ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.10.2022 р.Справа № 914/3777/21
Господарський суд Львівської області у складі судді Долінської О.З.,
розглянувши матеріали клопотання: Товариства з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс, м. Львів
про заміну боржника у виконавчому провадженні
у справі № 914/3777/21
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс, м. Львів
до відповідача: Бродівської міської ради Львівської області, м. Броди, Львівська область
про стягнення заборгованості в розмірі 11 452,06 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Львівської області від 09.03.2022 року у справі № 914/3777/21 позов задоволено повністю та стягнуто з відповідача: Бродівської міської ради Львівської області на користь позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс 11 452,06 грн. заборгованості та 2 270,00 грн. понесених витрат на сплату судового збору.
На виконання рішення Господарського суду Львівської області від 09.03.2022 року, Господарським судом Львівської області 04.04.2022 року видано наказ у справі № 914/3777/21.
Товариство з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс подало на електронну адресу суду клопотання б/н від 06.10.2022, в якому просить суд замінити Бродівську міську раду Львівської області (боржника) у виконавчому провадженні у справі № 914/3777/21 на Виконавчий комітет Бродівської міської ради Львівської області за вх.№ 3243/22.
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 07.10.2022 р., клопотання передано для розгляду судді Долінській О.З.
Відповідно до частин 1, 2 статті 169 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Частина перша статті 170 Господарського процесуального кодексу України встановлює загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення. Так, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з частиною 2 статті 170 Господарського процесуального кодексу України (з врахуванням доповнень, внесених Законом №460-IX від 15.01.2020 р.) письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Однак, як вбачається із матеріалів поданого клопотання за вх.№ 3243/22 від 07.10.2022 р., Товариство з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс не представило належних доказів надсилання вказаного клопотання про заміну боржника у виконавчому провадженні з додатками всім учасникам справи.
Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс на те, що відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку, є документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з пунктом 59 та пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення усім учасникам справи копії клопотання/заяви з додатками до нього/неї є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Опис вкладення подається для підтвердження переліку всіх документів, що направлялись відповідачу, а документ, що підтверджує надання поштових послуг подається для підтвердження прийняття їх до пересилання.
Однак, при огляді матеріалів поданого клопотання за вх.№ 3243/22 від 07.10.2022 р. судом встановлено, ТзОВ Західземлепроект Плюс не додано доказів надсилання клопотання про заміну сторони у виконавчому провадженні іншим учасникам справи.
Слід зазначити, що ТзОВ Західземлепроект Плюс не долучило жодного додатка до вказаного клопотання.
Враховуючи вищенаведене, ТзОВ Західземлепроект Плюс (заявник) не надало належних доказів надсилання клопотання про заміну боржника у виконавчому провадженні з додатками всім учасникам справи.
Відповідно до частини 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на вищенаведене, з врахуванням вказаних норм Господарського процесуального кодексу України клопотання про заміну боржника у виконавчому провадженні слід повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс без розгляду.
Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс на те, що повернення клопотання не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку, після усунення недоліків.
Керуючись статтями 169, 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Західземлепроект Плюс про заміну боржника у виконавчому провадженні за вх.№ 3243/22 від 07.10.2022 р. повернути без розгляду.
2.Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Додаток: заява на 2 аркушах.
Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Суддя Долінська О.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2022 |
Оприлюднено | 14.10.2022 |
Номер документу | 106733673 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Долінська О.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні