ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
17.10.2022 Справа №905/251/22
Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М., розглянувши у спрощеному позовному провадженні справу за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Шахтспецбуд» (юридична адреса: 85004, Донецька область, м.Добропілля, пров.Будівельний, 2, код ЄДРПОУ 36103076; адреса для листування: 02122, м.Київ, вул.Магніторська, 1А)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Елтеко» (85103, Донецька область, м.Костянтинівка, вул.Олекси Тихого, 3, код ЄДРПОУ 36893728)
про стягнення 85176 грн
С У Т Ь С П О Р У
Товариство з обмеженою відповідальністю «Корум Шахтспецбуд», м.Добропілля звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Елтеко», м.Костянтинівка про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 85176 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем порушено умови договору поставки №ШСС/060-21 від 18.05.2021 в частині постачання продукції належної якості, що зумовило нарахування позивачем штрафу у розмірі 85176 грн.
Ухвалою господарського суду від 17.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/251/22; вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Відзив, подання якого в силу норм ч.4 ст.161 Господарського процесуального кодексу України є правом відповідача, до господарського суду не надходив.
Частиною 5 ст.176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому ст.242 цього Кодексу, та з додержанням вимог ч.4 ст.120 цього Кодексу.
Нормами ч.4 ст.89 Цивільного кодексу України передбачено, що відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.
За приписами ч.1 ст.7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 17.02.2022 була направлена рекомендованим листом №6102271045866 з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, а саме: (85103, Донецька область, м.Костянтинівка, вул.Олекси Тихого, 3.
За таких обставин вбачається, що судом виконано процесуальний обов`язок щодо повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, а тому відповідач, у розумінні вимог ст. 120 ГПК України, вважається таким, що належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
З огляду на те, що під час розгляду справи судом було створено сторонам необхідні умови для доведення фактичних обставин справи, зокрема, було надано достатньо часу для реалізації кожним учасником спору своїх процесуальних прав, передбачених ст.ст. 42, 46 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи по суті.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи, дослідивши матеріали справи, господарський суд
В С Т А Н О В И В
18.05.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Корум Шахтспецбуд (покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Елтеко» (постачальник) укладено договір №ШСС/060-21 за змістом п.1.1 якого, постачальник зобов`язується передати (поставити) у власність покупця продукцію виробничо-технічного призначення код ДКПП 27.12 - апаратура розподільча та керувальна електрична (далі - «Продукція»), в асортименті, кількості, в терміни, за ціною і з якісними характеристиками, погодженими Сторонами в цьому договорі і специфікаціях, що є невід`ємними частинами до цього Договору.
У відповідності до п.п.2.1, 2.12 вищезазначеного правочину якість і комплектність кожного виду продукції, що поставляється, повинні відповідати нормам, стандартам якісних показників і технічним вимогам, встановленим чинними нормативними актами України і умовами цього договору. Продукція, що поставляється за Договором, має бути новою якщо інше не обумовлене в Специфікаціях до цього Договору. У випадку якщо в результаті приймання Продукції буде встановлено, що фактичні показники кількості та/або якості, асортименту, комплектності не відповідають даним, вказаним б товаросупровідних документах, дозвільних документах, сертифікаті якості заводу-виробника, паспорті, ТУ або іншій документації, передбаченій для виду Продукції, що поставляється, з також у разі поставки Постачальником Продукції, не погодженої Сторонами у відповідних Специфікаціях де Договору, Покупець має право:
- відмовитися від прийняття Продукції і оплати її вартості, а у разі здійснення попередньої оплати Продукції, вимагати повернення сплачених грошових коштів, впродовж 10 (десяти: календарних днів з дати відправки письмової вимоги Постачальникові;
- на заміну Продукції;
- прийняти Продукцію зі зменшенням її ціни, залежно від показників невідповідності якості та/або кількості та/або асортименту та/або комплектності Продукції.
За змістом п.3.1. договору № ШСС/060-21 від 18.05.2021, постачальник гарантує якість продукції, що поставляється, впродовж гарантійного строку, встановленого для відповідного виду Продукції, її відповідність діючим нормам ГОСТ/ДСТУ, ТУ, і відповідає перед покупцем по усіх гарантійних зобов`язаннях. Гарантія поширюється на усі складові вузли, частини і механізми продукції, що поставляється постачальником, за умови дотримання покупцем встановлених вимог і норм експлуатації відповідної продукції, вказаних у технічній документації на продукцію, і відсутності механічних пошкоджень, що виникли з вини покупця. Покупець має право пред`явити вимоги відносно гарантії якості продукції, передбаченої цим договором, до постачальника та/або до виробника продукції. Постачальник зобов`язаний сприяти покупцеві в здійсненні виробником продукції зобов`язань останнього відносно гарантії якості продукції.
У разі, якщо впродовж гарантійного строку в поставленій Продукції будуть виявлені приховані недоліки (далі - «недоліки»), Постачальник зобов`язується виконати гарантійний ремонт та/або гарантійну заміну впродовж 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дати підписання Акту обстеження Продукції, що вийшла з ладу (далі - Акт обстеження), якщо інше не обумовлене Сторонами в Акті обстеження.
Недоліки Продукції, виявлені в період гарантійного строку, які привели або можуть привести до виходу з ладу Продукції, що експлуатується кінцевим споживачем або аварійної ситуації на території Покупця або на території кінцевого споживача усуваються Постачальником впродовж 2 (двох), календарних днів з моменту виявлення таких недоліків. При цьому, Постачальник бере на себе зобов`язання впродовж 2 (двох) годин з моменту направлення Покупцем повідомлення пре виявлення недоліків, дати відповідь у формі та способом, яким надсилалось повідомлення. Покупцем, відносно можливості чи відсутності можливості усунення виявлених недоліків в зазначений в цьому пункті строк. Покупець направляє повідомлення Постачальникові за допомогою технічних засобів зв`язку (електронним листом), на адресу електронної пошти, визначену в п. 8.15 цього Договору, з подальшим направленням оригіналу листа (рекомендований лист або цінний лист з описом вкладення), на поштову адресу, визначену в розділі 10 цього Договору. У разі, якщо впродовж гарантійного строку в поставленій Продукції будуть виявлені недоліки, Покупець впродовж 24 (двадцяти чотирьох) годин зобов`язується викликати представника Постачальника технічними засобами зв`язку (електронним листом на адресу електронної пошти, визначену в п. 8.15. цього Договору), для складання Акту обстеження.
Уповноважений представник Постачальника зобов`язаний прибути за місцем знаходження Продукції впродовж 24 (двадцяти чотирьох) годин з моменту направлення виклику Покупцем для приймання участі в обстеженні виявлених недоліків і складання Акту обстеження. Допускається зміна часу прибуття уповноваженого представника (представників) Постачальника шляхом обміну електронними повідомленнями представниками Сторін. Представник Постачальника зобов`язаний мати при собі довіреність на проведення обстеження і підписання Акту обстеження, оформлену відповідно до Додатка №1 до цього Договору (п.п. 3.4, 3.6 вищезазначеного договору).
Відповідно до п.5.1-5.2 договору загальна сума Договору визначається загальною сумою усіх Специфікацій, що є невід`ємною частиною цього Договору. У разі відхилення кількості фактично поставленої Продукції від погодженої до поставки кількості, загальна вартість Договору, змінюється пропорційно кількості фактично поставленої Продукції з розрахунку її ціни, вказаної у відповідних Специфікаціях до Договору. Толеранс (відхилення по кількості) поставленої Продукції складає 0 %, якщо інше не обумовлене Сторонами у відповідних Специфікаціях до Договору.
У кожному разі, загальна орієнтовна сума Договору не повинна перевищувати 1 000 000 (один мільйон гривень 00 копійок) з ПДВ на дату укладення Договору. Сума Договору може бути збільшена шляхом підписання Сторонами відповідної Додаткової угоди після отримання дозволу уповноваженого на те органу управління Покупця. Ціни на Продукцію встановлюються Сторонами у відповідних Специфікаціях до Договору.
За змістом п.8.1 договору №ШСС/060-21 від 18.05.2021, цей Договір може бути скріплений печатками Сторін, вступає в силу з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін і діє до 31.12.2021р., а в частині проведення розрахунків, - до повного виконання Сторонами грошових зобов`язань.
Договір підписаний та засвідчений печатками обох сторін без зауважень.
За змістом ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) вбачається, що підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори, що укладаються між суб`єктами цивільних правовідносин, до яких законодавцем віднесено договір поставки (ст. 712 ЦК України).
Відповідно до ст. 6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 ЦК України).
Положеннями ст. 509 ЦК України визначено поняття зобов`язання - правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Поняття господарського зобов`язання визначено в ст. 173 Господарського кодексу України (далі ГПК України), а саме господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Згідно зі ст. 193 ГПК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 549 ЦК України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно зі с. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ст.ст. 673-675 ЦК України продавець повинен передати покупцеві товар, якість якого відповідає умовам договору купівлі-продажу. Відповідність товару вимогам законодавства підтверджується способом та в порядку, встановленими законом та іншими нормативно-правовими актами. Товар, який продавець передає або зобов`язаний передати покупцеві, має відповідати вимогам щодо його якості в момент його передання покупцеві, якщо інший момент визначення відповідності товару цим вимогам не встановлено договором купівлі-продажу.
Положеннями ст. 678 ЦК України визначені правові наслідки передання товару неналежної якості, відповідно до якої покупець, якому переданий товар неналежної якості, має право, незалежно від можливості використання товару за призначенням, вимагати від продавця за своїм вибором: пропорційного зменшення ціни; безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк; відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
За твердженнями позивача відповідач поставив продукцію належної якості, що зумовило нарахування позивачем штрафу у розмірі 85176 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, за умовами Специфікації №1 від 02.06.2021 ТОВ «ВК ЕЛТЕКО» взяло на себе зобов`язання поставити обладнання, в тому числі:
-агрегат пусковий трансформаторний типу АШТ-П-4 УХЛ5, 660/380В загальною вартістю 95880грн. з урахуванням ПДВ (ціна 79 900 грн.+ ПДВ 15980грн.).
-пускачі вибухозахищені іскрабезпечні з повітряним контактором ПВІТ -32МВ-3 УХЛ5, 1140/660/380В- у кількості 2 одиниць загальною вартістю - 141600грн. з урахуванням ПДВ (ціна -118000грн. + ПДВ в розмірі 23600грн.).
-пускачі вибухозахищені іскрабезпечні з повітряним контактором ПВІТ -32МВР-3 УХЛ5, 1140/660/380В- у кількості 2 одиниць загальною вартістю 150 720грн. з урахуванням ПДВ (ціна -125600грн. + ПДВ в розмірі 25120грн.).
На виконання умов договору ТОВ «Корум Шахтспецбуд» сплатило вартість продукції шляхом перерахування передоплати (платіжне доручення № 0000022167 від 08.07.2021). Вищезазначена продукція була прийнята ТОВ «КОРУМ ШАХТСПЕЦБУД», що підтверджується видатковою накладною №63 від 19.07.2021.
Проте в процесі випробування завантажувального пристрою №23У9,3 були виявлені недоліки продукції, що засвідчене:
- Актом обстеження та дефектування пускачів ПВІТ-32 МВР-ЗУХЛ5 зав.№ №30, 31 та АШТ-П зав.№1, що вмикають привід лівого та правого секторних затворів та освітлення Пристрою завантажувального 23У9( дата складання 29.09.2021). Комісією за участю представника відповідача встановлений брак панелі керування на пускачах ПВІТ-32 МВР, зав.№30, 31.
За змістом п.6.3 договору № ШСС/060-21 від 18.05.2021, у разі поставки неякісної або некомплектої продукції, або продукції, яка не відповідає асортименту або кількості, постачальник сплачує покупцеві штраф у розмірі 20% від вартості такої продукції.
З огляду на що, позивачем здійснено розрахунок штрафу на суму поставленого неякісного товару (388200 грн) у розмірі 77640 грн.
Поряд з цим, як свідчать матеріали справи, в подальшому позивачем були повторно виявлені недоліки продукції, про що складені наступні акти:
- Акт обстеження та дефектування пускачів ПВІТ-32 МВР-ЗУХЛ5 зав. №№30,31, що вмикають проводи лівого та правого секторних затворів та пускачів ПВІТ-32 МВ УХЛ5 зав. № 33,34 що вмикають приводи живильника, датчика 1 УКУ-1 верхнього рівня правого дозатору Пристрою завантажувального 23У9 (дата складання 05.10.2021). Комісією за участю відповідача встановлена несправність реле часу LA3 DR2 в пускачах ПВІТ-32 МВР-ЗУХЛ5 зав. №№30,31.
- Акт обстеження та дефектування пускачів ПВІТ-32 МВР-ЗУХЛ5 зав. №№30,31, що вмикають проводи лівого та правого секторних затворів пристрою завантажувального 23У9, зав.№003 (дата складання 13.10.2021), яким було підтверджено спрацювання максимального токового захисту на пускачах ПВІТ-32 МВР.
- Акт обстеження та дефектування пускача ПВІТ-32 МВР-ЗУХЛ5 зав. №30, що вмикає привід лівого секторного затвору Пристрою завантажувального 23У9 (дата складання). Комісією за участю відповідача встановлена несправність Пускача ПВІТ-32 МВР, зав. №30, внаслідок якої не враховувалась робота електродвигуна приводу ТЕГ, при обробці циклу навантаження скипа блок БТЗ-Т не встигає перейти в вихідне положення та рахує сумарний час двигуна з перевантаженням.
У відповідності до п.3.17. наведеного договору, у випадку повторного виявлення недоліків продукції, за якими раніше постачальником було надано документальне підтвердження усунення виявлених причин виникненні недоліків, постачальник додатково сплачує покупцю штраф у розмірі 5% вартості такої продукції.
З урахуванням наведеного положення договору, позивачем було здійснено розрахунок штрафу на суму 150720 грн у розмірі 7536 грн.
Відповідно до частини 1 статті 216 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому у Господарському кодексі України, іншими законами та договором.
Згідно із частиною 2 статті 218 ГК України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб`єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність.
Статтею 611 ЦК України зазначено, що одним з наслідків порушення зобов`язання є оплата неустойки (штрафу, пені) - визначеної законом чи договором грошової суми, що боржник зобов`язаний сплатити кредитору у випадку невиконання чи неналежного виконання зобов`язання, зокрема у випадку прострочення виконання.
Згідно з нормами статті 230 ГК України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Господарським законодавством закріплено, що у випадку, якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або в певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або в кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг) (частина 4 статті 231 ГК).
Згідно з частиною 1 статті 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватись неустойкою, порукою, заставою, притриманням, завдатком.
Стаття 549 ЦК України встановлює, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до частини 2 статті 551 ЦК України якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Право на неустойку виникає незалежно від наявності у кредитора збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов`язання (частина 1 статті 550 цього Кодексу).
Перевіривши розрахунок штрафу, суд встановив, що він є арифметично вірним.
Отже, вимога позивача про стягнення штрафу в сумі 85176 грн є правомірною та обґрунтованою.
Відповідно до приписів статті 129 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.86, 129, 236-238, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Шахтспецбуд» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Елтеко» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 85176 грн задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Елтеко» (85103, Донецька область, м.Костянтинівка, вул.Олекси Тихого, 3, код ЄДРПОУ 36893728) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Корум Шахтспецбуд» (юридична адреса: 85004, Донецька область, м.Добропілля, пров.Будівельний, 2, код ЄДРПОУ 36103076) суми штрафних санкцій в розмірі 85176 грн, а також судовий збір в сумі 2481 грн.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.
Згідно із статтею 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду.
Рішення складено та підписано 17.10.2022
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Корум Шахтспецбуд» (юридична адреса: 85004, Донецька область, м.Добропілля, пров.Будівельний, 2, код ЄДРПОУ 36103076)
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія Елтеко» (85103, Донецька область, м.Костянтинівка, вул.Олекси Тихого, 3, код ЄДРПОУ 36893728)
Суддя С.М. Фурсова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2022 |
Оприлюднено | 18.10.2022 |
Номер документу | 106773177 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні