ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29 вересня 2022 року Справа № 903/359/22
Господарський суд Волинської області у складі судді Слободян О.Г., за участю секретаря судового засідання Лівандовського Т.Г.,
прокурора відділу Волинської обласної прокуратури: Рішка А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом заступника керівника Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Ківерцівської міської ради
до відповідача: Громадської організації Школа безпеки та виживання дітей Тивер
про зобов`язання вчинити дії
встановив: заступник керівник Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Ківерцівської міської ради звернувся до суду з позовом до Громадської організації Школа безпеки та виживання дітей Тивер, в якому просить зобов`язати Громадську організацію Школа безпеки та виживання дітей ТИВЕР звільнити частину приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, площею 227,4 кв. м на І поверсі в будівлі, що знаходиться по вул. Шевченка, 6, м. Ківерці Волинської області, яке було предметом договору оренди від 07.10.2016, шляхом його повернення Ківерцівській міській раді на підставі акту прийому-передачі. Також, просить стягнути з відповідача судові витрати по справі.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, прокурор зазначає, що 07.10.2016 між Ківерцівським районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, як орендодавцем, та Громадською організацією Школа безпеки та виживання дітей ТИВЕР (ГО ТИВЕР), як орендарем, за погодженням заступника голови Ківерцівської районної ради, укладено договір оренди частини приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, згідно якого орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове платне користування частину вищевказаного приміщення площею 227,4 кв. м на І поверсі в будівлі, що перебуває на балансі орендодавця за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці.
Після закінчення терміну дії договору оренди майна у відповідності до п. 7.3 договору головою ліквідаційної комісії Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Нікітюк О.А. 10.09.2019 за № 276/01-07 на адресу ГО Тивер направлено лист, який надійшов 23.09.2019, з повідомленням про те, що у зв`язку із припиненням юридичної особи публічного права Ківерцівський РЦСССДМ шляхом ліквідації, договір не буде продовжений на новий термін та із вимогою повернути орендоване майно.
Водночас, орендоване ГО Тивер приміщення площею 227,4 кв.м розміщене за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці, що було предметом договору оренди від 07.10.2016, після його закінчення ні Ківерцівському РЦСССДМ, як орендодавцю, ні Ківерцівській районній раді, як власнику, повернуто не було.
У подальшому відповідно до рішення Ківерцівської міської ради Про прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста Ківерцівського району до комунальної власності Ківерцівської міської об`єднаної територіальної громади нерухомого майна від 20.05.2020 № 17/5, Ківерцівською міською радою прийнято безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста Ківерцівського району до комунальної власносзі Ківерцівської міської територіальної громади нерухоме майно, яке розташоване на території вказаної громади і задовольняє її колективні потреби, згідно додатку 1, у якому зазначено серед переліку майна приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді загальною площею 1247,2 кв.м, розміщене за адресою: м. Ківерці, вул. Шевченка, 6.
Крім того, згідно інформації Ківерцівської міської ради від 20.10.2021 № 1460/02-03 право комунальної власності на вказане приміщення 24.02.2021 зареєстровано за вказаним органом місцевого самоврядування.
Таким чином з 20.05.2020, тобто з часу прийняття до комунальної власності Ківерцівської міської територіальної громади приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді загальною площею 1247,2 кв. м, розміщеного за адресою: м. Ківерці, вул. Шевченка, 6, власником даного нерухомого майна стала Ківерцівська міська рада.
Наведені вище обставини підтверджують неповернення ГО Тивер після закінчення строку дії договору оренди від 07.10.2016 орендовано майна - частини приміщення площею 227,4 кв.м. за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці, його власнику чи балансоутримувачу на умовах та у порядку, передбаченим договором оренди, та свідчать про протиправне використання комунального майна для власних цілей.
Ухвалою суду від 03.06.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 23.08.2022 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті 01.09.2022р.
Ухвалою суду від 01.09.2022 за клопотанням представника відповідача відкладено розгляд справи на "29" вересня 2022 р.
Ухвалу суду від 01.09.2022 відповідач отримав 09.09.2022, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідач відзиву на позов не надав, у судове засідання не з`явився, проти позову не заперечив.
29.09.2022р. представник відповідача повторно подав до суду клопотання, в якому повідомив, що представник відповідача не зможе прибути у судове засідання через зайнятість в іншому судовому процесі. Просив суд відкласти розгляд справи на іншу дату.
Клопотання відповідача про відкладення розгляду справи залишено судом без задоволення.
Згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").
Частинами 1 та 3 ст.202 ГПК України встановлено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
Згідно ч.9 ст.165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Оскільки явка представників сторін у судове засідання обов`язковою не визнавалась, враховуючи закінчення строку розгляду справи, неподання відповідачем відзиву на позов, повторну неявку представника відповідача у судове засіданеня, суд дійшов висновку про розгляд справи по суті за відсутності представника відповідача.
Прокурор позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, заслухавши пояснення прокурора, господарський суд встановив наступне.
07.10.2016 між Ківерцівським районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, як Орендодавцем, та Громадською організацією «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР», як Орендарем, за погодженням заступника голови Ківерцівської районної ради, укладено договір оренди частини приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основним видом діяльності Громадської організації «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР» (ГО «ТИВЕР») є діяльність інших громадських організацій (основний).
Згідно п.1.2 Договору Орендодавець передає, а Орендар приймає в тимчасове платне користування частину вищевказаного приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, площею 227,4 кв. м на І поверсі в будівлі, що перебуває на балансі Орендодавця за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці. Вартість майна визначена згідно з висновком про вартість майна станом на 11.08.2016 становить 226740грн.
Згідно п. 1.3 Договору майно здається в оренду з метою використання для реалізації статутної діяльності Громадської організації «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР».
Орендар вступає у строкове платне користування майном у строк, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акту приймання-гіередачі майна. Власником майна залишається Ківерцівська районна рада Волинської області, а орендар користується та утримує його впродовж строку оренди (п. 2.1, 2.2).
Згідно п.2.5 Договору реорганізація сторін або перехід права власності на орендоване майно третім особам не визнаються підставами для зміни умов чи припинення дії цього Договору і він зберігає чинність для нового власника орендованого майна, за винятком випадку приватизації опренедованого майна Орендарем.
Орендоване майно повинно бути повернене орендодавцеві впродовж 5 (п`яти) робочих днів з моменту закінчення строку дії цього договору. Орендоване майно вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акту передачі-приймання. Обов`язок по складанню акта передачі-приймання покладається на сторону, яка передає майно іншій стороні договору (п. 2.6-2.8).
Відповідно до п.5.2 Орендар зобов`язується, зокрема, повідомити за 30 днів Орендодавця до закінчення строку дії цього Договору про намір скористатися переважним правом на укладення Договору оренди на новий строк (п.п. й).
Згідно п. 5.4 Договору Орендар зобов`язується у випадку закінчення, розірвання або дострокового припинення цього договору передати орендодавцеві орендоване майно по акту передачі-приймання у справному стані, в якому воно було одержане (п. 5.4).
Строк дії договору оренди складає 2 роки 11 місяців: з 10 жовтня 2016 року по 09 вересня 2019 року включно. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну цього договору протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах. Після закінчення терміну дії договору оренди Орендар, який належним чином виконував свої обов`язки, має переважне право, за інших рівних умов, на продовження договору оренди. Зазначені дії оформляються додатковою угодою до договору оренди, яка є невід`ємною частиною договору при обов`язковій наявності дозволу органу, уповноваженого управляти об`єктом оренди (п. 7.1-7.3).
Відповідно до п. 7.8 Договору договір оренди, серед іншого, припиняється у разі: а) закінчення строку, на який його було укладено, г) ліквідації юридичної особи, яка була Орендодавцем або Орендарем.
Уразі припинення або розірвання цього договору майно впродовж 3 (трьох) робочих днів повертається орендарем орендодавцю. Майно вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акту приймання-передавання. Обов`язок щодо складання акту приймання- передавання про повернення майна покладається на орендаря (п. 7.11).
Зміни та доповнення до договору вносяться за погодженням сторін при письмовому попередженні ініціатором внесення змін іншої сторони шляхом підписання додаткових угод, які обов`язково погоджуються головою Ківерцівської районного ради (п. 8.2).
10.10.2016 між сторонами було підписано акт прийому- передачі майна, згідно якого Ківерцівський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді в особі директора Нікітюк О.А. передає, а Громадська організація «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВНР» в особі голови Сущука П.І, приймає в строкове платне користування частину приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді площею 227,4 кв. м розміщене за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці.
Також, 27.12.2016 між сторонами була укладена додаткова угода до Договору оренди частини приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді від 18.10.2016.
Договір, додаткова угода та акт прийому-передачі підписані сторонами без зауважень.
Після закінчення терміну дії договору оренди майна у відповідності до п. 7.3 договору головою ліквідаційної комісії Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Нікітюк О.А. 10.09.2019 за № 276/01-07 на адресу ГО «Тивер» направлено лист (який надійшов 23.09.2019,) з повідомленням про те, що у зв`язку із припиненням юридичної особи публічного права Ківерцівський РЦСССДМ шляхом ліквідації, договір не буде продовжений на новий термін та із вимогою повернути орендоване майно.
25.09.2019 ГО «Тивер» на адресу Ківерцівської районної ради надіслала лист за № 94, у якому просить вважати договір оренди від 07.10.2016 чинним до моменту державної реєстрації ліквідації орендодавця в ЄДР як юридичної особи.
07.10.2019 за № 410/03-29/2-19 Ківерцівська районна рада повідомила ГО «Тивер» про те, що громадська організація повинна повернути орендоване приміщення Ківерцівському РЦСССДМ з метою його передачі на баланс районної ради, внаслідок початку процедури ліквідації орендодавця.
19.11.2019 за № 115 ГО «Тивер» на адресу Ківерцівської районної ради направило клопотання про незгоду із припиненням договору оренди майна у зв`язку із закінченням строку, на який його було укладено та ліквідацією юридичної особи, яка була орендодавцем, також відповідач висловив прохання про укладання додаткової угоди щодо оренди частини приміщення площею 227,4 кв. м, яке розміщене за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці.
05.12.2019 за № 478/03-29/2-19 ГО у відповідь на клопотання відповідача Ківерцівська районна рада надіслала ГО «Тивер» відповідь з повідомленням про необхідність звільнення частини приміщення площею 227,4 кв.м, розміщене за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці, у зв`язку із закінченням строку договору, на який його було укладено, та у зв`язку із ліквідацією орендодавця.
Проте, орендоване ГО «Тивер» приміщення площею 227,4 кв.м, розміщене за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці, що було предметом договору оренди від 07.10.2016, після закінчення дії договору, відповідачем повернуто не було, акти прийому-передачі майна, в порушення вимог п. 5.4 договору оренди, складено та підписано не було, також не було укладено будь-яких додаткових угод про продовження строку договору оренди згідно п. 7.3 договору.
Відповідно до рішення Ківерцівської міської ради «Про прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста Ківерцівського району до комунальної власності Ківерцівської міської об`єднаної територіальної громади нерухомого майна» від 20.05.2020 № 17/5, Ківерцівською міською радою прийнято безоплатно зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста Ківерцівського району до комунальної власності Ківерцівської міської територіальної громади нерухоме майно, яке розташоване на території вказаної громади і задовольняє її колективні потреби, згідно додатку 1, у якому зазначено серед переліку майна приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді загальною площею 1247,2 кв. м, що розміщене за адресою: м. Ківерці, вул. Шевченка, 6.
Згідно інформації Ківерцівської міської ради від 20.10.2021 № 1460/02-03 право комунальної власності на вказане приміщення зареєстровано за даним органом місцевого самоврядування, що також підтверджується витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 15.02.2022.
Таким чином з 20.05.2020 (з часу прийняття до комунальної власності Ківерцівської міської територіальної громади приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді загальною площею 1247,2 кв. м, розміщеного за адресою: м. Ківерці, вул. Шевченка, 6) власником даного нерухомого майна є Ківерцівська міська рада.
З інформації Ківерцівської міської ради від 20.12.2021 № 1757/02-03/2-21 та доданого до неї акту обстеження частини приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб «А-2» від 17.12.2021 вбачається, що частина приміщення приблизною площею 227 кв.м обладнана під використання для спортивних занять. У цій частині приміщення знаходиться спортивний інвентар, знаряддя та інше. Також на стінах розміщені інформаційні плакати та таблички ГО «ТИВЕР». Під час проведення обстеження жодних осіб у приміщенні не було. По акту приймання-передачі вказана частина приміщення нікому не передавалась.
Інформацією Ківерцівської міської ради від 20.04.2022 № 480/02-03/2-22 повторно підтверджено обставини щодо розміщення згаданого вище майна та плакатів ГО «Тивер» у приміщенні, що розташоване по вул. Шевченка, 6, м. Ківерці. Також, Ківерцівська міська рада, як власник приміщення, не підписувала з ГО «Тивер» жодних актів прийому- передачі майна за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерці та не укладала нових договорів оренди цього майна у відповідності до положень діючих Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 2019 року та «Порядку передачі в оренду державного та комунального майна», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 483, в тому числі шляхом проведення аукціону.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об`єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об`єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб`єктів. Об`єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб`єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Статтею 327 Цивільного кодексу України визначено, що управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно.
Стаття 143 Конституції України визначено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.
Статтею 317 ЦК України передбачено, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно з ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
У відповідності до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно ч. 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб`єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Відповідно до ст. 18-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, зокрема, з гіравочинів.
Укладений договір за своєю правовою природою є договором оренди комунального майна.
Згідно ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або єдиний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).
Спеціальним законом, що регулює відносини оренди державного та комунального майна є Закон України «Про оренду державного та комунального майна».
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Згідно з ч. 2 ст. 291 Господарського кодексу України договір оренди припиняється у разі, зокрема, закінчення строку, на який його було укладено.
Відповідно до статті 284 Господарського кодексу України та статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» строк договору оренди визначається за погодженням сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 763 Цивільного кодексу України договір найму укладається на строк, встановлений договором.
Згідно ст. 764 Цивільного кодексу України якщо наймач продовжує володіти та/або користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Відповідно до частини 2 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Відповідно до ч. 2 ст. 291 Господарського кодексу України, зокрема, договір оренди припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено, що узгоджується з ч. 2 ст. 26 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Норма ч. 2 ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» має диспозитивний характер, оскільки не вказує на те, що відповідна вимога про припинення чи зміну договору оренди має називатися виключно заявою. Така заява може бути направлена однією із сторін у формі листа, телеграми, факсограми тощо. Істотне значення у даному випадку має зміст такої заяви, оскільки вона обов`язково повинна бути спрямована на припинення або зміну умов договору оренди, та факт її отримання іншою стороною.
Тому, якщо на дату закінчення строку договору оренди і протягом місяця після закінчення цього строку мали місце заперечення орендодавця щодо поновлення договору на новий строк, то такий договір припиняється.
Відповідно до ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Згідно ст. 27 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендар зобов`язаний повернути орендодавцеві об`єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.
Умовами укладеного договору оренди від 07.10.2016 (п.п. 5.4 та 7.11) погоджено, що у випадку закінчення, розірвання або дострокового припинення цього договору орендар зобов`язується передати орендодавцеві орендоване майно по акту передачі-приймання у справному стані, в якому воно було одержане. Майно вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акту приймання-передавання. Обов`язок щодо складання акту приймання-передавання про повернення майна покладається на орендаря.
Отже, судом встановлено, що на момент розгляду спору, після закінчення строку дії договору оренди, відповідач не повернув орендоване приміщення позивачу по акту-прийому-передачі майна, як вимагає п. 5.4 договору оренди. Також, між сторонами не було укладено додаткових угод про продовження строку договору оренди згідно п. 7.3 договору.
Таким чином, наведені обставини та матеріали справи підтверджують неповернення ГО «Тивер» після закінчення строку дії договору оренди від 07.10.2016 орендовано майна - частини приміщення площею 227,4 кв.м. за адресою: вул. Шевченка, 6, м. Ківерні, його власнику чи балансоутримувачу на умовах та у порядку, передбаченим договором оренди та свідчать про протиправне використання комунального майна.
З огляду на зазначене, вимога прокурора про зобов`язання ГО Школа безпеки та виживання дітей ТИВЕР звільнити частину приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, площею 227,4 кв. м на І поверсі в будівлі, що знаходиться по вул. Шевченка, 6, м. Ківерці Волинської області, шляхом його повернення Ківерцівській міській раді на підставі акту прийому-передачі є підставною, обгрунтованою та підлягає задоволенню.
Згідно із частинами 2, 3 ст. 13, частиною 1 ст. 74 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Частиною 4 ст. 13 ГПК України визначено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до ст.79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З огляду на зазначене, позов прокурора підлягає до задоволення в повному обсязі.
Враховуючи положення ст. 129 ГПК України, витрати по сплаті судового збору слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 129, 202, 233, 236-240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов`язати Громадську організацію Школа безпеки та виживання дітей ТИВЕР (45200, Волинська обл, Луцький район, м.Ківерці, вул.Ярослава Галана, буд.15, код ЄДРПОУ 40517506) звільнити частину приміщення Ківерцівського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, площею 227,4 кв. м на І поверсі в будівлі, що знаходиться по вул. Шевченка, 6, м. Ківерці Волинської області, яке було предметом договору оренди від 07.10.2016, шляхом його повернення Ківерцівській міській раді (45201, Волинська обл, Луцький район, м.Ківерці, вул. Шевченка, буд.14, код ЄДРПОУ 26516861) на підставі акту прийому-передачі.
3. Стягнути з Громадської організації Школа безпеки та виживання дітей Тивер (45200, Волинська обл, Луцький район, м.Ківерці, вул.Ярослава Галана, буд.15, код ЄДРПОУ 40517506) на користь Волинської обласної прокуратури (43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Винниченка, 15, код ЄДРПОУ 02909915) 2481грн витрат по сплаті судового збору.
Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного рішення.
Повне рішення складено та підписано 10.10.2022.
СуддяО. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2022 |
Оприлюднено | 11.10.2022 |
Номер документу | 106668524 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні