малевича Казимира, будинок 83 (майно, приміщення).

Згідно з п. 1.3. Договору приміщення надається в оренду для використання орендарем для ведення своєї господарської діяльності.

Відповідно до п. 1.4. Договору нарахування орендної плати починається з моменту підписання Акту приймання-передачі приміщення.

Пунктами 2.1., 2.2. Договору сторони погодили, що цей Договір укладається строком на 6 (шість) років і набирає чинності з моменту його нотаріального посвідчення та діє до 25.11.2025 року. Строк оренди приміщення починається з дати підписання сторонами Акту приймання-передачі приміщення в оренду та діє до 25.11.2025 року.

Згідно з п. 3.1. Договору орендна плата складає 60 410,75 грн., сплачується у гривні та становить еквівалент 2 500,00 доларів США 00 центів, відповідно до курсу, встановленого Національним банком України на день оплати, за один календарний місяць.

Відповідно до п. 3.2. Договору, в подальшому, розрахунок проводиться орендарем шляхом внесення коштів в національній валюті України на рахунок орендодавця, по курсу НБУ на день оплати, вказаний в п. 3.1. цього Договору. Орендна плата сплачується щомісячно, індексації не підлягає, змінюється відповідно до курсу долара, встановленого Національним банком України, на момент оплати.

Згідно з п. 3.3. Договору оплата здійснюється орендарем, авансовим платежом, не пізніше 20 (двадцятого) числа поточного місяця.

Відповідно до п. 3.4. Договору орендар, протягом 5 (п`яти) календарних днів, але не пізніше 25 числа поточного місяця, компенсує орендодавцю вартість спожитої електроенергії, водопостачання згідно показникам лічильників на підставі рахунків ПАТ «Київенерго», ПАТ «Водоканал», ОСББ «Янтар», на підставі виставлених рахунків від орендаря.

Згідно з п. 3.6. Договору сторони домовились про те, що орендна плата, встановлена в п. 3.1. цього Договору є незмінною, не підлягає індексації на весь строк дії Договору (п. 2.1), якщо інше не буде погоджено сторонами в додатковій угоді.

Відповідно до п. 4.1.2. Договору орендодавець зобов`язаний передати орендарю зазначене в Договорі приміщення в належному стані. Передачу приміщення оформити актом прийняття-передачі із зазначенням технічного стану приміщення, наявного обладнання, інвентарю та іншого майна, що належить орендодавцю і передається разом з приміщенням. Акт підписати повноважними представниками сторін, по одному примірнику акту кожній стороні.

Згідно з п. 4.2.3. Договору орендодавець має право відмовитись в односторонньому порядку від виконання цього Договору, в разі якщо (орендатор) допустив прострочку оплати орендної плати більше ніж за один календарний місяць або два рази підряд протягом шести календарних місяців.

Відповідно до п. 4.3.1. Договору орендар зобов`язаний вносити плату за оренду приміщення (орендну плату) до 20 (двадцятого числа) поточного місяця та своєчасно компенсувати орендодавцю витрати за спожиту електроенергію та водопостачання в порядку, передбаченому п. 3.4. Договору.

Пунктом 5.3. Договору сторони погодили, що передання орендареві приміщення оформлюється актом, який є невід`ємною частиною договору оренди та в якому зазначається стан отриманого в оренду приміщення.

Згідно з п. 5.7. Договору днем фактичного звільнення приміщення, являється день передачі ключів орендодавцю та підписання Акту прийому-передачі приміщення.

Відповідно до Акту прийому-передачі приміщення від 25.11.2019 орендодавець передав орендареві у строкове платне користування нежитлове приміщення, № 1,2 (літ. А), загальною площею 504,4 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Малевича Казимира, будинок 83.

Позивач зазначає, що відповідач свої зобов`язання за Договором в частині оплати орендної плати не виконав, внаслідок чого за відповідачем за період з квітня 2022 по липень 2022 рахується заборгованість у розмірі 292 549,00 грн. по сплаті орендної плати та 58 147,70 грн. за комунальні послуги за період з лютого 2022 по червень 2022.

Позивачем направлено відповідачу повідомлення вих. № 2/06/22 від 29.06.2022 про відмову від договору оренди нежитлового приміщення від 25.11.2019, зареєстрованого в реєстрі за № 4475.

Оцінивши наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Предметом договору найму може бути річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ) (ч. 1. ст. 760 Цивільного кодексу України).

Згідно з ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 765 Цивільного кодексу України наймодавець зобов`язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.

Частинами 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Згідно з ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

За змістом статті 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 527 Цивільного кодексу України, боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно вимог ст. 599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

З наданих позивачем доказів вбачається, що позивач взяті на себе зобов`язання виконав належним чином, надав відповідачеві у тимчасове платне користування нежитлове приміщення згідно Договору, а відповідач в порушення умов Договору не сплатив на користь позивача за користування приміщенням орендну плату у розмірі 292 549,00 грн. за період з квітня 2022 по липень 2022 та комунальні платежі у розмірі 58 147,70 грн. за період з лютого 2022 по червень 2022.

Зважаючи на встановлені обставини справи та вимоги правових норм викладених вище, а також на те, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення 292 549,00 грн. заборгованості по сплаті орендної плати та 58 147,70 грн. заборгованості по сплаті за комунальні послуги за Договором нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

За приписами ст. 76, 77, 78, 79 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Підсумовуючи наведене, позовні вимоги Приватного малого підприємства "Дидаскал-Технік" до Товариства з обмеженою відповідальністю "РТС Київ" про стягнення 292 549,00 грн. заборгованості по сплаті орендної плати та 58 147,70 грн. заборгованості по сплаті за комунальні послуги підлягають задоволенню.

Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.

Керуючись ст. 74, 76-80, 129, 231, 236, 237, 238, 240-242 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов Приватного малого підприємства "Дидаскал-Технік" до Товариства з обмеженою відповідальністю "РТС Київ" про стягнення 350 696,70 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "РТС Київ" (03150, місто Київ, вул. Малевича Казимира, будинок 83, ідентифікаційний код 43339471) на користь Приватного малого підприємства "Дидаскал-Технік" (03150, місто Київ, вулиця Казимира Малевича, будинок 83, ідентифікаційний код 16392597) 292 549 (двісті дев`яносто дві тисячі п`ятсот сорок дев`ять) грн. 00 коп. заборгованості по сплаті орендної плати, 58 147 (п`ятдесят вісім тисяч сто сорок сім) грн. 70 коп. заборгованості по сплаті за комунальні послуги, 5 260 (п`ять тисяч двісті шістдесят) грн. 45 коп. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 04.10.2022.

Суддя С. В. Стасюк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.10.2022
Оприлюднено05.10.2022
Номер документу106581324
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —910/5810/22

Рішення від 04.10.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 26.07.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 17.07.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні