Ухвала
від 03.10.2022 по справі 759/13088/22
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/3334/22

ун. № 759/13088/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2022 року м. Київ

Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участюсекретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022110000000151 від 07.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

03.10.2022. до слідчого судді Святошинського районного суду міста Києва надійшло засобами поштового зв`язку вказане клопотання, в якому прокурор просить накласти арешт на майно, яке було вилучено у ході проведення 27.09.2022 обшуку в тимчасовій споруді торгівельному кіоску, розміщеному за координатами GPS: 49.7716243, 30.1260184 земельної ділянки за кадастровим номером: 3220489500:02:021:1115 по АДРЕСА_1 .

Обґрунтовуючи дане клопотання, прокурором зазначено, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022110000000151 від 07.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що на території м. Біла Церква та Білоцерківського району Київської області функціонує організоване злочинне угруповання до складу якого входять громадяни України, службові особи суб`єктів приватного права, а також довірені особи та пособники, що забезпечують прикриття та належне функціонування протиправної діяльності, які діючи з корисливих мотивів, заздалегідь розробленого плану, з метою швидкого та неправомірного збагачення, в період, приблизно з середини 2020 року і по теперішній час включно, налагодили поставки із Дніпропетровської області та інших областей України незаконно виготовлених, фальсифікованих та контрафактних тютюнових виробів невідомого походження, під маркою відомих брендів, з акцизними марками іноземних країн, або взагалі без марок акцизного податку, з подальшою їх реалізацією через пункти роздрібної торгівлі, які розташовані на території Київської області.

Організатором вказаної злочинної групи, можливо, є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , який створив та очолив організовану групу, підшукавши і об`єднавши із числа раніше знайомих йому осіб інших співучасників. Розробив і довів до відому співучасникам план протиправної діяльності, розподіливши функції кожного з учасників групи для досягнення кінцевої мети. Координує дії співучасників групи під час підготовки та вчинення злочинів, пов`язаних з незаконним транспортуванням та збутом фальсифікованих тютюнових виробів. Підшукав складські та офісні приміщення для незаконного зберігання контрафактних сигарет. Безпосередньо здійснює придбання незаконно виготовлених тютюнових виробів, незаконне транспортування, збут та забезпечує їх зберігання. Здійснює контроль виконання роботи, забезпечує безпеку, як при підготовці так і при вчиненні з метою попередження викриття їх злочинної діяльності та отримані грошові кошти розподіляє між членами організованої групи.

До складу вищевказаної організованої групи, можливо, входить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , який відповідно до розробленого плану злочинної діяльності, виконує роль виконавця, під час підготовки і вчинення злочинів діє за вказівками організатора, в межах відведеної ролі, у визначений ним час та місці, для реалізації їх спільного злочинного умислу. Безпосередньо отримує бандеролі фальсифікованих тютюнових виробів з ТОВ «Нова пошта». Здійснює завантаження, розвантаження та незаконне перевезення в місця незаконного зберігання контрафактних сигарет в складські та офісні приміщення. Здійснює їх розвезення в пункти роздрібної торгівлі, які розташовані на території м. Біла Церква та Білоцерківського р-ну Київської області, що безпосередньо підконтрольні організатору групи. Отримує частку грошових коштів, визначену організатором, від їх злочинної діяльності.

Крім того, до складу організованої групи залучені і інші особи, які відповідно до розробленого плану злочинної діяльності, виконують роль виконавців у здійсненні зберігання з метою збуту та збут незаконно виготовлених тютюнових виробів кінцевому споживачеві в приміщеннях не житлового призначення, які розташовані на території м. Біла Церква та Білоцерківського району Київської області, які підконтрольні організатору, в послідуючому отримуючи частки грошових коштів, визначені останнім від їх злочинної діяльності.

Відповідно до доручення прокурора у кримінальному провадженні оперативним підрозділом УСР в Київській області ДСР НП України проведено ряд слідчих (розшукових) дій, під час яких здійснено допити свідків, в ході яких останні добровільно видали три пачки з тютюновими виробами придбаних ними в мережах торгівельних кіосків підконтрольних ОСОБА_4 .

Проведеними оглядами предметів від 17.08.2022 року, наданих вищевказаними свідками тютюнових виробів, засвідчено відсутність на пачках акцизних марок.

Відповідно до допитів свідків, огляду речей та предметів встановлено, що у порушення порядку обігу тютюнових виробів, не будучи суб`єктами господарської діяльності та не маючи відповідної ліцензії на роздрібну чи оптову торгівлю тютюновими виробами, які відповідно до пункту 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) належать до підакцизних товарів, всупереч вимог ст. 1, 2, 9, 15, 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР останні здійснюють реалізацію тютюнових виробів на території Київської області.

27.09.2022 слідчим на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_6 № 759/10584/22 (пр. № 1-кс/759/2655/22) проведено обшук в тимчасовій споруді торгівельному кіоску, розміщеному за координатами GPS: 49.7716243, 30.1260184 земельної ділянки за кадастровим номером: 3220489500:02:021:1115 по АДРЕСА_1 .

Зазначивши, що в ході проведення обшуку, окрім документів, які зазначено в ухвалі суду також вилучено речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та які мають значення доказів для кримінального провадження, на які він просить накласти арешт, оскільки останні мають статус тимчасово вилученого майна.

Відповідно до постанови слідчого від 27.09.2022 вказані речі визнано речовими доказом у даному кримінальному провадженні.

Зазначені речі мають важливе значення для з`ясування істини у кримінальному провадженні, адже надасть можливість встановити, зокрема, ступінь суспільної небезпечності діяння.

На підставі наведеного просив клопотання задовольнити.

В судове засідання прокурор ОСОБА_3 не з`явився, направив до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши клопотання та додані матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Пунктом 15 ч.1 ст. 7 КПК України встановлено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з п. 18) ч. 1ст. 3 КПК України, до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час проведення досудового розслідування в кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 168 КПК України тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченому статтями 207, 208, 298-2 цього Кодексу. Кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов`язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом. Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду.Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. У разі необхідності слідчий чи прокурор виготовляє за допомогою технічних, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів копії інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп`ютерних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста. На вимогу володільця особа, яка здійснює тимчасове вилучення комп`ютерних систем або їх частин, залишає йому копії інформації з таких комп`ютерних систем або їх частин (за наявності технічної можливості здійснення копіювання) з використанням матеріальних носіїв володільця комп`ютерних систем або їх частин. Копії інформації з комп`ютерних систем або їх частин, які вилучаються, виготовляються з використанням технічних засобів, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів володільця із залученням спеціаліста. Дія абзацу п`ятого цієї частини не поширюється на випадки, якщо обіг інформації заборонено законом. Дія абзацу п`ятого цієї частини поширюється на інформацію з обмеженим доступом у частині, що не суперечить встановленому законодавством порядку обігу та захисту такої інформації.

Відповідно до ст. 169 КПК України тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено: 1)за постановоюпрокурора,якщо вінвизнає такевилучення майнабезпідставним; 2)за ухвалоюслідчого суддічи суду,у разівідмови узадоволенні клопотанняпрокурора проарешт цьогомайна; 3)у випадках,передбаченихчастиною п`ятоюстатті 171,частиноюшостою статті173цьогоКодексу; 4) у разі скасування арешту. Відповідно до вимог ч. 1ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно ч.1, ч. 2 ст.172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч. 2ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п.1 ч.2ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.

Згідно ч. 10ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

27.09.2022 слідчим на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_6 № 759/10584/22 (пр. № 1-кс/759/2655/22) проведено обшук в тимчасовій споруді торгівельному кіоску, розміщеному за координатами GPS: 49.7716243, 30.1260184 земельної ділянки за кадастровим номером: 3220489500:02:021:1115 по АДРЕСА_1 ,

В ході проведення обшуку, окрім документів, які зазначено в ухвалі суду також вилучено речі та документи, які не входять до переліку щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та які мають значення доказів для кримінального провадження, останні мають статус тимчасово вилученого майна.

Відповідно до постанови слідчого від 27.09.2022 вказані речі визнано речовими доказом у даному кримінальному провадженні.

Оскільки стороною кримінального провадження доведено необхідність накладення арешту на майно з метою збереження речових доказів тавраховуючи, що майно, на яке прокурор просить накласти арешт, відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу, є речовими доказами, та зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, та з метою попередження пошкодження майна або настання інших наслідків, вважаю за необхідне накласти арешт на вказане майно.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 170-173,175,309,372,392,532 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022110000000151 від 07.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, - задовольнити.

Накласти арештна майно,яке було вилучено у ході проведення 27.09.2022 обшуку в тимчасовій споруді торгівельному кіоску, розміщеному за координатами GPS: 49.7716243, 30.1260184 земельної ділянки за кадастровим номером: 3220489500:02:021:1115 по АДРЕСА_1 , а саме:

-1 пачка цигарок «Marvel»;

-3 пачки цигарок «Kent»;

-3 пачки цигарок «Monte Carlo»;

-1 пачка цигарок «West»;

-10 пачок цигарок «Oscar»;

-13 пачок цигарок «Lifa»;

-2 пачки цигарок «Philip Moris»;

-17 пачок цигарок «Winston»;

-8 пачок цигарок «Прима»;

-12 пачок цигарок «LM»;

-1 пачка цигарок «Bond»;

-5 пачок цигарок «Parker Simpson»;

-21 пачка цигарок «Strong»;

-3 пачки цигарок «Kent»;

-39 пачок цигарок «Compliment»;

-1 пачка цигарок «Jing Ling»;

-8 пачок цигарок «Marlboro»;

-3 пачки цигарок «Chesterfild»;

-1 пачка цигарок «Sobranie»;

-4 пачки цигарок «Lucky strike»;

-5 пачок цигарок «Heets»;

-9 пачок цигарок «Camel»;

-8 пачок цигарок «LS»;

-8 пачок цигарок «CD»;

-64 пачки прима;

-33 електронних пристрої для куріння, а саме:

-9 пристроїв «AirPlus 2000»;

-6 пристроїв «Bacio 800»;

-18 пристроїв «Bacio 1500»;

-1 пачку цигарок «Lifa»;

-1 пачку цигарок «Compliment»;

-1 пачку цигарок «Strong»;

-1 пачку цигарок «Bacio 1500»;

-1 пачку цигарок «Прима»;

-чорнові записки у кількості 18 арк.;

-2 зошити;

-грошові коштти в сумі 2594 грн.;

-мобільний телефон чорного кольору «NOMI» ІМЕІ: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 з сім-карткою «Київстар» НОМЕР_5 , НОМЕР_6 .

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано. Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором. Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а для особи, без виклику якої було постановлено ухвалу, - строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання нею копії даної ухвали.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.10.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106600923
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —759/13088/22

Ухвала від 03.10.2022

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Бабич Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні