Справа № 755/10099/22
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" жовтня 2022 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши в порядку спрощеного провадження кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.09.2022 року за № 12022105040001897 за обвинуваченням
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, з повною середньою освітою, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
13.03.2007 року Дніпровським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 186 КК України на 4 роки позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком 2 роки;
20.02.2008 року Деснянським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 186 КК України на 5 років позбавлення волі, звільнився 09.07.2010 р. у зв`язку з заміною покарання у виді позбавлення волі на виправні роботи строком на 2 роки з відрахуванням із заробітної плати 20% в дохід держави;
31.08.2011 року Дніпровським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 186 КК України на 4 роки 8 місяців позбавлення волі, звільнився 05.11.2014 року, умовно-достроково на 1 рік 7 днів;
16.04.2015 року Деснянським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 15, ч.2 ст. 185 КК України на 1 рік 2 місяці позбавлення волі, звільнився 07.03.2017 року по відбуттю строку;
17.09.2018 року Деснянським районним судом м. Києва за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, -
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 06.09.2022 року, близько о 22 год. 10 хв., перебував за адресою: м. Київ, Дарницький бульвар, 15.
В цей час у ОСОБА_3 виник умисел, спрямований на грубе порушення громадського порядку, що супроводжується особливою зухвалістю у вигляді пошкодження майна.
Реалізуючи свій умисел, в зазначений день, час та місці, діючи з прямим умислом, з мотивів явної неповаги до суспільства, які виразилися в зневажливому ставленні до громадського порядку та існуючих у суспільстві загальновизнаних правил поведінки і моральності, що супроводжувалось особливою зухвалістю, в частині пошкодження майна, ігноруючи існуючі в суспільстві елементарні правила поведінки, обравши об`єктом своїх хуліганських дій припаркований автомобіль марки «Hyundai», моделі «Tucson», д.н.з. НОМЕР_1 , чорного кольору, який належить потерпілому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підійшов до нього, наніс один цілеспрямований удар кулаком правої руки по лівому дзеркалу автомобіля, внаслідок чого останнє розбилось.
В подальшому, ОСОБА_3 , попрямувавши далі, та перебуваючи за адресою: м. Київ, Дарницький бульвар, 13 продовжуючи реалізовувати свої протиправні умисні дії, обравши об`єктом своїх хуліганських дій припаркований автомобіль марки «Honda», моделі «Accord», д.н.з. НОМЕР_2 , чорного кольору, який належить потерпілому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , невстановленій досудовим розслідуванням особі, підійшов до нього, наніс один цілеспрямований удар кулаком правої руки по лівому дзеркалу автомобіля, внаслідок чого останнє розбилось.
Крім того, в зазначений день, близько о 22 год 20 хв., перебуваючи за адресою: м. Київ, Дарницький бульвар, 3, продовжуючи реалізовувати свої протиправні умисні дії, обравши об`єктом своїх хуліганських дій припаркований автомобіль марки «Renault», моделі «Sandero», д.н.з. НОМЕР_3 , білого кольору, який належить ТОВ «АП Секр`юріті» (ЄДРПОУ 41092501), підійшов до нього, наніс один цілеспрямований удар кулаком правої руки по правому дзеркалу автомобіля, внаслідок чого останнє відпало та розбилось.
Подальші неправомірні дії були припинені випадковим перехожим, який на місце події викликав працівників поліції.
Своїми умисними діями ОСОБА_3 завдав матеріального збитку потерпілому ТОВ «АП Сек`юріті» (ЄДРПОУ 41092501) на суму 7 501 гривень 38 копійок та матеріального збитку потерпілому ОСОБА_4 на суму 13 707 гривень 84 копійок.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинив хуліганські дії, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, тобто вчинив кримінальне правопорушення - проступок, передбачений ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України.
Частинами 2,3ст.381КПК Українивизначено,що судрозглядає обвинувальнийакт щодовчинення кримінальногопроступку безпроведення судовогорозгляду всудовому засіданніза відсутностіучасників судовогопровадження,якщо обвинуваченийне оспорюєвстановлені підчас дізнанняобставини ізгоден зрозглядом обвинувальногоакта. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.
До обвинувального акту прокурором ОСОБА_6 долучено клопотання, в якому зазначено, що враховуючи те, що підозрюваний беззаперечно визнає свою винуватість, не оспорює встановлені в результаті досудового розслідування обставини і згодний з розглядом обвинувального акта за його відсутності, потерпілі ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та представник потерпілого ОСОБА_8 не заперечували проти розгляду обвинувального акта за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України, у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Обвинувачений ОСОБА_3 надав письмову заяву, в якій зазначає, що свою вину у вчиненні кримінального проступку він беззаперечно визнає, згодний із встановленими досудовим розслідуванням обставинами.
Також, у вказаній заяві зазначив про його обізнаність у тому, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку він буде позбавлений права оскаржувати вирок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Крім того, в заяві захисником обвинуваченого адвокатом ОСОБА_9 засвідчено добровільність та беззаперечність визнання винуватості підозрюваним, підтверджено його згоду зі встановленими в результаті досудового розслідування обставинами і згоду на розгляд обвинувального акта за його відсутності.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 382 КПК України вирок суду за результатами спрощеного провадження ухвалюється в порядку, визначеному КПК України, та повинен відповідати загальним вимогам до вироку суду. У вироку суду за результатами спрощеного провадження замість доказів на підтвердження встановлених судом обставин зазначаються встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження.
Суд має право призначити розгляд у судовому засіданні обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку та викликати для участі в ньому учасників кримінального провадження, якщо визнає це за необхідне.
Враховуючи викладене, те, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, заяву ОСОБА_3 , в якій він зазначає, що не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта у спрощеному порядку без його участі, відсутність сумнівів в добровільності такої позиції обвинуваченого, з урахуванням заяви та клопотання інших учасників судового провадження, суд дійшов висновку, що обвинувальний акт має бути розглянутий в порядку, визначеному статтями 381-382 КПК України.
При цьому, у відповідності до частини 4 ст.107 КПК України в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, вивчивши обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження, вважає доведеним, що ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 296 КК України, а саме хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю.
Органом досудового розслідування встановлено обставини вчинення кримінального правопорушення, які підтверджують обставини, встановлені судом.
ОСОБА_3 в поданій заяві зазначені обставини не оспорює, вважає, що органом досудового розслідування вони встановлені в повному обсязі, свою вину у вчиненні вказаного кримінального проступку беззаперечно визнає в повному обсязі, його позиція є добровільною та не є наслідком будь-якого примусу.
Суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, дійшов висновку, що під час розгляду обвинувального акту підтверджено факт скоєння ОСОБА_3 кримінального проступку, дії обвинуваченого вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 296 КК України, як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю.
Відповідно до частини 1 статті 1 КК України цей кодекс має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам.
При ухваленні вироку відносно обвинуваченого ОСОБА_3 суд вважає за необхідне відповідно до положень ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосувати як джерело права Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини.
Так, у рішеннях «Коробов проти України» від 21 жовтня 2011 року, «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18 січня 1978 року Європейський суд з прав людини зазначає, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Проте така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростованих презумпцій факту.
Вирішуючи питання про обрання міри покарання обвинуваченому ОСОБА_3 суд, відповідно до ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального проступку, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують його покарання.
Згідно ст. 50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Обставиною, що пом`якшує покарання ОСОБА_3 суд визнає щире каяття.
Обставиною, що обтяжує покарання ОСОБА_3 , суд визнає рецидив злочину.
Також, суд враховує, що обвинувачений ОСОБА_3 на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, раніше судимий, не працює, не є особою, яка досягла пенсійного віку, відсутність відомості щодо наявності інвалідності І та ІІ групи, спосіб життя, позицію потерпілих та представника потерпілого щодо відмови від подання цивільного позову, відношення обвинуваченого до вчиненого, ступінь тяжкості вчиненого кримінального проступку, а саме: його класифікацію за ст. 12 КК України, особливості й обставини вчинення: форму вини, мотив і мету, спосіб, стадію вчинення, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали; його поведінку під час та після вчинення злочинних дій та вважає за необхідне призначити покарання у межах санкції частини першої статті 296 КК України у виді арешту , оскільки суд переконаний в тому, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 65 вказаного Кодексу, визначена даним вироком міра покарання є достатньою для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних проступків (злочинів, кримінальних правопорушень).
Таке покарання перебуває у справедливому співвідношенні із тяжкістю та обставинами скоєного і особою винного, адже справедливість розглядається як властивість права, виражена, зокрема, в рівному юридичному масштабі поведінки й у пропорційності юридичної відповідальності вчинених правопорушень.
Питання доцільності обрання запобіжного заходу суд не розглядає з огляду на відсутність з цього питання відповідного клопотання прокурора, та у світлі того, що відповідно до ст.ст. 22, 26 КПК України, суд розглядає тільки ті питання, які винесені на такий розгляд сторонами.
Цивільний позов у кримінальному проваджені не заявлявся.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Питання речових доказів у кримінальному проваджені вирішено, згідно положень ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 381-382, ст. ст. 368-371, 373-374, 376 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України та призначити покарання у виді арешту строком на 6 (шість) місяців.
Строк відбуття покарання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рахувати з моменту його фактичного затримання після набрання вироком законної сили.
Цивільний позов у кримінальному провадженні відсутній.
Речові докази у кримінальному провадженні:
- три дзеркала заднього виду автомобіля, вилучені та поміщені до двох картонних коробок коричневого кольору, скріплено печаткою «Для пакетів Дніпровського УП ГУНП у м. Києві» за підписами учасників та понятих, передані до камери схову Дніпровського УП ГУНП у м. Києві - повернути власникам;
- змив із дзеркала, поміщений до паперового конверту білого кольору, скріплено печаткою «Для пакетів Дніпровського УП ГУНП у м. Києві» за підписами учасників та понятих, передані до камери схову Дніпровського УП ГУНП у м. Києві - знищити.
Вирок може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення.
У відповідності до частини 1статті 394 КПК України вирок суду першої інстанції, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статями 381 та 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106744709 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Галига І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні