Справа № 342/686/22
Провадження № 2-о/342/82/2022
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2022 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого суддіФедів Л.М.,
з участю: секретаря судового засіданняМатієк І.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду вмісті Городенка справу за заявоюОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Візінська Галина Василівна, про встановлення факту родинних відносин (заінтересована особа: Городенківська міська рада Коломийського району Івано-Франківської області),
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 , в інтересах якого діє представник адвокат Візінська Галина Василівна, подав до суду заяву, в якій просить встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , які рідними братами.
Заява мотивована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померрідний брат заявника ОСОБА_2 . Після його смерті залишилось майно, а саме: земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1,1448 га відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом та інше майно. Померлий ОСОБА_2 заповіту не вчиняв. Спадкоємцем прав та обов`язків померлого ОСОБА_2 за закономє його рідний брат ОСОБА_1 , тобто заявник. Після смерті ОСОБА_2 , заявник має намір успадкувати вищевказану земельну ділянку. Однак, немає можливості прийняти спадкові права, оскількив свідоцтві про народження заявника, його прізвище та прізвище батьків значиться як « ОСОБА_3 », а в свідоцтві про народження спадкодавця, його прізвище та прізвище батьків вказано як « ОСОБА_3 ».
Таким чином, встановлення факту родинних відносин між заявником ОСОБА_1 та померлим ОСОБА_2 , як рідними братами, потрібне заявнику для подальшого оформлення спадкових прав.
Так, відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу заявника, його прізвище та прізвище дружини після укладення шлюбу значиться як « ОСОБА_3 ». Також, у свідоцтві про восьмирічну освіту заявника його прізвище вказано як « ОСОБА_3 ». Крім того, в трудовій книжці заявника прізвище його вказано як « ОСОБА_3 », потім перекреслено та вказано « ОСОБА_3 ».
Також, звертають увагу суду на те, що батько заявника помер ІНФОРМАЦІЯ_3 і в його свідоцтві про смерть прізвище вказано « ОСОБА_3 », хоча в свідоцтві про народження батька заявника та у свідоцтві про його одруження прізвище значиться як « ОСОБА_3 ». Так само і мати заявника померла ІНФОРМАЦІЯ_4 , в свідоцтві про смерть її прізвище значиться як « ОСОБА_3 », а в свідоцтві про одруження прізвище вказано як « ОСОБА_3 ».
Отже, прізвище померлого брата заявника ОСОБА_2 та самого заявника, а також прізвища їхніх батьків в різних документах значилось по різному, а саме: « ОСОБА_3 », « ОСОБА_3 ». Однак, вказані прізвища є співзвучними.
Таким чином, факт родинних відносин між заявником ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , як рідними братами, підтверджується співзвучністю прізвища « ОСОБА_3 » та « ОСОБА_3 », ідентичністю імені та по батькові спадкодавця та заявника, а також тим, що вони спільно проживали та були зареєстровані за однією адресою в АДРЕСА_2 .
Учасники справи в судове засідання 04.10.2022 не з`явилися.
Представник заявника - адвокат Візінська Галина Василівна подала до суду заяву, в якій просила розгляд провести за відсутності заявника та його представника; заявлені вимоги підтримують, заяву просять задовільнити.
Заінтересована особа Городенківська міська рада до суду подала заяву, в якій просить розглядати справу без участі їх представника за наявними в матеріалах справи документами.
Ч.3 ст.211 ЦПК України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Передбачених ч.2ст.223 ЦПК Українипідстав для відкладення розгляду справи судом не встановлено, судом прийнято рішення про розгляд справи завідсутності учасників справи. Згідно вимог ч.2ст.247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази, прийшов до висновку про задоволення заявлених вимог, виходячи з наступного.
Згідно з частиною першоюстатті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до частини першоїстатті 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
П.1 ч.1ст. 315 ЦПК Українивизначено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
В порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов`язується із наступним вирішенням спору про право.
Юридичні факти можуть бути встановлені для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав самого заявника, за умови, що вони не стосуються прав чи законних інтереси інших осіб. У випадку останнього між цими особами виникає спір про право.
Відповідно до частини четвертоїстатті 263 ЦПК Українипри виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 10 квітня 2019 року у справі № 320/948/18 (провадження № 14-567цс18) зроблено висновок, що у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, за наявності певних умов. А саме, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право. Чинне цивільне процесуальне законодавство відносить до юрисдикції суду справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення суб`єктивних прав громадян. Проте не завжди той чи інший факт, що має юридичне значення, може бути підтверджений відповідним документом через його втрату, знищення архівів тощо. Тому закон у певних випадках передбачає судовий порядок встановлення таких фактів.
Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, належать до юрисдикції суду за таких умов: факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету встановлення; встановлення факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право. Якщо під час розгляду справи про встановлення факту заінтересованими особами буде заявлений спір про право або суд сам дійде висновку, що у цій справі встановлення факту пов`язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює цим особам, що вони вправі подати позов на загальних підставах; заявник не має іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.
Відповідно до частини третьоїстатті 12 ЦПК Україникожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частиною першоюстатті 76 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (частини перша та другастатті 77 ЦПК України).
Відповідно до частини другоїстатті 78 ЦПК Україниобставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно зістаттею 80 ЦПК Українидостатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Частиною першоюстатті 89 ЦПК Українивизначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до копії паспортагромадянина України серія НОМЕР_1 , виданого 07 травня 2007 року Городенківським РВ УМВС в Івано-Франківській області, прізвище, ім`я, по батькові заявника - ОСОБА_1 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце народження: с. Острівець Городенківського району Івано-Франківської області; місце проживання зареєстровано з 20.04.1982 р. за адресою: АДРЕСА_3 ; в графі «сімейний стан» зазначено, що 09.09.1979 Кулачківською с/радою Снятинського району Івано-Франківської області зареєстровано шлюб із гр. ОСОБА_4 , 1962 р.н.
В дублікаті картки фізичної особи-платника податків, виданому 07.06.2007 Коломийською об`єднаною державною податковою інспекцією, заявник також значиться як - ОСОБА_1 .
Згідно копіїсвідоцтва пронародження серії НОМЕР_2 ,виданого 29.08.1957-заявникОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженець с.Острівець Гвоздецького району Станіславської області, його батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (відповідний актовий запис № 27 від 29.08.1957).
В копії свідоцтва про одруження серія НОМЕР_3 , виданого 21.03.1958 зазначено, що 13 лютого 1956 року (відповідний запис № 7 від 13.02.1956) зареєстровано одруження між батьками заявника - ОСОБА_5 , уродженцем с. Острівець Городенківського району та ОСОБА_7 , уродженкою с. Острівець Городенківського району.
В трудовій книжці заявника НОМЕР_4 , виданій 07.08.1978 вказано, що її власником є ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; на внутрішньому боціобкладинки зазначено «Прізвище ОСОБА_3 змінено на ОСОБА_3 на підставі паспорта НОМЕР_1 від 07.05.2007 р., виданого Городенківським РВ УМВС в Івано-Франківській області», завірено підписом та печаткою відділу кадрів.
Із копії свідоцтва про восьмирічну освіту серія НОМЕР_5 , виданого 15.06.1972 Острівецькою восьмирічною школою Городенківського району Івано-Франківської області, слідує, що ОСОБА_1 , 1957 року народження навчався в Острівецькій восьмирічній школі с. Острівець Городенківського району Івано-Франківської області, закінчив її у 1972 році вісім класів.
В свідоцтві про укладення шлюбу серія НОМЕР_6 , виданого 09.09.1979 Кулачківською с/радою Снятинського району Івано-Франківської області, зазначено, що 09 вересня 1979 року (запис № 12 від 09.09.1979) у Кулачківській с/раді Снятинського району Івано-Франківської області укладено шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженцем с.Острівець Городенківського району Івано-Франківської області, та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .
В свідоцтві про народження дочки заявника ОСОБА_10 серія НОМЕР_7 , виданого 18 липня 1987 року, її батьками вказано ОСОБА_1 та ОСОБА_11 .
Копією виписки з по господарських книг Острівецького старостинського округу № 11-13 від 11.02.2022 доводиться, що в господарстві по АДРЕСА_2 станом за:
-1975-1976 роки проживали і були зареєстровані: ОСОБА_12 , голова колгоспного двору, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , зять; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , дочка; ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внук; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , внук; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , внука; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , внук;
-1977-1979 роки проживали і були зареєстровані: ОСОБА_12 , голова колгоспного двору, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , зять; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , дочка; ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внук; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , внук; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , внука; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , внук;
-1980 рік проживали і були зареєстровані: ОСОБА_12 , голова колгоспного двору, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , зять; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , дочка; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , внук; ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , внука; ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , внук;
З по господарської книги № 3 особовий рахунок № НОМЕР_8 за 1980 рік ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований в АДРЕСА_4 біля дружини.
Копією виписки з по господарської книги № 1 Острівецького старостинського округу № 11-13/а від 11.02.2022 доводиться, що в господарстві по АДРЕСА_5 станом за:
-2005 рік проживали і були зареєстровані: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_13 голова колгоспного двору, дату народження із ІНФОРМАЦІЯ_14 змінено на основі паспорта НОМЕР_9 , вид. 15.10.2002 року; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , дружина; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , син;
-за 2006-2010 роки проживали і були зареєстровані: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_13 голова колгоспного двору, помер а/з № 19 від 28.08.2009 р.; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , дружина, померла а/з № 1 від 07.02.2007 р.; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , син.
Із копії свідоцтва про народження (повторно) серія НОМЕР_10 , виданого 12 лютого 2016 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Городенківського районного управління юстиції в Івано-Франківській області слідує, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_15 в с. Острівець Городенківського району Івано-Франківської області, про що 17 травня 1960 року складено відповідний актовий запис № 32, його батьками є: ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
ОСОБА_5 та ОСОБА_6 також є батьками ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , актовий запис № 5 від 18.01.1963, що стверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_11 від 10.02.1963.
Городенківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) у повідомленні № 583/25.11.6-18 від 30.09.2022 підтвердив наявність актового запису про шлюб на ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , актовий запис № 6, складений 28 березня 1981 року виконавчим комітетом Острівецької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 у віці 68 років в м. Коломия Івано-Франківської області, про що в Книзі реєстрації смертей 07.02.2007 зроблено відповідний актовий запис за № 1, що доводиться копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_12 , виданого 07.02.2007 виконкомом Острівецької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 79 років в с. Острівець Городенківського району Івано-Франківської області, про що в Книзі реєстрації смертей 28.08.2009 зроблено відповідний актовий запис за № 19, що доводиться копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_13 , виданого 28.08.2009 виконкомом Острівецької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
ОСОБА_17 померла ІНФОРМАЦІЯ_17 в м. Коломия Івано-Франківської області, про що в Книзі реєстрації смертей 14 червня 2011 року зроблено відповідний актовий запис за № 295, що доводиться копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_14 , виданого 14.06.2011 Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по місту Коломия Коломийського міськрайонного управління юстиції Івано-Франківської області.
ОСОБА_14 помер ІНФОРМАЦІЯ_18 у віці 44 роки в м. Городенка Городенківського району Івано-Франківської області, про що 04 грудня 2013 року зроблено відповідний актовий запис за № 20, що доводиться копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_15 , виданого 04.12.2013 виконкомом Острівецької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області.
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_19 помер ІНФОРМАЦІЯ_20 у віці 61 років в с. Острівець Коломийського району Івано-Франківської області, про що 18 січня 2022 року складено відповідний актовий запис № 47, що доводиться копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_16 , виданого 19 січня 2022 року Городенківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ).
На день смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 а/з № 47 від 18.01.2022 р. Городенківським відділом ДРАЦС, проживав і був зареєстрований один в АДРЕСА_5 , що доводиться копією довідки № 25 від 11.02.2022, виданою Острівецьким старостинським округом Коломийського району Івано-Франківської області.
Згідно записів в по господарських книгах ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який проживав в АДРЕСА_5 , відсутні записи реєстрації одруження та реєстрації народження дітей, що стверджується копією довідки № 27 від 11.02.2022, виданою Острівецьким старостинським округом Коломийського району Івано-Франківської області.
Як слідує з копії довідки № 26 від 11.02.2022, виданої Острівецьким старостинським округом Коломийського району Івано-Франківської області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснював поховання брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно дост. 1216 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Згідно зст. 1223 ЦК Україниправо на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені устаттях 1261 - 1265 цього Кодексу. Згідно ст. 1262 ЦК у другучергу правона спадкуванняза закономмають ріднібрати тасестри спадкодавця,його бабата дідяк збоку батька,так із бокуматері. За ст.ст. 1268-1269 ЦивільногокодексуУкраїниспадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Прийняття спадщини це: постійне проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини або подання спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, нотаріусу абов сільськихнаселених пунктах-уповноваженій наце посадовійособі відповідногооргану місцевогосамоврядуваннязаяви про прийняття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті особи,визначено ч.2ст.1220 ЦК України.
До спадкового майна ОСОБА_2 входить: земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1,1448 га, кадастровий номер 2621683100:03:002:0021, успадкована після смерті матері ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_21 , що стверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом, зареєстрованим в реєстрі за № 1102, та копією Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 75681277 від 13.12.2016.
При зверненні ОСОБА_1 до приватного нотаріуса Коломийськогорайонного нотаріальногоокругу Івано-Франківськоїобласті ЯшанР.Р. для отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_2 ,нотаріус відмовивзаявнику,у зв`язкуз відсутністюдоказів родиннихвідносин спадкоємцята спадкодавця,що доводитьсяпостановою провідмову увчиненні нотаріальнихдій №150/02-31від 25.07.2022.
Пунктом 2.1 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5 (далі Порядок) встановлено, що нотаріус заводить спадкову справу на підставі поданої першої заяви. При цьому відповідно до вимог п. 2.2 глави 10 розділу ІІ Порядку при заведенні спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної справи, спадкового договору, заповіту. У разі підтвердження факту заведення спадкової справи іншим нотаріусом нотаріус відмовляє заявнику у прийнятті заяви (іншого документа) та роз`яснює право її подачі за місцезнаходженням цієї справи, а у разі потреби (неправильно визначено місце відкриття спадщини) витребовує цю справу для подальшого провадження (п. 2.4 глави 10 розділу ІІ Порядку).
Ізкопії спадковоїсправи №21/2022,наданої судуприватним нотаріусомКоломийського районногонотаріального округуІвано-Франківськоїобласті ЯшанР.Р. вбачається, щоза заявою ОСОБА_1 від 01 лютого 2022 року, як спадкоємця 2-ої черги за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , заведена спадкова справа № 21/2022 (номер у спадковому реєстрі № 69072422).
Судом встановлено, що у даній справі встановлення факту не пов`язане з необхідністю вирішення в судовому порядку спору про право.
Той факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_20 , є рідними братами, підтверджується дослідженими судом доказами (письмовими документами), співзвучністю прізвищ «ОСОБА_3 » та «ОСОБА_3 ».
Приймаючи до уваги вищенаведене, суд приходить до переконання, що зібрані по справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 . Факт, про встановлення якого просить заявник, має для нього юридичне значення, оскільки дозволить йому реалізувати права спадкоємця.
керуючись ст.ст.258,259,263-265,268,273,293-294,315,319,352,354 ЦПК України,суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_20 , які рідними братами.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Місце проживання заявника ОСОБА_1 - АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_17 .
Місце знаходження заінтересованої особиГороденківської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області - вул. Шевченка, 77, м. Городенка Івано-Франківської області.
Повне судове рішення складене 10.10.2022.
Суддя: Федів Л. М.
Суд | Городенківський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2022 |
Оприлюднено | 12.10.2022 |
Номер документу | 106675021 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Федів Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні