ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
06.10.2022Справа № 910/5862/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Удалової О.Г., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання) господарську справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркатор Медікаль»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Профі Стиль»
про стягнення 19 600,00 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Меркатор Медікаль» (далі - позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Профі Стиль» (далі - відповідач) про стягнення 19 600,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки № 999 від 25.03.2021 в частині оплати поставленого товару у встановлений таким договором строк.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.07.2022 відкрито провадження у справі № 910/5862/21 та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, встановлено сторонам строки для вчинення процесуальних дій.
Згідно з положеннями ст. 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Судом встановлено факт належного повідомлення сторін про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Так, ухвала суду від 18.07.2022 була направлена позивачу та отримана останнім 28.07.2022, а відповідачем - 27.07.2022, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, які долучені до матеріалів справи.
Відповідач у даній справі правом на подання відзиву не скористався, відзиву на позов не подав.
Клопотань про розгляд даної справи з повідомленням викликом представників сторін від учасників справи не надходило
Відповідно до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частиною 3 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Зважаючи на належне повідомлення сторін про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику їх уповноважених представників (без проведення судового засідання) та наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважав за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши надані документи та матеріали, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення щодо таких вимог, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив:
25.03.2021 між ТОВ «Меркатор Медікаль» (далі - продавець) та ТОВ «Профі Стиль» (далі - покупець) укладено договір поставки № 999, за умовами якого продавець зобов`язався в порядку та на умовах, визначених у вказаному договорі, передати у власність покупцеві медичні вироби та/або засоби індивідуального захисту (далі - товар) , визначені в п. 1.2 цього договору, а покупець зобов`язується в порядку та на умовах договору прийняти та оплатити визначний товар.
Згідно з п. 1.2 договору найменування, одиниці виміру та загальна кількість товару, що підлягає поставці за цим договором, його часткове співвідношення (асортимент та номенклатура) визначені в видаткових накладних (специфікаціях, рахунках) або інших підписаних представниками сторін документах, які є невід`ємною частиною даного договору.
Відповідно до п. 2.1 договору кількість товару, що підлягає поставці, зазначається в видаткових накладних (специфікаціях, рахунках) або інших підписаних представниками сторін документах, які є невід`ємною частиною цього договору.
Як погоджено сторонами в п. 4.3 договору, строк оплати не може перевищувати 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дати прийняття товару покупцем згідно видаткової накладної (накладної) або товарно-транспортної накладної. При цьому, за згодою сторін оплата товару може здійснюватися покупцем одним або декількома платежами у довільній формі.
Згідно з п.п. 6.2.3 договору покупець зобов`язується своєчасно оплатити товар у строк, встановлений даним договором.
Відповідно до п.п. 12.1 та 12.2 договору, вказаний договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін; строк дії договору починає свій перебіг у момент, визначений в п. 12.1 договору, та закінчується 24.03.2022, але в будь-якому разі після виконання сторонами своїх зобов`язань за цим договором.
Як встановлено судом під час розгляду даної справи, позивачем на виконання умов вищевказаного договору, на підставі видаткової накладної № 12490 від 08.09.2021 поставлено відповідачу товар на загальну суму 19 600,00 грн.
Вказаний товар прийняв представник відповідача Мамай В.Є., який діяв на підставі довіреності № 1 від 08.09.2021 зі строком дії до 17.09.2021.
Крім того, за фактом продажу вказаного товару, у зв`язку з настанням першої події, позивачем на виконання приписів Податкового кодексу України складно та зареєстровано податкову накладну №518 від 08.09.2021 на суму 19 600,00 грн.
14.12.2021 позивач звернувся до відповідача з претензією № 1312-2021/377 від 13.12.2021, в якій вимагав в семиденний строк сплатити заборгованість в розмірі 19 600,00 грн. Звернення до відповідача з вказаною претензією підтверджується описом вкладення, фіскальним чеком та накладною від 14.12.2021.
Проте, як зазначається позивачем, відповідач товар, поставлений за вказаною накладною, не оплатив, у зв`язку з чим за останнім рахується борг в заявленому до стягнення розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.
Згідно зі ст. 627 Цивільного кодексу України відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до п. 1. ст. 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі - продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно ст. 526 Цивільного кодексу України та ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
При цьому, суд зазначає, що відповідачем під час розгляду даної справи не надано доказів оплати поставленого позивачем товару в розмірі 19 600,00 грн, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог заявлених позивачем у даній справі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи задоволення позовних вимог у даній справі в повному обсязі, витрати по оплаті позову судовим збором підлягають покладенню на відповідача в розмірі 2 481,00 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 129, 233, 237-238, 248-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Профі Стиль» (02094, м. Київ, провулок Червоногвардійський, буд. 8, код 39484923) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркатор Медікаль» (юридична адреса: 02232, м. Київ, проспект Маяковського, буд. 68, офіс 233; адреса для листування: 02222, м. Київ, вул. Електротехнічна, 47, код 33228744) заборгованість в розмірі 19 600,00 грн (дев`ятнадцять тисяч шістсот грн 00 коп.), а також 2 481,00 грн (дві тисячі чотириста вісімдесят одну грн 00 коп.) судового збору.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 06.10.2022.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2022 |
Оприлюднено | 12.10.2022 |
Номер документу | 106657215 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні