Ухвала
від 05.10.2022 по справі 752/13526/22
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/13526/22

Провадження № 1-кс/752/4484/22

У Х В А Л А

05 жовтня 2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської міської прокуратори ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у зв`язку із наданням компетентним органам Республіки Болгарія надання міжнародної правової допомоги на території України у кримінальній справі № 45/2021 (№ 1580/2021), -

В С Т А Н О В И В:

До Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, у зв`язку із наданням компетентним органам Республіки Болгарія міжнародної правової допомоги на території України в межах кримінальної справи № 45/2021 (№ 1580/2021),що перебуваютьу володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Слідчим суддею встановлено, що до слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві з Головного слідчого управління НПУ за дорученням Офісу Генерального прокурора надійшли матеріали запиту (вх. СУ 5436 від 30.06.2022) компетентних органів Республіки Болгарія про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 45/2021 (№ 1580/2021), які доручені для організації виконання старшому слідчому ОСОБА_3 .

Прокурорами Київської міської прокуратури здійснюється процесуальне керівництво виконання запиту (доручення) компетентних органів Республіки Болгарія про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі № 45/2021 (№ 1580/2021).

Клопотання обґрунтовується тим що, що у Республіці Болгарія під наглядом Окружної прокуратури (ОП) Веліко-Тирново ведеться кримінальне провадження досудове провадження (ДП) №45/2021 за описом Слідчого відділу при ОП Веліко -Тирново, відповідно до прокурорської справи № 1580/2021 за описом ОП Веліко-Тирново.

Досудове провадження відкрито постановою від 29 червня 2021 року за фактом використання 17 квітня 2021 року в Україні даних платіжного засобу дебетової картки, без згоди власника ОСОБА_5 з м. Веліко-Тирново, при цьому були видані накази на виплати на суму 1624 лева та кваліфіковано як злочин за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу Республіки Болгарія.

На підставіст.1,3,13та Європейськоїконвенції провзаємодопомогу вкримінальних справахвід 20квітня 1959року,компетентні органиРеспубліки Болгаріязвернулись іззапитом про наданняміжнародної правовоїдопомоги укримінальній справі№ 45/2021(№1580/2021),розпочатої заознаками вчиненнязлочину,передбаченого ч.1ст.249 КримінальногокодексуРеспубліки Болгарія.

Так, 17 квітня 2021 року свідок ОСОБА_6 з міста Веліко-Тирново, який мав намір продати власний мобільний телефон марки «Айфон 10», опублікував оголошення на сайті «OLX».

У зв`язку з опублікуванням оголошення ОСОБА_7 Отримав повідомлення через додаток Viber від особи на ім`я « ОСОБА_8 » з номером мобільного телефону НОМЕР_2 . В ході розслідування встановлено, що вказаним номером користувалась особа на ім`я ОСОБА_9 з міста Дулово, зареєстрованим на ім`я сина ОСОБА_10 з міста Сілістра.

В подальшому, « ОСОБА_8 » пояснила, що є варіант доставки OLX, але ОСОБА_11 сказав, що не користувався такою можливістю і попросив роз`яснити, як це відбувається. Зі свого боку особа на ім`я « ОСОБА_8 » вказала, що організовує доставку на сайті та надішле посилання і він отримає на свій банківський рахунок потрібну суму після продажу мобільного телефону.

Після спілкування « ОСОБА_8 » надіслала йому посилання, пояснивши, що він повинен виконувати вказані послідовні дії, а продавець в особі ОСОБА_12 повинен був надати номер його банківської картки, на яку покупець « ОСОБА_8 » замовить суму для покупки мобільного телефону.

Щоб виконати дії, ОСОБА_11 попросив свого батька ОСОБА_5 надати йому особисту дебетову банківську картку, щоб продати свій мобільний телефон, відповідно отримати на неї суму.

Отримавши дозвіл батька, ОСОБА_13 ввів дані з банківської картки батька, у тому числі вказав статистичний пароль, який с лужить для захисту від крадіжки даних. Він заповнив усі графи та натиснув кнопку «Продовжити», з`явилось вікно з повідомленням «Помилка транзакції».

Після цього, ОСОБА_11 , попри наполягання « ОСОБА_8 » продовжувати виконувати дії на сайті, відмовився це робити, оскільки запідозрив, що щось не так.

Через два дні, а саме 19.04.2021, власник дебетової картки ОСОБА_14 дізнався, що з його банківського рахунку, для якого також була видана дебетова банківська картка, що обслуговується АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », без його відома наказано платіж на суму 1624 лв.

Так, матеріалами кримінальної справи встановлено, що 17.04.2021 о 19 год. 51 хв. до об`єкту в Україні було здійснена несанкціоновану операцію, а платіж на суму 999,60 доларів США, BGN еквівалент у розмірі 1633,65 лева вчинено з дебетової банківської картки ОСОБА_5 , при цьому платіж здійснено в середовищі з високим рівнем безпеки CAT Level 6, в мережі Інтернет з наступними даними:

- Card Acceptor ID (приймаюча країна) з кодом 20472409;

-Місцезнаходження Україна ;

-Ім`я продавця ІНФОРМАЦІЯ_3 , -

ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

-торгова категорія 4829 фінансовий переказ (платформа для обробки карткових операцій, що входять до складу ІНФОРМАЦІЯ_5 ).

Операція була здійснена з правильним введенням усіх видимих ознак картки і являє собою двохфакторну ідентифікацію власника картки за допомогою статистичного та динамічного пароля, отриманого на його мобільний телефон.

Відповідно до положення ст. 249 Кримінального кодексу Республіки Болгарія, (1) хто використовує платіжний інструмент або дані з платіжного інструменту без годи його власника, якщо діяння не становить більш тяжкого злочину, карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років і штрафом до подвійного розміру отриманої суми; (2) той, хто використовує платіжний інструмент, виданий в Республіці Болгарія або за кордоном, не маючи покриття на суму, на яку був використаний інструмент, карається позбавленням волі на строк від одного до шести років і штрафом у розмірі до подвійної суми, яка була отримана; (3) той, хто виробляє, встановлює або використовує технічні засоби для отримання інформації про зміст платіжного засобу, карається позбавленням волі на строк від одного до восьми років і штрафом до подвійного розміру отриманої суми.; (4) таке ж покарання підлягає і особі, яка зберігає або надає іншій інформацію, передбачену ч.3.

Таким чином, в ході виконання міжнародного запиту про надання правової допомоги, для вжиття відповідних заходів для отримання запитуваної інформації, яка б сприяла у розкритті даного злочину та встановлення причетних до нього осіб, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_2 , (відповідно до рішення Київради від 7 липня 2016 року №559/559 "Про перейменування вулиць, проспектів та провулків у місті Києві" перейменовано з АДРЕСА_1 , шляхом надання стороні обвинувачення можливості ознайомитися з ними та зробити завірені належним чином копії щодо здійснення платежу, який відбувся 17 квітня 2021 року о 19 год. 51 хв з банківського рахунку власника ОСОБА_5 на суму 999,60 доларів США (BGN еквівалент у розмірі 1633,65 лв), зокрема:

1. IP-адреси пристроїв з використанням яких відбувався доступ до карт-рахунку ОСОБА_5 , щодо якого наявна наступна інформація:

- Card Acceptor ID (приймаюча країна) з кодом 20472409;

- Місцезнаходження Україна ;

- Ім`я продавця ІНФОРМАЦІЯ_3 , -

ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- торгова категорія 4829 фінансовий переказ (платформа для обробки карткових операцій, що входять до складу Raiffefsen Bank International).

2. повні дані IP-адреси з якої було розміщено замовлення, ідентифікаційні дані користувача IP-адреси (копії паспорту, ідентифікаційного коду, контактні дані, тощо), тип замовлення та оплачених товарів/послуг та їх кількісний вимір;

3.іншу наявну інформацію та документи щодо здійснення операцій по зазначеному платежу.

В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву, в якій підтримав доводи, викладені в клопотанні та просив розглядати клопотання у його відсутність.

Відповідно до вимогст. 163 КПК Українислідчий суддя ухвалив проводити судовий розгляд у його відсутності.

Крім того, слідчий просив розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику осіб, у володінні якої вони знаходяться, оскільки призведе до передчасного розголошення відомостей.

Слідчий суддя на підставі ч. 2ст. 163 КПК Українивважає за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, за наведених слідчим підстав.

Згідно ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч.4 ст.38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити огляд речей, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу.

Відповідно дост. 561 КПК Українина території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведенні будь-які процесуальні дії, передбачені цим Кодексом або міжнародним договором.

Вказані відомості, отримані в результаті виконання запиту про міжнародну правову допомогу, можуть бути використані в порядку ст.ст.558,562 КПК Українияк докази для підтвердження обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відсутність вказаної інформації та документів унеможливить належне розслідування кримінального провадження, оскільки в інший осіб неможливо встановити обставини кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 1ст. 562 КПК Україниу разі якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія може запитуватися лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому цим Кодексом, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.

Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи зазначене, слідчий суддя приходить до висновку, що у клопотанні наведенні достатні підстави вважати, що вказані документи, що знаходяться у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальній справі № 45/2021 (№ 1580/2021), може бути використана як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів неможливо.

За таких обставин, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись статтями107,131,132,159-164,166,309,372, 562 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні: Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю ознайомитись з оригіналами документів та вилучити належним чином засвідчені копії, щодо здійснення платежу, який відбувся 17 квітня 2021 року о 19 год. 51 хв з банківського рахунку власника ОСОБА_5 на суму 999,60 доларів США (BGN еквівалент у розмірі 1633,65 лв), зокрема:

1.1 IP-адреси пристроїв з використанням яких відбувався доступ до карт-рахунку ОСОБА_5 , щодо якого наявна наступна інформація:

- Card Acceptor ID (приймаюча країна) з кодом 20472409;

- Місцезнаходження Україна ;

- Ім`я продавця ІНФОРМАЦІЯ_3 , -

ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- торгова категорія 4829 фінансовий переказ (платформа для обробки карткових операцій, що входять до складу ІНФОРМАЦІЯ_5 ).

1.2 повні дані IP-адреси з якої було розміщено замовлення, ідентифікаційні дані користувача IP-адреси (копії паспорту, ідентифікаційного коду, контактні дані), тип замовлення та оплачених товарів/послуг та їх кількісний вимір;

1.3 наявну інформацію та документи щодо здійснення операцій по зазначеному платежу.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.10.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106618790
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —752/13526/22

Ухвала від 05.10.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Машкевич К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні