Рішення
від 05.10.2022 по справі 154/1872/22
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

154/1872/22

2/154/689/22

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2022 року м. Володимир

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючї судді Кусік І.В.,

з участю секретаря судового засідання Баскакової К.А.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Володимирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Володимир-Волинського міського суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно.

У своїй позовній заяві посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її дідусь ОСОБА_3 . Після його смерті відкрилася спадщина на усе належне йому майно, у тому числі і на гараж АДРЕСА_1 , дозвіл на побудову якого йому було надано згідно рішення Володимир-Волинської міської ради народних депутатів Волинської області від 08.04.1982 року № 119 «Про надання дозволу на будівництво допоміжних споруд громадянам міста та виділення земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку». Теперішня адреса місцезнаходження гаража - АДРЕСА_2 .

Після його смерті спадщину прийняла його дружина ОСОБА_4 , яка перебувала з ним у зареєстрованому шлюбі і постійно проживала з ним до дня його смерті. У зв`язку зі смертю ОСОБА_3 право власності на вказаний гараж було закріплене за його дружиною ОСОБА_4 , що підтверджується витягом з протоколу № 40 засідання профкому ВАТ «Володимирцукор» від 11.12.200 року.

ІНФОРМАЦІЯ_2 її бабуся ОСОБА_4 померла. Після її смерті відкрилася спадщина на усе належне їй на праві власності майно, у тому числі і на вказаний гараж, успадкований нею після смерті чоловіка.

Після смерті бабусі спадщину прийняла її дочка ОСОБА_5 , яка з нею постійно проживала і була її єдиною спадкоємицею.

ОСОБА_5 є її матір`ю. За життя вона мала намір оформити спадкування на спірне майно. Вона отримала дозвіл від міської ради на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі з метою наступної її передачі в оренду. На підставі рішення сесії Володимир-Волинської міської ради від 11.03.2015 року була виготовлена технічна документація на земельну ділянку під гараж з присвоєнням кадастрового номера земельної ділянки 0710200000:01:005:7647, яка затверджена рішенням сесії міськради від 24.04.2015 року № 43/17. Однак через хворобу її матір не змогла довести до завершення справу.

ІНФОРМАЦІЯ_3 її матір ОСОБА_5 померла. Заповіту на випадок смерті вона не залишила, а тому після її смерті відкрилася спадщина за законом, у тому числі і на гараж, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 .

Вона має право на спадкування майна, яке залишилося після смерті матері, так як належить до спадкоємців першої черги за законом.

Відповідачка ОСОБА_2 , яка є донькою покійної ОСОБА_5 , також має право на спадкування даного майна, однак із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса не зверталася і проживала окремо від матері у смт Гостомель Київської області, а тому права на спадщину не має.

У зв`язку з цим позивачка просить визнати за нею право власності на гараж, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Ухвалою судді від 06 липня 2022 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі.

У підготовче судове засідання представник позивача ОСОБА_6 не з`явилася, подала заяву у якій підтримала позовні вимоги у повному обсязі, просила суд їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з`явилась, подала суду заяву, згідно якої вимоги позову визнала повністю, не заперечувала проти його задоволення.

Суд, дослідивши надані докази, приходить до висновку, що позовна заява підставна та підлягає до повного задоволення, виходячи із наступних підстав.

Як вбачається зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно рішення Володимир-Волинської міської ради народних депутатів Волинської області від 08.04.1982 року № 119 «Про надання дозволу на будівництво допоміжних споруд громадянам міста та виділення земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку» ОСОБА_3 надано дозвіл на побудову гаража АДРЕСА_1 .

З Витягу з протоколу № 40 засідання профкому ВАТ «Володимирцукор» від 11.12.2000 року, вбачається, що гараж за адресою АДРЕСА_1 перезакріплено за ОСОБА_4 у зв`язку зі смертю чоловіка ОСОБА_3 .

На момент відкриття спадщини після смерті ОСОБА_3 діяв Цивільний Кодекс України в редакції 1963 року, оскільки часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця, тому при вирішенні даного позову слід застосовувати норми даного Кодексу.

Статтею 549 ЦК України (в редакції 1963 року) визначено, що спадкоємець, який фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, визнається таким, що прийняв спадщину.

Відповідно до ст. 527 ЦК України (в редакції 1963 року) спадкоємцями можуть бути особи, що були живими на момент смерті спадкодавця, а також діти померлого, зачаті при його житті і народженні після його смерті.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 524 ЦК України (в редакції 1963 року), спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Спадкоємство за законом має місце, коли і оскільки воно не змінено заповітом.

У силу ч. 1 ст. 529 ЦК України (в редакції 1963 року), при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті. Онуки і правнуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з їх батьків, хто був би спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкоємстві за законом їх померлому родителю.

Таким чином, спадщину після смерті ОСОБА_3 , у тому числі і спірний гараж, прийняла його дружина ОСОБА_4 .

Як вбачається зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Матеріалами справи, а саме свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 та свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_4 , стверджується, що ОСОБА_5 була донькою покійної ОСОБА_4 , а тому як спадкоємець першої черги за законом прийняла спадщину після її смерті.

Згідно відповіді на адвокатський запит № 61 від 28.12.2021 року, згідно рішення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради № 28 від 21.01.1993 року «Про перейменування окремих вулиць міста», провулок Західний у місті Володимирі-Волинському перейменовано у провулок Сосюри.

Таким чином, ОСОБА_5 успадкувала гараж, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Як вбачається зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 , ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно ст. 346 ЦК України смерть власника є однією з підстав припинення права власності.

Частиною 1 ст. 1268 ЦК України передбачено, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялись внаслідок його смерті.

Згідно ст. 1262 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

До спадкоємців першої черги за законом після смерті ОСОБА_5 належить її донька ОСОБА_1 , позивач по справі.

З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 є рідною донькою покійної ОСОБА_5 і має право на спадкування майна після її смерті, а саме на гараж, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Керуючись ст. ст.13, 18, 258, 259, 263-265, 293, 294, 319 ЦПК України, ст. ст. 392, 1233, 1235, 1261 ЦК України, суд, -

у х в а л и в :

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_6 , право власності на гараж, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення суду може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, яка подається протягом 30 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_6 , місце реєстрації АДРЕСА_3 , проживає АДРЕСА_4 .

Відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП суду невідомий, зареєстрована АДРЕСА_3 .

Суддя Ірина КУСІК

СудВолодимир-Волинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення05.10.2022
Оприлюднено12.10.2022
Номер документу106636672
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —154/1872/22

Рішення від 05.10.2022

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Кусік І. В.

Ухвала від 05.07.2022

Цивільне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Кусік І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні