Ухвала
від 03.10.2022 по справі 461/5201/22
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/5201/22

Провадження № 1-кс/461/4430/22

У Х В А Л А

про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи

03.10.2022 року. м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021140000000730 від 02.08.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -

в с т а н о в и в :

Старший слідчий відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12021140000000730 від 02.08.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку у приміщеннях відпочинкового комплексу «Отаман» (ЄДРПОУ 44368959), який знаходиться за адресою: Львівська обл., Львівський р-н., с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Мазепи, буд. 120, з метою відшукання підроблених пломб, фальшивих (які не стоять на обліку) лічильників обліку електроенергії, договорів про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (в тому числі і фіктивних), предмети та речі, які мають значення для встановлення істини в справі, зокрема з метою фіксування втручання в роботу приладів обліку електроенергії, а також з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, зокрема виявлення та вилучення вказаних речей і документів, а також інших предметів, які б містили інформацію про злочини або сліди вчиненого злочину в тому числі нотаток, чорнових записів, мобільних телефонів з яких велась переписка із фігурантами вказаного кримінального правопорушення, тощо.

В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021140000000730 від 02.08.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ході здійснення оперативно-службової діяльності у встановленому законом порядку, отримано інформацію про те, що службові особи ВП «Львівське регіональне відділення» філії Енергозбут АТ «Укрзалізниця» спільно з службовими особами служби електропостачання РФ «Львівська залізниця», зловживаючи своїм службовим становищем, попередньо вступивши у змову з рядом суб`єктів господарювання, налагодили протиправний механізм розтрати державних коштів шляхом розкрадання електричної енергії.

В ході досудового розслідування встановлено, що вищевказані особи на замовлення службових осіб приватних структур, які споживають великі обсяги електроенергії, а саме відпочинковий комплект «Отаман», організували останнім безперешкодне втручання в прилади обліку електроенергії з метою штучного зменшення показників та забезпечили можливість подвійного підключення в обхід лічильників. Крім того, вищевказані особи забезпечують можливість використанням підроблених пломб для приховування слідів втручання в прилади обліку.

В результаті розкрадання електроенергії, необлікований її обсяг заноситься на технологічні втрати в мережі АТ «Укрзалізниця», які входять в структуру тарифу та оплачується за рахунок коштів інших споживачів. Також, недоотримання операторами системи розподілу коштів за не обліковану електроенергію призводить до неналежного фінансування робіт з реконструкції та модернізації електричного устаткування.

06.08.2021 з метою встановлення осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення було надано доручення оперативним працівникам УСБУ у Львівській області. 27.09.2021 з метою встановлення місць несанкціонованого підключення до електроенергії надано доручення оперативним працівникам УСБУ у Львівській області.

З метою встановлення осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення було надано ряд повторних доручень оперативним працівникам УСБУ у Львівській області. Так, 14.08.2022 в ході виконання доручення слідчого встановлено, що службовими особами відпочинкового комплексу «Отаман» (ЄДРПОУ 44368959), який знаходиться за адресою: Львівська обл., Львівський р-н., с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Мазепи, буд. 120 організовано безперешкодне втручання в прилади обліку електроенергії з метою штучного зменшення показників та забезпечили можливість подвійного підключення в обхід лічильників. Крім того, вищевказані особи забезпечують можливість використанням підроблених пломб для приховування слідів втручання в прилади обліку.

Несанціоноване втручання в роботу приладів обліку електроенергії, пошкодження пломб, втручання в їх параметри з метою зміни показників, здійснюється на території та у будівлі відпочинкового комплексу «Отаман» (ЄДРПОУ 44368959).

Отримана інформація свідчить про те, що дирекція відпочинкового комплексу «Отаман» організували безперешкодне втручання в прилади обліку електроенергії з метою штучного зменшення показників та отримали можливість подвійного підключення в обхід лічильників.

Беручи до уваги, що за даними досудового слідства є достатні підстави вважати, що у приміщенні відпочинкового комплексу «Отаман» (ЄДРПОУ 44368959), який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись підроблені пломби, фальшиві (які не стоять на обліку) лічильники, фіктивні договори, предмети та речі, які мають значення для встановлення істини в справі, зокрема з метою фіксування втручання в роботу приладів обліку електроенергії, а також з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, зокрема виявлення та вилучення вказаних речей і документів, а також інших предметів, які б містили інформацію про злочини або сліди вчиненого злочину в тому числі нотаток, чорнових записів, мобільних телефонів із наявною перепискою між фігурантами справи тощо, виникла необхідність у проведенні обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної форми власності належить ТзОВ «Логос Девелопмент» та на підставі договору позички №3660 від 03.12.2018 позичкодавцем є ОСОБА_6 , а користувачем - ОСОБА_7 .

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_4 клопотання підтримала у повному обсязі, надала слідчому судді пояснення аналогічні викладеним в клопотанні.

А відтак, просить клопотання задовольнити.

Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю необхідним задовольнити клопотання про обшук з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що слідчими слідчого управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021140000000730 від 02.08.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

З матеріалів клопотання вбачається, що обшук вказаного житла та іншого володіння має суттєве значення для проведення досудового розслідування а речі та предмети які знаходяться у вказаному приміщенні можна буде використане як докази вчиненого кримінального правопорушення, в тому числі й як речові докази, а також тяжкість злочину та неможливість отримати вказані речі та документи в інший спосіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 233 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення. У такому разі прокурор, слідчий, дізнавач за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися до слідчого судді із клопотанням про проведення обшуку. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Частина 2 ст.234 КПК України передбачає, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно з ч.5 ст.236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України.

Слідчий довів наявність достатніх, передбачених ч. 5 ст. 234 КПК України, підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

В ухвалі про надання дозволу на проведення обшуку слідчий суддя не має можливості перелічувати досліджені ним докази та оцінювати їх. Це прямо випливає зі змісту ст. 222 КПК України та ст. 387 КК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора) та передбачену за це кримінальну відповідальність. Згідно з ч. 3 ст. 236 КПК України ухвала про дозвіл на обшук повинна бути пред`явлена з наданням копії перед початком обшуку особі, яка володіє житлом чи іншим володінням. Зазначення в ухвалі про дозвіл на обшук переліку досліджених чи оцінених доказів на підставі яких слідчим суддею прийнято це процесуальне рішення - зробить можливим протизаконний доступ невизначеного кола осіб до відомостей досудового розслідування без дозволу слідчого (прокурора).

Існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Метою та підставою для проведення обшуку є необхідність виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення.

Слідчий в судовому засіданні довів, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.

Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.

Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для проведення обшуку, достатність доказів, наслідки обшуку, розумність та співрозмірність обшуку завданням кримінального провадження, характер розслідування, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів - слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 236, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення обшуку у приміщеннях відпочинкового комплексу «Отаман» (ЄДРПОУ 44368959), який знаходиться за адресою: Львівська обл., Львівський р-н., с. Пасіки-Зубрицькі, вул. Мазепи, буд. 120, з метою відшукання підроблених пломб, фальшивих (які не стоять на обліку) лічильників обліку електроенергії, договорів про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (в тому числі і фіктивних), предмети та речі, які мають значення для встановлення істини в справі, зокрема з метою фіксування втручання в роботу приладів обліку електроенергії, а також з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, зокрема виявлення та вилучення вказаних речей і документів, а також інших предметів, які б містили інформацію про злочини або сліди вчиненого злочину в тому числі нотаток, чорнових записів, мобільних телефонів з яких велась переписка із фігурантами вказаного кримінального правопорушення, тощо.

Виконання ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова покласти на старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_4 , або іншого слідчого, який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021140000000730 від 02.08.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.

Обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлений 03 жовтня 2022 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення03.10.2022
Оприлюднено09.10.2023
Номер документу106651606
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —461/5201/22

Ухвала від 26.01.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 23.11.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 02.11.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 03.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні