30.09.2022
Справа № 522/12317/22
Провадження № 1-кс/522/5682/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2022 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №1 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 , за погодженням прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12022163520000426 від 17.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ ВП №1 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 , за погодженням прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси із клопотанням про накладення арешту на майно, мотивуючи таким.
У провадженні СВ відділення поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022163520000426 від 17.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Нагляд за додержанням законності під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснюється групою прокурорів Приморської окружної прокуратури м. Одеси.
Досудовим розслідуванням встановлено: 16.09.2022 під час слідства у кримінальному провадженні 12022163520000321 від 12.07.2022, на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_4 (справа № 522/8677/22; провадження № 1-кс/522/5311/22) від 07.09.2022, органом досудового розслідування було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Обшук проводився з метою відшукання та вилучення вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв.
За результатами проведеної слідчої дії ні чого не вилучалось, однак по завершенню обшуку, працівниками СКП відділення поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області було встановлено, що предмети, які планувалось відшукати можуть зберігатись в складському приміщенні у підвалі вказаного будинку, яке на протязі тривалого періоду часу перебуває або перебувало в користуванні ОСОБА_6 та власником якого є ОСББ «Ніщинського 38», код ЄДРПОУ: 40075417 (надалі Об`єднання).
У подальшому під час усної розмови з ОСОБА_6 , останньому було повідомлено, що правоохоронні органи обізнані, що вищезазначені предмети можуть зберігатись в вказаному складському приміщенні та зараз очікується на прибуття представника Об`єднання, який наддасть дозвіл на проведення огляду даного приміщення, за результатами якого дані предмети можливо будуть виявлені та вилучені.
По прибуттю представника Об`єднання, розуміючи, що правоохоронні органи все одно відшукають та вилучать вказані предмети, ОСОБА_6 заявив, що він дійсно зберігає в вказаному складському приміщенні пістолет та набої до нього, та бажає добровільно їх видати.
Після цього, ОСОБА_6 виніс з вказаного складського приміщення наступні предмети: один предмет зовні схожий на револьвер системи «Наган» на стволі якого з лівої та правої сторони нанесено маркування: «ACERO DE ALTA RESISTENCIA»; «ESTABLECIMIENTOS VENTURINI S.A. CAL. 22 LARGO», - та під барабаном нанесено зазначено його серійний номер « НОМЕР_1 »; 41 предмет зовні схожі на патрони до малокаліберної зброї, на 22 з яких на дні гільзи є маркування у вигляді літери «V».
У подальшому, слідчим ОСОБА_2 , у рамках вказаного кримінального провадження було проведено огляд за результати якого всі вищеперераховані предмети були вилучені та належним чином упаковані до поліетиленових сейф-пакетів.
17.09.2022 органом досудового розслідування, за вказаним фактом було розпочато окреме кримінальне провадження № 12022163520000426, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
17.09.2022 усі вищеперераховані предмети були визнані в якості речових доказів по матеріалам кримінального провадження № 12022163520000426 від 17.09.2022.
Слідчий, до судового засідання не з`явився, однак надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Власник майна або його представник до судового засідання не з`явилися.
На підставі ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття учасників кримінального провадження для розгляду клопотання, не перешкоджає його розгляду.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про таке.
Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майнадопускається зметою забезпечення:1)збереження речовихдоказів;2)спеціальної конфіскації;3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення, є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом, добуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Із клопотання та наданих до нього матеріалів, вбачаються підстави у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна, а саме те, що вищезазначене вилучене майно являється важливими речовими доказами по даному кримінальному провадженню, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, зокрема використані як засоби вчинення кримінального правопорушення та зберегли на собі його сліди та є предметом злочину, тобто є доказом злочину, та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
З метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні, недопущення незаконній втраті, зміні чи відчуженню, слідчий суддя вважає слушними доводи сторони обвинувачення про необхідність застосування заходу забезпечення кримінального провадження щодо зазначеного майна, на підставі чого вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 170-173, 372, КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ ВП №1 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 , за погодженням прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12022163520000426 від 17.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно,а саме: один предмет зовні схожий на револьвер системи «Наган» на стволі якого з лівої та правої сторони нанесено маркування: «ACERO DE ALTA RESISTENCIA»; «ESTABLECIMIENTOS VENTURINI S.A. CAL. 22 LARGO», - та під барабаном нанесено зазначено його серійний номер « НОМЕР_1 »; 41 предмет зовні схожі на патрони до малокаліберної зброї, на 22 з яких на дні гільзи є маркування у вигляді літери «V».
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів.
Слідчий суддя: ОСОБА_7
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106586383 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні