ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження та призначення справи
до судового розгляду по суті
05 жовтня 2022 року м. РівнеСправа № 918/425/22
Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В., при секретарі судового засідання Мельник В.Я., розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи
за позовом Керівника Дубенської окружної прокуратури (35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Івана Франка, 10, код ЄДРПОУ 02910077) в інтересах держави в особі Рівненської обласної військової адміністрації (33028, м. Рівне, майдан просвіти,1, код ЄДРПОУ 13986712)
до відповідача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІН НОМЕР_1 )
третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ДП "Млинівське лісове господарство" (35100, Рівненська область, Дубенський район, смт. Млинів, вул. Покровська, 55, код ЄДРПОУ 13991205
про розірвання договору на право довгострокового тимчасового користування лісами та повернення лісової ділянки
В судовому засіданні приймали участь:
від позивача: Козак В.І.;
від відповідача: не з`явився;
від третьої особи: не з`явився;
від органу прокуратури: Манжаюк Д.Л..
ВСТАНОВИВ:
Керівник Дубенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Рівненської обласної військової адміністрації звернувся в Господарський суд Рівненської області з позовом до ОСОБА_1 в якому просить:
1. Розірвати договір на право довгострокового тимчасового користування лісами від 04.05.2012, укладений між Рівненською обласною державною адміністрацією та ФОП Будафенко В.В..
2. Зобов`язати ОСОБА_1 повернути Рівненській обласній військовій адміністрації за актом приймання-передачі лісову ділянку загальною площею 0,56 га..
Даний позов обгрунтовує наступним. Між Фізичною особою-підприємцем Будафенко В.В. та Рівненською обласною державною адміністрацією укладено договір на право довгострокового тимчасового користування лісами від 04.05.2012 (далі по тексту - Договір) та акт приймання-передачі від 15.05.2012 року.
За умовами Договору в користування відповідачу надається лісова ділянка, площею 0,56 га, що розташована на території Дублянського лісництва ДП «Млинівський лісгосп», квартал 34, виділ 21, 22, 23 (на території колишньої Вербенської сільської ради, з жовтня 2017 року - Демидівської селищної ради Дубенського району Рівненської області). Лісова ділянка надається із земель лісогосподарського призначення без вилучення з постійного користування ДП «Млинівське лісове господарство». Пунктом 2.2. Договору передбачено, що на лісовій ділянці, яка передається в довгострокове тимчасове користування відсутні будь-які об`єкти інфраструктури. Орієнтовна ринкова вартість лісової ділянки на даний час становить 1000, 5 тис. гривень.
Керівник прокуратури зазначає, що відповідно до п. 9. 6 вказаного Договору, тимчасовий лісокористувач має право користуватися лісовою ділянкою у відповідності з умовами чинного Договору та її призначенням; в порядку визначеному чинним законодавством за погодженням з адміністрацією зводити тимчасові будівлі і споруди, необхідні для ведення господарської діяльності.
Згідно листа ДП «Млинівське лісове господарство» від 25.01.2016 № 20 на зазначеній лісовій ділянці ФОП Будафенком В.В. здійснено ряд порушень Лісового кодексу України та безпосередньо умов договору. Зокрема, в межах лісової ділянки, що надана в користування відповідача, виявлено факт забудови території капітальними та тимчасовими будівлями, без узгодження з постійним лісокористувачем.
Керівник прокуратури вважає, що здійснення будівництва тимчасових будівель без погодження з постійним лісокористувачем, а також зведення капітальних будівель в межах наданої лісової ділянки свідчить про порушення ФОП Будафенко В.В. умов договору та є підставою для його дострокового розірвання та повернення лісової ділянки.
Ухвалою суду від 04.07.2022 року позовну заяву Керівника Дубенської окружної прокуратури (35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Івана Франка, 10, код ЄДРПОУ 02910077) залишено без руху. Зобов"язано Керівника Дубенської окружної прокуратури (35600, Рівненська область, м. Дубно, вул. Івана Франка, 10, код ЄДРПОУ 02910077) у 10 денний строк з дня отримання даної ухвали через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області подати докази направлення Позивачу, Відповідачу та третій особі копії позовної заяви з додатками листом з описом вкладення.
Через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від Керівника Дубенської окружної прокуратури надійшли докази направлення Позивачу, Відповідачу та третій особі копії позовної заяви з додатками листом з описом вкладення.
Ухвалою суду від 11.07.2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання.
01.08.2022 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду від третьої особи надійшов відзив на позов в якому позовні вимоги визнає повністю.
Ухвалою суду від 13.09.2022 року відкладено розгляд справи у підготовчому засіданні на 05.10.2022 року.
В судове засідання 05.10.2022 року не з`явились представники відповідача та третьої особи, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Крім того, суд зазначає, що Відповідач про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином засобами електронної пошти та телефонограмою та обізнаний щодо розгляду справи, так як розгляд справи у підготовчому засіданні 09.08.2022 року відкладався за клопотанням Відповідача.
Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України (далі по тексту ГПК України:
1.Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
2.Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
3.Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
4.Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч.2 ст.42 ГПК України, учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2)сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;
3)з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;
4)подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5)надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6)виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7)виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до ст.43 ГПК України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Крім того, пунктом сьомим статті 120 ГПК України передбачено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Відповідно до ч.1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Крім того суд зазначає, що явка представників сторін не визнавалася судом обов`язковою.
Відповідно до п.2 ч.3 ст. 202 ГПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" Президентом України підписаний Указ № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", який підтримано Верховною Радою. Воєнний стан в Україні введено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" № 2212-IX від 21.04.2022 року Верховна Рада України затвердила Указ Президента України від 18 квітня 2022 року № 259/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", яким продовжено строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" № 2263-IX від 22.05.2022 року Верховна Рада України затвердила Указ Президента України від 17 травня 2022 року №341/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", яким продовжено строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Статтею 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" встановлено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
За приписами ст. 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" встановлено, що у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.
При цьому, статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Відповідно до статті 26 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами У країни може бути, змінено територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місце знаходження судів.
Отже, навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану конституційні права людини на судовий захист не можуть бути обмежені.
Завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відтак, суд дійшов висновку про розгляд справи у підготовчому засіданні за відсутності представників відповідача та третьої особи.
Відповідно до п. 1 ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Під час підготовчого засідання судом вирішені всі питання, зазначені у ч. 2 ст. 182 ГПК України.
В підготовчому засіданні судом встановлено порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті.
Пунктом 3 частини 2 статті 185 ГПК України передбачено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Відтак, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись статтями 182-185, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
2. Розгляд справи по суті призначити на "25" жовтня 2022 р. на 10:30 год.. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 13.
3. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Марач В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2022 |
Оприлюднено | 06.10.2022 |
Номер документу | 106608193 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) інші договори |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Марач В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні