Справа № 758/16868/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 липня 2022 року Подільський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Анохіна А.М.
при секретарі - Йогансен К.Д.,
за участі заявника - ОСОБА_1 ,
представника заявника - ОСОБА_2 ,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Любарська селищна об`єднана територіальна громада про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся з заявою про встановлення факту родинних відносин.
Свою заяву обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявника ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Зазначає, що 21.04.1955 ОСОБА_3 уклала шлюб з ОСОБА_4 та змінила своє прізвище на « ОСОБА_5 ». За час шлюбу у подружжя народився заявник ОСОБА_1 .
Після смерті ОСОБА_3 залишилась земельна ділянка за кадастровим номером 1823180800:04:001:0003, загальною площею 2,4536 га., що знаходиться за адресою: Житомирська область, Любарський район, Бичівська сільська рада та 20.10.2008 ОСОБА_3 склала заповіт на користь ОСОБА_1 .
Після смерті матері заявник звернувся у шестимісячний строк до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та була відкрита спадкова справа № 32/2017.
Вказує, що 11.11.2021 за вих. № 357/02-31 Любарською державною нотаріальною конторою Житомирської області була винесена постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки з поданих заявником документів родинні стосунки ОСОБА_1 та ОСОБА_3 як сина і матері встановити неможливо, у зв`язку з тим, що у свідоцтві про народження ОСОБА_1 матір`ю вказана ОСОБА_6 , а у свідоцтві про смерть - ОСОБА_3 . Також, серед поданих спадкоємцем документів відсутні дані про розірвання шлюбу ОСОБА_7 .
Вказав, що метою встановлення факту родинних відносин між заявником та його матір`ю ОСОБА_3 є реалізація заявником права на спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 .
З урахуванням наведеного, просить задовольнити подану заяву.
01 грудня 2022 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищевказана справа передана на розгляд судді Анохіну А.М.
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 06 грудня 2021 року було відкрито провадження по справі та справу призначено до розгляду та призначено справу до судового розгляду у судовому засіданні.
В судовому засіданні заявник та його представник заяву підтримали та просили задовольнити останню.
В судове засідання представник заінтересованої особи - Любарська селищна об`єднана територіальна громада не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини неявки суд до відома не поставив.
Заслухавши заявника та його представника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Частина 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
З матеріалів справи вбачається, що заявник ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4 та ОСОБА_6 відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1 (а.с.10).
Відповідно до свідоцтва про одруження, ОСОБА_3 уклала шлюб з ОСОБА_4 та змінила своє прізвище на « ОСОБА_5 » (а.с.9).
Як встановлено в судовому засіданні, 20.10.2008 ОСОБА_3 була складено заповіт, який було зареєстровано в реєстрі за № 931, яким заповіла все майно синові ОСОБА_1 (а.с.11).
ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.12).
Після смерті ОСОБА_3 залишилась спадщина, а саме земельна ділянка загальною площею 2,4536 га., що розташована на території Бичівської сільської ради Любарського району Житомирської області, право власності на яку підтверджується державним актом на право власності на земельні ділянку, виданим ОСОБА_3 (а.с.21).
Після смерті ОСОБА_3 , заявник у шестимісячний строк звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та була відкрита спадкова справа № 32/2017.
Як вбачається з постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 11.11.2021 вих. № 357/02-31, виданої Любарською державною нотаріальною конторою Житомирської області, з поданих заявником документів родинні стосунки ОСОБА_1 та ОСОБА_3 як сина і матері встановити неможливо, у зв`язку з тим, що у свідоцтві про народження ОСОБА_1 , серія НОМЕР_1 матір`ю вказана ОСОБА_6 , а у свідоцтві про смерть серії НОМЕР_2 ОСОБА_3 . Також, серед поданих спадкоємцем документів відсутні дані про розірвання шлюбу ОСОБА_7 (а.с.13).
З метою оформлення спадщини виникла потреба встановити факт родинних відносин між заявником та його матір`ю.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_6 , яка є дружиною заявника суду показала, що померла ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є матір`ю ОСОБА_1
Суду пояснила, що її свекруха ОСОБА_3 більше 20 років проживала разом з нею та її чоловіком ОСОБА_1 в місті Києві, хоча і була зареєстрована у селі Бичева Любарського району Житомирської області.
Їй відомо, зі слів померлої ОСОБА_3 , що остання орієнтовно 1986 році виїхала проживати зі своїм чоловіком ОСОБА_4 у Казахстан. Проживши там кілька років, вона повернулась до села Бичева Любарського району Житомирської області, проте чоловік з нею повернувся. Розірвання шлюбу ОСОБА_3 та ОСОБА_4 юридично не оформлювали.
Пояснила, що під час виготовлення паспорту ОСОБА_6 назвала своє дівоче прізвище « ОСОБА_8 » та отримала паспорт на ім`я ОСОБА_3 . Після смерті, ОСОБА_3 поховали в місті Києві та доглядають за могилою. На фотокартках, які є в матеріалах справи показала свого чоловіка ОСОБА_1 та його матір ОСОБА_3 .
У судовому засіданні допитані свідки ОСОБА_9 та ОСОБА_10 показали, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 є матір`ю ОСОБА_1 . Пояснили, що знають заявника з дитинства та його покійну матір ОСОБА_6 , оскільки вони з заявником проживали поряд, разом ходили до школи та товаришували.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи немайнових прав.
У відповідності до п. 1 постанови Пленуму ВСУ від 31.03.1995 р. № 5 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
У відповідності до п.7 вказаної постанови Пленуму, суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
Зміст статті 89 ЦПК України визначає, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Таким чином, виходячи з наведеного, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню, оскільки встановлені факти свідчать про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є сином ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На підставі викладеного, керуючись, ст. ст. 12, 81, 263- 265, 315, 319 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Любарська селищна об`єднана територіальна громада про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , яка була зареєстрована за адресою: Житомирська область, Любарський район, село Бичева та померла ІНФОРМАЦІЯ_3 та визнати що вони є сином та матір`ю.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.М. Анохін
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2022 |
Оприлюднено | 14.10.2022 |
Номер документу | 106720118 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Анохін А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні