Справа № 522/9862/22
Провадження № 1-кс/522/6071/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2022 року Слідчий суддя Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42022163030000028 від 07.06.2022 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.08.2014 ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » видано містобудівні умови та обмеження на будівництво курортно-оздоровчого комплексу за адресою: АДРЕСА_1 .
14.01.2019 ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстровано дозвіл на виконання будівельних робіт № ОД112190141009 з будівництва курортно-оздоровчого комплексу за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухомо майно земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 (кадастровий номер 5110137500:47:001:0038) та земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 (кадастровий номер 5110137500:20:001:0023), на який проводяться будівельні роботи, перебувають у приватній власності.
Цільове призначення вказаних земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Згідно Генерального плану міста Одеси вказані земельні ділянки розташовані в зоні Ж1 зона садибної забудови. Вказана зона призначена для розташування садибної забудови, одноквартирних житлових будинків із земельними ділянками та зблокованих одно-двоквартирних житлових будинків на суміжних ділянках.
У ході огляду інтернет сторінки ІНФОРМАЦІЯ_4 встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , здійснюється будівництво 10-ти поверхового житлового будинку та на даний час здійснюється продаж квартир.
З огляду на викладене вбачається, що земельні ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , використовуються не за цільовим призначенням.
Відповідно до ст. 91 Земельного кодексу України власники земельних ділянок зобов`язані забезпечувати використання їх за цільовим призначенням.
Згідно із ст. 211 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням.
У ході досудового розслідування встановлено, що земельні ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , розташовані в межах історичного ареалу м. Одеси « ІНФОРМАЦІЯ_5 », межі та режими використання якого визначені Історико-архітектурним опорним планом, проектом зон охорони та визначення меж історичних ареалів м. Одеси, затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 20.06.2008 № 728/0/16-08.
Вищевказаною документацію передбачено, що на території історичного ареалу « ІНФОРМАЦІЯ_5 » забороняється реалізація проектів містобудівних, архітектурних перетворень, будівельних робіт без погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері охорони культурної спадщини.
Згідно інформації наданої ІНФОРМАЦІЯ_7 та ІНФОРМАЦІЯ_8 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не зверталось з метою погодження історико-містобудівного обґрунтування за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об`єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проектна документація на будівництво об`єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.
Порядок розроблення проектної документації на будівництво об`єктів затверджений наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 № 45 від 16.05.2011.
Цей Порядок визначає процедуру розроблення проектної документації на будівництво об`єктів та поширюється на суб`єктів містобудування.
Положеннями п. п. 3, 4 цього Порядку визначено, що для забезпечення проектування об`єкта будівництва замовник повинен надати генпроектувальнику (проектувальнику) вихідні дані на проектування.
Основними складовими вихідних даних є: містобудівні умови та обмеження; технічні умови; завдання на проектування.
Пунктом 4.1 Порядку визначено, що завдання на проектування об`єктів будівництва складається з урахуванням норм ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» і затверджується замовником за погодженням із генпроектувальником (проектувальником).
Згідно з п. 3.5 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», завдання на проектування визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об`єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень.
Згідно п. 4.2 завдання на проектування визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об`єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень.
Пунктом 9 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об`єктів визначено, що проектна документація на будівництво об`єктів розробляється з урахуванням вимог містобудівної документації, вихідних даних на проектування та дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Склад та зміст проектної документації об`єктів будівництва на всіх стадіях проєктування визначаються згідно з будівельними нормами і мають бути достатніми для оцінки проєктних рішень та їх реалізації (п. 10 зазначеного Порядку).
Згідно із ч. 2 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», суб`єкти містобудування зобов`язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об`єктів.
З контексту наведених норм можна дійти правового висновку, що проектна документаціяоб`єкта будівництвамає розроблятисяпроектувальником здотриманням вимогзаконодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та зурахуванням вихідних даних на проектування.
Статтею 29 Закону визначено, що основними складовими вихідних даних є містобудівні умови та обмеження, технічні умови, завдання на проектування.
Пунктом 8 ч. 5 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (надалі Закон) визначено, що містобудівні умови містять планувальні обмеження (охоронні зони пам`яток культурної спадщини, межі історичних ареалів, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару, в межах яких діє спеціальний режим їх використання, охоронні зони об`єктів природно-заповідного фонду, прибережні захисні смуги, зони санітарної охорони).
05.08.2014 ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » видано містобудівні умови та обмеження на будівництво курортно-оздоровчого комплексу за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до поданих замовником будівництва документів, вказані містобудівні умови та обмеження були використані, як вихідні данні при проектуванні даного об`єкта будівництва.
Разом з тим встановлено, що об`єкт будівництва не відповідає затвердженим містобудівним умовам на обмеженням, отриманому дозволу на виконання будівельних робіт, які не передбачали будівництво багатоквартирного житлового будинку, що вказує на порушення містобудівного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Відповідно до п. 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 466 будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Відповідно до п. 27 Порядку дозвіл видається на безоплатній основі відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю за формою, наведеною у додатку 9 до цього Порядку.
Згідно з п. 28 Порядку замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронний кабінет до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю заяву про отримання дозволу за формою, наведеною у додатку 10 до цього Порядку.
До заяви додаються: копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку); копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою); проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку; копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту; копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд; інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати; результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».
Прокурор звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів та просить розглянути клопотання без його участі та участі осіб у володінні яких знаходяться інформація та документи, так як існує реальна загроза зміни або знищення оригіналів документів.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотання зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що міститься в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Зобов`язати посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),що зареєстрованеза адресою: АДРЕСА_2 , надати (забезпечити) прокурору Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_2 та іншим прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні, а також слідчому СВ ВП № 5 ОРУП № 1 ГУНП ОСОБА_3 та іншим слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні тимчасовий доступ до наступних документів:
- дозволу від 12.10.2018 № ІУ 113182851562 на проведення будівельних робіт з нового будівництва багатоповерхових житлових будинків з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями, з паркінгом та благоустроєм прилеглої території за адресою: АДРЕСА_2 ;
- заяви ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », поданої до ІНФОРМАЦІЯ_11 , а також документів, наданих замовником разом із заявами, а саме:
- копії документів, що посвідчують право власності чи користування земельними ділянками, або копії договору суперфіцію;
- копії розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою);
- проектної документації на будівництво, що розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;
- копії документів, що посвідчують право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту;
- копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;
- інформації про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати;
- результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».
Встановити строк дії ухвали протягом 2 (двох) місяців з дня її постановлення.
Ухвала підлягає оскарженню протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
14.10.2022
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106750628 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Дерус А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні