Справа № 681/809/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2022 року м.Полонне
Полонський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Горгулько Н.А.,
за участю секретаря судових засідань Гром С.В.,
розглянувши упорядку спрощеногопозовного провадженнябез викликусторін цивільнусправу за позовом ОСОБА_1 дотовариства з обмеженою відповідальністю "Одеса-Мотор-Сервіс" про визнання права власності на рухоме майно, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Територіальний сервісний центр № 6845 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС України в Хмельницькій області
в с т а н о в и в:
В серпні 2022 р. позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "Одеса-Мотор-Сервіс" про визнання права власності на рухоме майно. В обгрунтування позову позивач вказувала, що 01 червня 2009 року вона придбала у ВАТ «Одеса-Мотор-Сервіс», яке з 21.08.2010 р. змінило свою назву на ТОВ " Одеса-Мотор-Сервіс" мотоцикл марки QINGQI QM125GY-2B, двигун № НОМЕР_1 , рама № НОМЕР_2 , реєстраційний документ НОМЕР_3 , за ціною 8800 грн., що підтверджується довідкою-рахунком серії ДДР № 741221.
Однак, Територіальним сервісним центром № 6845 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС України в Хмельницькій області позивачу було відмовлено у реєстрації мотоцикла з тих підстав, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 941 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів", з 18 листопада 2015 року довідка - рахунок не є документом, який підтверджує право власності на транспортний засіб.
За наведених вище підстав, позивач звернулася до суду із вказаним позовом та просить суд визнати за нею право власності на вказаний мотоцикл.
Відповідач, у встановлений в ухвалі суду про відкриття провадження від 31 серпня 2022 року строк, відзив на позовну заяву не подав.
Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши письмові докази, суд зазначає про таке.
Встановлено та не заперечується учасниками процесу, що 01 червня 2009 року ОСОБА_1 на підставі довідки - рахунку серії ДДР № 741221 придбала у ВАТ «Одеса-Мотор-Сервіс», яке з 21.08.2010 р. змінило свою назву на ТОВ " Одеса-Мотор-Сервіс" транспортний засіб - мотоцикл марки QINGQI QM125GY-2B, двигун № НОМЕР_1 , рама № НОМЕР_2 .
З метою реєстрації права власності на вказаний мотоцикл позивач звернувся до Територіального сервісного центру № 6845 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС України в Хмельницькій області, однак, вказаним центром позивачу було відмовлено в реєстрації транспортного засобу з тих підстав, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 941 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів", з 18 листопада 2015 року довідка - рахунок не є документом, який підтверджує право власності на транспортний засіб.
Згідно з п. 8. Постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів, усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (далі - Порядок № 1388) чинній на даний час, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяви власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
За положеннями п. 7 Порядку № 1388 (у редакції на час отримання позивачем довідки-рахунку) власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники зобов`язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
За змістом п. 8 вказаного Порядку державної реєстрації транспортних засобів (у тій же редакції) документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою, зокрема: довідка-рахунок за формою згідно із додатком 1, видана суб`єктом господарювання, діяльність якого пов`язана з реалізацією транспортних засобів та їх, копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин.
Відтак, на час придбання позивачем мотоцикла, довідка - рахунок значилась у переліку документів, які підтверджують право власності та на підставі яких Регіональні сервісні центри МВС здійснюють реєстрацію транспортних засобів.
Постановою Кабінету Міністрів України № 941 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до деяких постанов КМУ з питань реєстрації транспортних засобів" довідку - рахунок виключено з переліку документів, які використовуються для здійснення операцій з транспортними засобами.
Як зазначив Верховний Суд у постанові від 25 квітня 2018 року у справі № 803/336/16 18 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова № 941 Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів, яка безпосередньо стосується скасування використання довідки-рахунка при купівлі-продажу та оформлення транспортних засобів. У зв`язку з чим з 18 листопада 2015 року довідка-рахунок не є документом - підставою для здійснення операцій з транспортним засобом та не підтверджує право власності.
За змістом статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, не заборонених законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Право власності на вказаний мотоцикл виникло у позивача з часу його придбання у відповідача ТОВ "Одеса-Мотор-Сервіс" на підставі довідки-рахунку, тобто з 01 червня 2009 року та з моменту передачі позивачу вказаного мотоцикла.
Позивач відкрито володіла та володіє і користується зазначеним рухомим майном, але не зареєструвала своє право власності на вказаний мотоцикл у передбачений законом спосіб.
Доказів зворотнього під час розгляду справи отримано не було.
Рішення суду про визнання права власності на транспортний засіб, як зазначено у п. 8 Порядку, є документом, що підтверджує правомірність придбання транспортного засобу, а отже, воно є підставою для здійснення державної реєстрації.
За положеннями ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
З огляду на обставини встановлені в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що оскільки позивач є добросовісним набувачем транспортного засобу, відкрито володіла рухомим майном, але не зареєструвала своє право власності на нього, у передбачений законом спосіб, відповідач ТОВ "Одеса-Мотор-Сервіс" вимоги щодо його повернення не пред`являв, заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 141, 247, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на мотоцикл марки QINGQI QM125GY-2B, номер двигуна № НОМЕР_1 , рама № НОМЕР_2 , який нею придбаний на підставі довідки-рахунку серії ДДР № 741221 від 01 червня 2009 року у Відкритого акціонерного товариства "Одеса-Мотор-Сервіс", яке з 21.08.2010 р. змінило свою назву на Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеса-Мотор-Сервіс".
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Хмельницької області через Полонський районний суд. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Відповідач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеса-Мотор-Сервіс",місце знаходження: поштовий індекс 65085м.Одеса Малиновський район, Тираспольське шосе, 16, код ЄДРПОУ 19349700.
Суддя Полонського
районного суду: Н.Горгулько
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2022 |
Оприлюднено | 07.10.2022 |
Номер документу | 106630801 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горгулько Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні