печерський районний суд міста києва
Справа № 757/12266/22-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2022 року
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_2,
при секретарі: ОСОБА_3,
за участю:
особи, що подала скаргу, адвоката: не з`явився,
прокурора: не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора, яка полягає у неповернені тимчасово вилученого майна в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №62021000000000288 від 15.04.2021 року,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора, яка полягає у неповернені тимчасово вилученого майна в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №62021000000000288 від 15.04.2021 року.
В обґрунтування скарги зазначає, що 17.02.2022 року на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 14.02.2022 року №757/7539/22-к та від 08.02.2022 року №757/6321/22-к було проведено обшук у нежитловому приміщенні АДРЕСА_1 , за місцем знаходження ТОВ «Медичний центр «Шанс», ТОВ «Український центр реабілітації». В ході обшуку було вилучено медичну амбулаторну картку заявника - ОСОБА_1 .
Враховуючи, що ухвалою про надання дозволу на проведення обшуку не надано дозволу на вилучення амбулаторної картки на ім`я хворого ОСОБА_1 , яка містить лікарську таємницю та персональні дані, ОСОБА_1 просить зобов`язати уповноважених осіб слідчої групи ДБР, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №62021000000000288 від 15.04.2021 року та прокурорів групи прокурорів Офісу Генерального прокурора повернути тимчасово вилучене майно, відповідно до протоколу обшуку від 17.02.2022 року, а саме: медичну карту амбулаторного хворого на ім`я ОСОБА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, жодних заяв чи клопотань на адресу суду не надходило.
Прокурор в судове засідання не з`явився. На адресу суду надійшло клопотання прокурора групи прокуроів Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про розгляд скарги за його відсутності, проти задоволення скарги заперечував.
Відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України, розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого, дізнавача чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Оскільки особа, яка подала скаргу, та слідчий про день, час, місце розгляду скарги повідомлені належним чином, враховуючи принцип диспозитивності та скорочені строки розгляду скарги, слідчий суддя враховуючи принцип диспозитивності, визнав можливим розглянути скаргу за їх відсутності, на підставі наявних матеріалів.
Згідно ст. 27, ч. 4 ст. 107 КПК України, під час розгляду скарги фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що скарга підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що Управлінням з досудового розслідування військових кримінальних правопорушень ГСУ Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62021000000000288 від 15.04.2021 року за ч. 3 ст.365, ч.3 ст.359, ч. 1 ст.162, ч. 2 ст.182, ч. 3 ст.307 КК України.
Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами групи прокурорів Офісу Генерального прокурора.
17.02.2022 року в рамках вказаного провадження, на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва 08.02.2022 року №757/6321/22-к, було проведено обшук у нежитловому приміщенні АДРЕСА_1 , за місцем знаходження ТОВ «Медичний центр «Шанс», ТОВ «Український центр реабілітації». В ході обшуку серед іншого було вилучено медичну амбулаторну картку заявника - ОСОБА_1 .
Як визначено у ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 168 КПК України, тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченому статтями 207, 208 цього Кодексу. Кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов`язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом. Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Отже, тимчасово вилученим майном вважаються лише речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку.
Так, за змістом ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 08.02.2022 року №757/6321/22-к надано дозвіл на проведення обшуку нежитловому приміщенні АДРЕСА_1 , за місцем знаходження ТОВ «Медичний центр «Шанс», ТОВ «Український центр реабілітації» з метою відшукання та вилучення речей та документів, у т.ч. тих, що містять охоронювану законом таємницю, зокрема лікарську щодо створення та діяльності ТОВ «Медичний центр «Гармонія», ТОВ «Медичний центр «Шанс», ТОВ «Український центр реабілітації», ТОВ «Медичний центр «Можливість», ТОВ «Українська Клініка Трансформації», ТОВ «Аксіома Медікал», ТОВ «Регіональний аптечний склад», зокрема бухгалтерські, медичні та інші документи, в т.ч. бланки, історії хвороб, амбулаторні картки і т.д.
При цьому слідчий суддя звертає увагу, що ухвала містить розширений перелік документів із зазначенням ряду підприємств на відшукання та вилучення яких надано дозвіл. Проте в частині надання дозволу на вилучення амбулаторних карток в ухвалі не конкретизовано кому саме можуть належати такі речі та документи, разом з цим вказані документи містять охоронювану законом лікарську таємницю, що гарантується ст. 32 Крнституції України, ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров`я».
Вказане дозволяє дійти висновку, що вилучена під час обшуку 17.02.2022 року медична амбулаторна картка на ім`я ОСОБА_1 є тимчасово вилученим майном, оскільки ухвала не містить конкретної вказівки на їх індивідуальні та родові ознаки.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 169 КПК України, тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено у випадках, зокрема, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу.
Так, відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Згідно ч. 6 ст. 173 КПК України, ухвалу про арешт тимчасово вилученого майна слідчий суддя, суд постановляє не пізніше сімдесяти двох годин із дня находження до суду клопотання, інакше таке майно повертається особі, у якої його було вилучено.
Статтями 7, 16 КПК України встановлено, що загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Зважаючи на викладене та враховуючи, що розгляд справи у відповідності до положень ст. 22 КПК України відбувається на засадах змагальності, тоді як суб`єкт бездіяльності не надав слідчому судді ухвалу про арешт тимчасово вилученого майна слідчий суддя дійшов висновку, що скарга ОСОБА_1 на бездіяльність уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора, яка полягає у неповернені тимчасово вилученого майна в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №62021000000000288 від 15.04.2021 року є обґрунтованою та підлягає частковому задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 100, 160-166, 167, 168, 170-174, 236, 303, 306, 307, 309, 372, 376, 532 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора, яка полягає у неповернені тимчасово вилученого майна в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні №62021000000000288 від 15.04.2021 року,- задовольнити.
Зобов`язати уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора у кримінальному провадженні №62021000000000288 від 15.04.2021 року повернути тимчасово вилучене майно, відповідно до протоколу обшуку від 17.02.2022 року, а саме: медичну карту амбулаторного хворого на ім`я ОСОБА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_2
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2022 |
Оприлюднено | 28.10.2022 |
Номер документу | 106747225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Хайнацький Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні