У Х В А Л А
04 жовтня 2022 року м. Кропивницький
справа № 392/995/19
провадження № 22-ц/4809/1087/22
Кропивницький апеляційний суд у складі судді Письменного О.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 на рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 25 січня 2022 року, -
в с т а н о в и в:
Рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 25 січня 2022 року задоволено частково позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання неукладеним договору оренди землі, скасування державної реєстрації договору оренди землі та усунення перешкод у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, представник скаржникв подав апеляційну скаргу, в якій порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаного судового рішення. Зокрема, вказав те, що копію оскаржуваного рішення суду отримано ОСОБА_2 01.07.2022, однак у зв`язку з веденням воєнного стану на території України, він був позбавлений можливості належним чином реалізувати своє право на апеляційне оскарження неправомірного судового рішення, оскільки велися активні бойові дії по всій території України, була порушена діяльність судової системи, а також залишається небезпека життю та здоров`ю громадян України через ризики ракетних обстрілів. Крім того, зазначив, що через неналежне виконання його представником зобов`язань щодо представництва в суді, ОСОБА_2 був вимушений шукати нового представника, що потребувала значного часу, а також часу для підготовки апеляційної скарги.
Згідно з ч. 1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Пунктом 2 ч. 2ст. 354 ЦПК Українипередбачено, що учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1)на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду;
2)на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Як убачається з матеріалів справи, 24 січня 2022 року було проголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст рішення складено 04.02.2022 року, а його копію було отримано відповідачем 01.07.022. Останнім днем подачі апеляційної скарги у встановлений законом строк є 7 березня 2022 року. Апеляційна скарга подана до суду 19 вересня 2022 року, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження.
Наведені в апеляційній скарзі причини пропуску строку на апеляційне оскарження не можуть бути визнані поважними, оскільки саме по собі ведення на території України 24 лютого 2022 року воєнного стану не є підставою для поновлення строку без наведення конкретних обставин, які перешкоджали вчасному поданню апеляційної скарги.
Посилання представника скаржника на те, що представником відповідача було введено ОСОБА_4 в оману щодо строків оскарження рішення не заслуговують на увагу суду, оскільки дані твердження не підтверджені доказами, при цьому слід зауважити, що строк апеляційного оскарження вказано в повному тексті рішенні суду, який отримано скаржником 01.07.2022.
Враховуючи викладене, вказані причини пропуску строку суд не може визнати поважними.
Частиною 3 ст. 357 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строку установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ч. 3 ст. 357 ЦПК України , -
у х в а л и в :
Визнати неповажними, вказані ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 25 січня 2022 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 на рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 25 січня 2022 року залишитибез руху.
Запропонувати скаржнику протягом десяти днівз днявручення копіїухвали податидо апеляційногосуду заявупро поновленнястроку наапеляційне оскарження рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 25 січня 2022 року із зазначенням інших підстав для його поновлення.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк скаржнику буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кропивницького
апеляційного суду О.А. Письменний
Суд | Кропивницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2022 |
Оприлюднено | 05.10.2022 |
Номер документу | 106584955 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Кропивницький апеляційний суд
Письменний О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні