Судовий наказ
від 07.10.2022 по справі 499/779/22
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/779/22

Провадження № 2-н/499/38/22

СУДОВИЙ НАКАЗ

07 жовтня 2022 року смт. Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Одеської області Кравчук О.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 (далі - також стягувач) про видачу судового наказу щодо стягнення з Державного підприємства «Хлібна база №77» Державного агентства резерву України (далі - також боржник) нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в розмірі 73738 гривень 84 копійки,

В С ТА Н О В И В:

1.Суть питання, що вирішується судом таке.

04 жовтня 2020 року стягувач подав до Іванівського районного суду Одеської області заяву про видачу судового наказу щодо стягнення з боржника нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в розмірі 73738 гривень 84 копійки.

2. Мотиви, з яких суд дійшов висновків, і посилання на закон, на підставі якого підлягають задоволенню заявлені вимоги такі.

За довідкою від 25 серпня 2022 року № 171 виданою стягувачем, боржник з 06 вересня 2002 року по 19 серпня 2020 року працював на посадах водія автобуса, водія автомобіля КАМАЗ, водія автотранспортного засобу; заборгованість по заробітній платі становить 73738 гривень 84 копійки (а.с. 9).

Судовий наказ може бути виданий, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати (пунктом 1 частини 1 статті 161 Цивільного процесуального кодексу України, далі - також ЦПК).

У судовому наказі зазначається повідомлення про те, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті (пункт 7 частини 1 статті 168 ЦПК).

Відомості про дату набрання судовим наказом законної сили, строку пред`явлення судового наказу до виконання, дату видачі судового наказу стягувачу вносяться до судового наказу у день його видачі стягувачу для пред`явлення до виконання (пункт 9-11 частини 1, частина 2 статті 168 ЦПК).

Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (частина 1 статті 115 КЗпП).

Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору (частина 1 статті 21 Закону України «Про оплату праці»).

Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина 6 статті 141 ЦПК).

Керуючись статтями 161-164, 167, 168 ЦПК, суд

Н А К А З У Є:

Стягнути з боржника Державного підприємства «Хлібна база № 77» Державного агентства резерву України (місцезнаходження: 67200, Одеська область, Березівський район, селище Іванівка, код ЄДРПОУ 20947701) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає в будинку АДРЕСА_1 ) заборгованість з нарахованої, але не виплаченої заробітної плати в розмірі 73738 гривень (сімдесят три тисячі сімсот тридцять вісім) гривень 84 копійки.

Стягнути з боржника Державного підприємства «Хлібна база № 77» Державного агентства резерву України (місцезнаходження: 67200, Одеська область, Березівський район, селище Іванівка, код ЄДРПОУ 20947701) на користь держави суму судового збору в розмірі 248 (двісті сорок вісім) гривень 10 копійок.

Повідомити про те, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

Судовий наказ в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Внести до судового наказу, відомості про дату набрання ним законної сили, строку пред`явлення його до виконання, дату видачі його стягувачу, інформацію про його веб-адресу, у день його видачі стягувачу для пред`явлення до виконання.

Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

Судовий наказ в частині стягнення заробітної плати може бути пред`явлений до виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання ним законної сили.

Судовий наказ в частині стягнення судового збору може бути пред`явлений до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання ним законної сили.

СуддяОлександр КРАВЧУК

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.10.2022
Оприлюднено11.10.2022
Номер документу106673162
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати

Судовий реєстр по справі —499/779/22

Судовий наказ від 07.10.2022

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Кравчук О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні