Справа № 504/1555/20
провадження № 2/504/452/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.09.2022смт.Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Доброва П.В.
при секретарі Данько Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Доброслав цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
В червні 2020 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, посилаючись на те, що відповідач є власником квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Вказаний житловий будинок знаходиться на балансі Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А».
Згідно рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» від 16.03.2019 року було затверджено розмір щомісячних внесків співвласників будинку на утримання будинку та прибудинкової території.
Представник позивача до суду не з`явився, про день і час розгляду справи був належним чином повідомлений, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Відповідач, представник позивача в судове засідання не з`явилися, про день і час розгляду справи були належним чином повідомлені, про причини неявки в судове засідання не повідомили, відзив на позовну заяву та клопотань не надали.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх наданими доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 11 червня 2016 року співвласники будинку створили за адресою: АДРЕСА_1 Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А».
Відповідно до витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 02.06.2020 року відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 .
Згідно рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» від 16.03.2019року було затверджено розмір щомісячних внесків співвласників будинку на утримання будинку та прибудинкової території, який становить 04 гривень 60 копійок за один квадратний метр загальної площі квартири з 01.04.2019 року. Строк оплати щомісячних внесків встановлено не пізніше 10 числа місяця наступного за розрахунковим.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» зареєстроване з 30.06.2016 року за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач є споживачем житлово-комунальних послуг у квартирі : АДРЕСА_1 . Зазначена квартира належить відповідачу на праві власності.
Позивач звернувся в суд з позовом про стягнення з відповідача заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг та просить суд стягнути з останньої суму боргу в розмірі 10 919,76 грн.
Відповідно до статей 156, 162 ЖК України власник та члени його сім`ї зобов`язані своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги щомісячно у встановлені строки.
Згідно зі ст. 179 ЖК України користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і при будинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 572 від 08 жовтня 1992 року зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 року № 45 власники квартир зобов`язані оплачувати надані житлово-комунальні послуги.
Згідно з пунктів 5, 10 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами; у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню в розмірах, установлених законом або договорами про надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до статей 66, 67, 162 ЖК України за користування житловим приміщенням, що належить громадянинові на праві приватної власності, сплачується плата за утримання будинку, прибудинкової території та плата за спожиті комунальні послуги.
Статтею 322 ЦК України передбачено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Утримання майна власників квартир (будинку та прибудинкової території) здійснюється ними шляхом оплати всіх витрат по утриманню експлуатуючій організації.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Судом безспірно встановлено, що позивачем надаються комунальні послуги відповідачу як власнику квартири. Фактично, на час звернення до суду з позовом, відповідач має заборгованість перед позивачем, що підтверджується наданим суду розрахунком.
Відповідно до ч. 7 ст. 18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація регулює ціни та тарифи за виконання робіт та надання житлово-комунальних послуг підприємствами, а також визначає і встановлює норми їх споживання, здійснює контроль за їх додержанням.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
Статтею 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Позивач звернувся в суд з позовом про стягнення з відповідача заборгованості по обов`язковим внескам на утримання будинку та прибудинкової території станом на 01.12.2019 року.
З урахуванням наведеного та вимог закону, суд приходить до висновку про необхідність стягнути з відповідача заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг.
Щодо вимоги стягнення витрат на правничу допомогу.
В своїх роз`ясненнях, наданих у п.п.47-48 Постанови Пленуму «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17.10.2017 року №10, ВССУ зазначив, що право на правову допомогу гарантовано статтями 8, 59 Конституції України, офіційне тлумачення якого надано Конституційним Судом України (Рішення від 16 листопада 2000 року № 13-рп/2000; Рішення від 30 вересня 2009 року № 23-рп/2009; Рішення від 11 липня 2013 року № 6-рп/2013). Витрати, пов`язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги.
При стягненні витрат на правову допомогу слід враховувати, що особа, яка таку допомогу надавала, має бути адвокатом (стаття 6 Закону України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність») або іншим фахівцем у галузі права незалежно від того, чи така особа брала участь у справі на підставі довіреності, чи відповідного договору (статті 12, 42, 56 ЦПК).
Розмір витрат на оплату правової допомоги визначається за домовленістю між стороною та особою, яка надає правову допомогу. Підстави, межі та порядок відшкодування судових витрат на правову допомогу, надану в суді як адвокатом, так і іншим фахівцем у галузі права, регламентовано у пункті 2 частини третьої статті 79, статтях 84, 88, 89 ЦПК України.
Витрати на правову допомогу, граничний розмір якої визначено відповідним законом, про що зазначено в пункті 47 цієї постанови, стягуються не лише за участь у судовому засіданні при розгляді справи, а й у разі вчинення інших дій поза судовим засіданням, безпосередньо пов`язаних із наданням правової допомоги у конкретній справі (наприклад, складання позовної заяви, надання консультацій, переклад документів, копіювання документів). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.
Надання платної правової допомоги регламентується Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно частини 1 статті 26 якого, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
В матеріалах справи міститься: копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, договір про надання правничої (правової) допомоги № 5 від 28.05.2020 року, який укладений між адвокатським бюро «Бороган» в особі керуючого Борогана Валентина Володимировича та ОСББ «Європейський - 44А» в особі члена правління Ріпи Д.М.
Відповідно до платіжного доручення № 125 від 02.06.2020 року ОСББ «Європейський - 44А» оплатило 1 500,00грн. за надані послуги з оплати правничої допомоги згідно акту від 02.06.2020 року.
Таким чином, подані докази є підставою для відшкодування судом витрат на професійну правничу допомогу.
Також, при задоволенні позову у відповідності до ст.141 ЦПК України, з відповідача слід стягнути на користь позивача сплачений судовий збір.
Судом встановлено, що позивачем згідно квитанцій сплачено судовий збір у розмірі 2 102,00грн. за подання позовної заяви.
Виходячи із встановлених судом обставин і зазначених норм закону, суд стягує з відповідача на користь позивача заборгованість з утримання будинку та прибудинкової території 10 919,76грн.та 2 102,00грн. судового збору, 1 500,00грн. витрат на професійну правничу допомогу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 526 ЦК України, ст. 13 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ст. 10, 23 ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст.4, 10, 76, 133, 141, 247, 259, 264, 265, 268, 273, 281-282, 283-289, 354 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» (Одеська область, Одеській район, с. Крижанівка, вул. Генерала Бочарова, буд. 44А, код ЄДРПОУ 40608158) заборгованість по обов`язковим внескам на утримання будинку та прибудинкової території в сумі 10 919,76грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» (Одеська область, Одеській район, с. Крижанівка, вул. Генерала Бочарова, буд. 44А, код ЄДРПОУ 40608158) судовий збір у сумі 2 102,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейський - 44А» (Одеська область, Одеській район, с. Крижанівка, вул. Генерала Бочарова, буд. 44А, код ЄДРПОУ 40608158) витрати на правову допомогу в розмірі 1 500,00грн.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя П.В. Добров
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2022 |
Оприлюднено | 18.10.2022 |
Номер документу | 106771114 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Добров П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні