Справа № 369/15914/21
Провадження №1-кп/369/1363/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2022 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
при секретарях ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
прокурорів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_6 ,
захисника ОСОБА_7 ,
розглянувши увідкритому підготовчомусудовому засіданнікримінальне провадження№12020115200000496від 23липня 2020року,за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Виноград Лисянського району Черкаської області, який має вищу освіту, одружений, інваліда ІІ групи, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (далі КК України),
встановив:
21 липня 2020 року близько 10:00 год (більш точного часу не встановлено), ОСОБА_6 , перебуваючи на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_2 , де проживає ОСОБА_8 , на грунті раптово виниклих неприязних відносин, маючи прямий умисел, направлений на заподіяння тілесних ушкоджень останній, тобто посягаючи на найвищу соціальну цінність - здоров`я людини, усвідомлюючи при цьому суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, агресивно себе поводивши, стоячи позаду потерпілої ОСОБА_8 , вчинив словесний конфлікт з останньою, під час якого виникла штовханина, в ході якої ОСОБА_6 , ліктями своїх рук почав штовхати ОСОБА_8 , в область ліктів рук, далі ОСОБА_8 повернулась обличчям до ОСОБА_6 , та останній почав наносити удари колінами ніг в область лівого та правого стегна ОСОБА_8 , після чого схопив ОСОБА_8 правою рукою за передпліччя та ривком відкинув останню на землю від чого ОСОБА_8 впала на коліна та руки.
Виявлені у ОСОБА_8 синці лівого стегна, один синець правого стегна, синці правого та лівого колінних суглобів, згідно з висновком експерта № 288/Д від 08 листопада 2021 року відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується в заподіянні умисного легкого тілесного ушкодження, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
11 листопада 2021 року до Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12020115200000496 від 23 липня 2020року, за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України, в якому було призначено підготовче судове засідання.
15 вересня 2022 року через канцелярію суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_7 в інтересах ОСОБА_6 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження на підставі п.1 ч. 1 ст. 49 КК України.
У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_6 підтримав клопотання свого захисника про звільнення його від кримінальної відповідальності, на підставі вимог п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України та просив задовольнити, й надав згоду на таке звільнення.
У судовому засіданні прокурор вважав за можливе розглянути клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника ОСОБА_7 про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_6 , у зв`язку із закінченням строків давності на підставі п. 1 ч.1 ст. 49 КК України.
Потерпіла ОСОБА_8 та її представник у підготовче судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином. При цьому, потерпіла надіслала до суду заяву, в якій просила проводити судовий розгляд за її відсутності, а представник в телефонному режимі повідомив, що договірні відносини зі своєю довірителькою він припинив.
Захисник ОСОБА_7 в судове засідання на день ухвалення судового рішення не з`явився, при цьому обвинувачений просив проводити судове засідання за його відсутності та наполягав на розгляді раніше заявленого клопотання.
Заслухавши сторін кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення: закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої абочастиною другою статті 284цього Кодексу.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно з ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За змістомст.44КК Україниособа,яка вчинилакримінальне правопорушення,звільняється відкримінальної відповідальностіу випадках,передбачених цимКодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
У відповідності з положеннями ст. 49 КК України та ст. 285 КПК України, особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності, у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» № 12 від 23грудня 2005 року суд може звільнити особу від кримінальної відповідальності, у разі наявності у загальній частині КК України таких випадків звільнення особи від кримінальної відповідальності, як закінчення строків давності, ст.49 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 125 КК України умисне легке тілесне ушкодження, - карається штрафом до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
Таким чином, інкриміноване ОСОБА_6 кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.125 КК України відповідно до ст. 12 КК України є кримінальним проступком.
Згідно з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі.
Передбачений ст.49 КК України вид звільнення від кримінальної відповідальності застосовується у разі: закінчення зазначених у законі строків; невчинення протягом цих строків нового злочину певного ступеня тяжкості; не ухилення особи від слідства або суду.
Перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин, за винятком нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Як вбачається з обвинувального акту та встановлено в судовому засіданні з дня вчинення кримінального правопорушення, а саме з 21липня2020 року і до дня ухвалення рішення в цій справі минули строки, визначені п.1 ч.1 ст.49 КК України, а саме строк давності притягнення до кримінальної відповідальності закінчився 21 липня 2022 року.
При цьому, судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_6 протягом встановлених законом строків нового кримінального правопорушення не вчинив, до кримінальної відповідальності притягується вперше, на обліках у лікарів нарколога та психіатра не перебуває зі слів обвинуваченого.
Суд бере до уваги те, що у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_6 висловив згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження.
Відтак правових перешкод щодо звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст.49 КК України, судом не встановлено.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника ОСОБА_7 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, на підставі п. 1 ч. 1 ст.49 КК України, у зв`язку з закінченням строків давності, підлягає задоволенню, а кримінальне провадження закриттю з цих підстав.
Заходи забезпечення кримінального провадження в ході досудового розслідування не застосовувалися.
Цивільний позов не заявлено.
Процесуальні витрати та речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
На підставі викладеного, керуючисьст. 49 КК України, ст.284, 285, 288,369, 372, 376, 394, 395 КПК України,
ухвалив:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника ОСОБА_7 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності задовольнити.
Звільнити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, на підставі п.1 ч. 1 ст.49КК України, а кримінальне провадження відносно нього за №12020115200000496 від 23 липня 2020року, згідно з п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106605554 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне легке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Козак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні