Справа №333/7474/21
Провадження №1-кс/333/1338/22
УХВАЛА
Іменем України
10 жовтня 2022 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Комунарського районного суду м.Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №4202108000000019 від 01.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
05.10.2022 до суду звернулася слідча слідчого відділення відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 з клопотанням у кримінальному №4202108000000019 від 01.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, яке погоджене прокурором про тимчасовий доступ до речей і документів.
Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що Слідчим відділом ВП №4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під № 42021080000000019 від 01.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, щодо зловживання своїми посадовими обов`язками службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , що виразилось у протиправному відчуженні земельних ділянок комунальної форми власності на користь ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Так, посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , на позаконкурсній основі, передали в оренду приватній особі - ОСОБА_4 терміном на 30 років земельні ділянки загальною площею 999,0943 га для ведення городництва, які зареєстровані у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на території Запорізької області.
Окрім того, в ході проведення досудового слідства встановлено, що впродовж грудня 2020 року ОСОБА_4 набула право власності на 43 земельні ділянки загальною площею 85,9999 га (площею по 2 га, які розташовані на території Запорізької області) на підставі договорів купівлі-продажу, які зареєстровані у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, але будь-яка інформація стосовно вказаних земельних ділянок в публічній кадастровій карті України відсутня.
Також 28.01.2021 посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , на позаконкурсній основі, передали в оренду приватній особі ОСОБА_5 терміном на 30 років земельні ділянки загальною площею 581,2426 га для ведення городництва, які зареєстровані у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на території Пологівського району Запорізької області.
Крім того у грудні-січні 2021посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , на позаконкурсній основі, передали в оренду приватній особі ОСОБА_6 терміном на 30 років земельні ділянки загальною площею понад 600 га для ведення городництва, які зареєстровані у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, на території Василівського району Запорізької області.
Відповідно до Закону України «Про державний земельний кадастр», а саме статті 24 державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Для державної реєстрації земельної ділянки державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; документація із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки, в електронній формі та формі електронного документа. Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви: перевіряє відповідність документів вимогам законодавства; за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації. При здійсненні державної реєстрації земельної ділянки їй присвоюється кадастровий номер.
Відповідно до Закону України «Про державний земельний кадастр», а саме статті 25 поземельна книга є документом Державного земельного кадастру, який містить відомості про земельну ділянку. Поземельна книга відкривається одночасно з державною реєстрацією земельної ділянки. Поземельна книга ведеться в паперовій та електронній (цифровій) формі. При відкритті Поземельної книги відомості до неї вносяться на підставі документації, яка подана для державної реєстрації земельної ділянки (крім відомостей про власників та користувачів земельної ділянки). Зміни до відомостей про земельну ділянку (крім випадків, визначених у частині другій цієї статті) вносяться до Поземельної книги за заявою власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності на підставі документації, передбаченої Законом. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель здійснюється у формі державної реєстрації обмежень у використанні земель. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, безпосередньо встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, містобудівною документацією, здійснюється у процесі державної реєстрації земельних ділянок та внесення змін до відомостей про них; на підставі заяви органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, рішенням якого затверджена документація із землеустрою, містобудівна документація, які є підставою для внесення відомостей про ці обмеження до Державного земельного кадастру, в порядку, визначеному статтею 32 цього Закону.
З метою встановлення послідовності внесення відомостей до НКС щодо кожної відділеної ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 земельної ділянки та виявлення порушень діючого законодавства в сфері земельних взаємовідносин під час укладання довгострокових договорів оренди вказаних ділянок, з метою з`ясування всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, виникла необхідність в здійсненні тимчасового доступу до програмного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 (Національної кадастрової системи) у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з наданням можливості отримання їх належним чином засвідчених копій в паперовому та електронному вигляді, а саме: до відомостей про дату та час надходження заяв фізичних та юридичних осіб щодо вищезазначених земельних ділянок, їх реєстрації, обробки, виконання, надання відповіді на них (із зазначенням дати, часу входу, логіну користувача/адміністратора, прізвища, ім`я, по батькові особи, яка вчиняла операційні дії із заявою та відповіддю на неї), а також до відомостей про формування витягів з НГО щодо вищезазначених земельних ділянок (із зазначенням дати, часу входу, логіну користувача/адміністратора, прізвища, ім`я, по батькові особи, яка здійснила операційні дії із витягом) та можливе внесення змін до них.
В судове засідання слідча не з`явилася, надавши суду заяву про слухання клопотання без її участі, на задоволенні клопотання наполягала.
Судом встановлено, що 01.03.2021 до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 364 КК України (кримінальне провадження №42021080000000019).
Клопотання слідчого, погоджене із прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя, оформлене відповідно до вимог Кримінально процесуального кодексу України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтував доводи клопотання, Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, копії протоколів допиту свідків та інші матеріали.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що необхідно отримати тимчасовий доступ та вилучення мобільного телефону.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до вимог ст. 163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
За таких обставин клопотання слідчого погодженого з прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів слід задовольнити з огляду на його обґрунтованість.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
1.Клопотання слідчої ОСОБА_3 задовольнити.
2. Надати тимчасовий доступ слідчому слідчого відділення відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області майору поліції ОСОБА_3 , або іншому слідчому групи слідчих у кримінальному провадженні 42021080000000019 від 01.03.202, до програмного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 (Національної кадастрової системи) у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з наданням можливості отримання їх належним чином засвідчених копій в паперовому та електронному вигляді, а саме: до відомостей про дату та час надходження заяв фізичних та юридичних осіб щодо вищезазначених земельних ділянок, їх реєстрації, обробки, виконання, надання відповіді на них (із зазначенням дати, часу входу, логіну користувача/адміністратора, прізвища, ім`я, по батькові особи, яка вчиняла операційні дії із заявою та відповіддю на неї), а також до відомостей про формування витягів з НГО щодо вищезазначених земельних ділянок (із зазначенням дати, часу входу, логіну користувача/адміністратора, прізвища, ім`я, по батькові особи, яка здійснила операційні дії із витягом) та можливе внесення змін до них.
Ухвала повинна бути виконана протягом місяця з дня її винесення.
Відповідно дост.166КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106677486 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Піх Ю. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні