Ухвала
від 17.10.2022 по справі 911/2010/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"17" жовтня 2022 р. м. Київ Справа № 911/2010/22

Господарський суд Київської області у складі судді Конюх Ольги Василівни, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Промгаз Сіті» (04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська, буд. 13/10, оф. 204-А, ідентифікаційний код 41559270) від 13.10.2022 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» (09001, Київська область, м. Сквира, вул. Незалежності, буд. 141, ідентифікаційний код 02544684) заборгованості в загальному розмірі 17 607,6 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Промгаз Сіті» звернувся до господарського суду Київської області із заявою від 13.10.2022 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» заборгованості згідно договору №0511 від 05.11.2021 про постачання електричної енергії споживачу у розмірі 17 607,6 грн. за поставлену електроенергію за листопад 2021 року.

За змістом ст.ст. 147, 148 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 148 цього Кодексу. Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, суд встановив таке.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 150 ГПК України у заяві повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника.

Відповідно до пунктів 3, 4 частини 3 ст. 150 ГПК України, до заяви про видачу судового наказі додаються копія договору, укладеного у письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

У вступній частині заяви про видачу судового наказу заявник не зазначив повне найменування юридичної особи заявника, відтак, заява не відповідає ст. 150 ГПК України що є підставою для відмови у видачі судового наказу відповідно до п.1 ч.1 ст.152 ГПК України.

Крім того, за змістом пункту 8 частини 1 статті 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.

У пункті 5.1 договору №0511 від 05.11.2021 зазначено, що споживач розраховується з Постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 2 до цього договору.

У доданих документах до матеріалів заяви відсутня копія комерційної пропозиції, у зв`язку з чим, неможливо встановити у тому числі заплановані за договором обсяги постачання електричної енергії на листопад 2021 року.

Крім того, до заяви не додано документи, які підтверджують факт та обсяг господарської операції з постачання електроенергії у листопаді 2021 року, позаяк до заяви не додано довідку оператора системи розподілу, а акт №ПГС00001544 прийому-передачі електроенергії не підписаний.

При цьому посилання заявника на копію оборотно-сальдової відомості є безпідставним, оскільки оборотно-сальдова відомість не є первинним бухгалтерським документом і не фіксує зміст господарської операції з поставки.

Відповідно до визначення термінів, що містяться в статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

За приписами Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88:

- господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов`язань і фінансових результатів. (абзац другий пункту 2.1);

- первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, які містять відомості про господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення (абзац перший пункту 2.1);

- первинні документи повинні мати такі обов`язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (абзац перший пункту 2.4);

- документ має бути підписаний особисто, а підпис може бути скріплений печаткою. (абзац перший пункту 2.5).

Оборотно-сальдова відомість - регістр бухгалтерського обліку, призначений для контролю операцій і сальдо по рахунках бухгалтерського обліку та складання бухгалтерської звітності. Оборотно-сальдова відомість містить сальдо (залишки) на початок і на кінець періоду і обороти по дебету і кредиту за даний період для кожного застосовуваного компанією рахунку (субрахунку) бухгалтерського обліку. Формується оборотно-сальдова відомість на підставі відповідних операцій (проводок по рахунках бухгалтерського обліку).

З огляду на викладене, суд робить висновок про те, що із поданої заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Промгаз Сіті» про стягнення 17 607,6 грн. з боржника Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу, що є підставою для постановлення ухвали про відмову у видачі судового наказу на підставі п.8 ч.1 ст.152 ГПК України.

Згідно до частини 2 ст. 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.

Разом з цим суд звертає увагу заявника на те, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини 1 статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків (частина 1 статті 153 ГПК України).

Керуючись ст.ст. 12, 150, пунктами 1, 8 частини 1, ст. 152, ст.ст. 153, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Промгаз Сіті» у видачі судового наказу за вимогою про стягнення з Державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» заборгованості згідно договору №0511 від 05.11.2021 про постачання електричної енергії споживачу у розмірі 17 607,6 грн.

Ухвала підписана 17.10.2022, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (частина 2 ст. 235 ГПК України) та відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 255 ГПК України може бути оскаржена в апеляційному порядку в строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.В. Конюх

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.10.2022
Оприлюднено18.10.2022
Номер документу106773631
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —911/2010/22

Ухвала від 17.10.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні