Справа №295/9888/22
1-кс/295/4184/22
УХВАЛА
про відмову в задоволенні клопотання
07.10.2022 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про надання тимчасового доступу до документів, подане прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 , в кримінальному провадженні№42022062020000156, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідування 05.09.2022 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, та додані до нього матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
І Суть клопотання
Прокурор звернувсяз клопотанням,в якомупросить надатитимчасовий доступдо документів,які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 - документації, яка стосується рішень сесій ІНФОРМАЦІЯ_1 (з протоколами, порядком денним, результатами поіменного голосування, заявами), на яких розглядались питання щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою та їх затвердження по земельній ділянці з кадастровим номером 1822587300:09:000:0168, передачу у власність (користування) даної земельної ділянки; розпоряджень Глибочицького сільського голови № 111-О від 03.08.2022 р. та № 103-О від 19.07.2022; заяв (листів, повідомлень тощо), що стали предметом розгляду ІНФОРМАЦІЯ_2 (в тому числі на сесіях ради), що стосується земельної ділянки з кадастровим номером 1822587300:09:000:0168.
В обґрунтування клопотання прокурор вказав, що слідчими ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022062020000156, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.09.2022 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
В клопотанні зазначено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », всупереч інтересам служби, незаконно надали в користування останньому земельну ділянку з кадастровим номером 1822587300:09:000:0168, чим спричинили істотну шкоду громадським інтересам та інтересам територіальної громади.
Прокурор в клопотанні посилається на те, що в ході досудового розслідування виникла необхідність в першочерговому отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вилучення оригіналів документів прокурор обґрунтовує необхідністю проведення судових експертиз, для виконання яких експертам необхідні виключно оригінали вказаних вище документів.
Крім того, прокурор просить розглянути клопотання за відсутності сторони, у володінні якої знаходяться вказані вище документи, оскільки існує реальна загроза їх зміни або знищення.
ІІ Процедура та позиція учасників справи
В судове засідання прокурор не з`явився.
Згідно з положеннями ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось у зв`язку з неприбуттям в судове засідання осіб, які беруть участь в розгляді клопотання.
ІІІ Кримінально-процесуальне законодавство
Згідно з ч.2 ст. 160 КПК України, клопотання про тимчасовий доступ повинно містити: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Зі змісту ч. 5 ст. 132 КПК України вбачається, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Пунктами 1-3 частини 3 статті 132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
За правилами ч. 4 ст. 132 ЦПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
ІV. Обставини, встановлені слідчим суддею, їх оцінка та висновки
Слідчим суддею встановлено, що слідчими ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022062020000156, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 05.09.2022 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, по факту зловживання посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що спричиняє істотну шкоду громадським інтересам та інтересам територіальної громади.
Дослідивши зміст клопотання та копії долучених до нього документів - копію депутатського звернення групи депутатів ІНФОРМАЦІЯ_5 , копію розпорядження Глибочицького сільського голови №172-О від 29.09.2021 р., копію Акту обстеження земельної ділянки від 20.10.2021 р., слідчий суддя вважає, що на підставі доказів, долучених до клопотання, не підтверджені обставини, викладені в ньому.
Слідчий суддя вважає, що прокурором на підставі документів, долучених до клопотання, не доведено, що існують достатні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, в чому саме воно полягає.
Всупереч ч. 4 ст. 132 КПК України прокурор також не довів відсутність можливості без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати вказані у клопотанні документи, оскільки, як вбачається з долучених документів, ініціаторами звернення є безпосередньо депутати ІНФОРМАЦІЯ_4 .
З матеріалів, долучених до клопотання вбачається наявність цивільно-правових відносин з приводу використання земельної ділянки, права власників яких підлягають захисту в порядку цивільного судочинства з вимогами про витребування майна з чужого незаконного володіння та/або звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки з відшкодуванням відповідних збитків.
З огляду на викладене вище, слідчий суддя приходить до висновку, що зміст клопотання не відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України, прокурором не доведено наявність підстав, які є обов`язковими для задоволення клопотання, які передбачені ч. 5 ст. 163 КПК України, до клопотання не долучені докази, які підтверджують обставини, викладені в ньому, а тому слідчий суддя відмовляє в задоволенняі клопотання про надання тимчасового доступу до документів.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів в кримінальному провадженні№42022062020000156 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106667552 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Стрілецька О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні