Рішення
від 06.10.2022 по справі 911/346/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"06" жовтня 2022 р. Справа № 911/346/22

За позовом Приватного підприємства "Нові горизонти 2021", 08200, Київська область, місто Ірпінь, вулиця Університетська, будинок 2/1

до Приватного навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа 1-ого ступеня - дошкільний навчальний заклад" "Хеппі Ленд", 08200, Київська область, місто Ірпінь, вулиця Виговського, будинок 1-Ш

про стягнення 390 000,00 грн за договором оренди приміщення № 01/04-18 від 01.04.2018

суддя Н.Г. Шевчук

секретар судового засідання М.Г. Байдрелова

за участю представників сторін:

від позивача: Кондибенко О.В. (посв. № 6349/10 від 15.02.2022, ордер серії АІ №1266875 від 17.08.2022);

від відповідача: не з`явився.

Суть спору: Приватне підприємство "Нові горизонти 2021" (далі ПП "Нові горизонти 2021") звернулось до господарського суду з позовом до Приватного навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа 1-ого ступеня - дошкільний навчальний заклад "Хеппі Ленд" (далі НВК "Хеппі Ленд") про стягнення 390 000,00 грн заборгованості за договором оренди приміщення № 01/04-18 від 01.04.2018 за період оренди по 24.03.2021.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов вказаного договору в частині повної оплати за оренду приміщення, оскільки за весь період оренди відповідач мав сплатити 1 332 000,00грн, а фактично сплатив лише 942 000,00грн.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 07.02.2022 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Відповідач, який був належно повідомлений про розгляд справи, з матеріалами справи ознайомився, проте відзив на позов не надав, у судові засідання не з`являвся.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані документи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В :

Приватне підприємство "Нові горизонти" (орендодавець) (у подальшому змінило найменування на Приватне підприємство "Нові горизонти 2021") та Приватний навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа 1-ого ступеня - дошкільний навчальний заклад "Хеппі Ленд" (орендар) 01.04.2018 уклали договір оренди приміщення №01/04-14 (далі Договір оренди), відповідно до якого орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове платне користування приміщення загальною площею 2 585,8 кв.м, яке знаходиться за адресою: Київська обл., м.Ірпінь, вул. Виговського, 1-ш.

Приміщення надається для використання орендарем для здійснення діяльності дитячого садочка.

Згідно пункту 1.3 Договору приміщення належить власнику на праві спільної часткової власності (90/100 ідеальних часток).

Даний Договір набуває чинності з 01.04.2018 та припиняється 31.03.2019. Строк дії даного Договору може бути продовжено за взаємною згодою сторін (пункти 2.1, 2.2).

За умовами пункту 2.3 орендар має право відмовитися від даного Договору, попередивши про це орендодавця письмово за 30 календарних днів до моменту припинення Договору.

Пунктом 2.4 передбачено, що орендодавець має право відмовитися від даного Договору, попередивши про це орендодавця письмово за 30 календарних днів до моменту припинення Договору.

Пунктом 3.1 Договору оренди встановлено, що орендна плата складає 10 000,00грн.

Орендна плата сплачується орендарем на поточний рахунок орендодавця та може бути сплачена будь-якими траншами до закінчення строку дії цього Договору (пункт 3.2).

За умовою пункту 4.1.1 орендодавець зобов`язаний передати об`єкт оренди орендареві в стані, придатному для здійснення орендарем його діяльності згідно даного договору.

Орендодавець відповідно до пункту 4.4.5 по закінченню строку оренди зобов`язаний повернути приміщення орендодавцеві у належному стані з урахуванням амортизації, не пізніше через п`ять днів після закінчення строку дії договору.

Згідно пункту 7.1 зміни в даний договір можуть бути внесені за взаємною згодою сторін.

Відповідно до пункту 7.3 дія Договору припиняється у разі закінчення строку, на який було укладено Договір, якщо його не було пролонговано за письмовою взаємною згодою сторін.

Відповідно до частини першої статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Частина друга статті 509 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно з частини першої статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.

Статтею 188 Господарського кодексу України встановлено, що зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Згідно статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Відповідно до статті 653 Цивільного кодексу України у разі зміни договору зобов`язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо.

У разі розірвання договору зобов`язання сторін припиняються.

У разі зміни або розірвання договору зобов`язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов`язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Статтею 764 Цивільного кодексу України ( в редакції станом на 01.04.2019 та на 01.04.2020) визначено, що якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Згідно статті 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у володіння та користування майно для здійснення господарської діяльності. До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Статтею 286 Господарського кодексу України встановлено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Орендар має право вимагати зменшення розміру орендної плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, змінилися передбачені договором умови господарювання або істотно погіршився стан об`єкта оренди.

Орендна плата встановлюється у грошовій формі. Залежно від специфіки виробничої діяльності орендаря орендна плата за згодою сторін може встановлюватися в натуральній або грошово-натуральній формі.

Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.

Відповідно до статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у володіння та користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).

Згідно статті 762 Цивільного кодексу України за найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення.

Плата за найм (оренду) майна може вноситися за вибором сторін у грошовій або натуральній формі. Форма плати за найм (оренду) майна встановлюється договором найму.

Договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за найм (оренду) майна.

Наймач має право вимагати зменшення плати, якщо через обставини, за які він не відповідає, можливість користування майном істотно зменшилася.

Плата за найм (оренду) майна вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.

За правилами Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (стаття 13 Кодексу).

За змістом частини першої статті 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу не інакше як, зокрема, на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

У відповідності до частини першої статті 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема, письмовими, речовими і електронними доказами (пункт 1 частини другої статті 73 Господарського процесуального кодексу України).

Частинами першою, другою статті 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Статтею 75 Господарського процесуального кодексу України (Підстави звільнення від доказування) встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованих підстав вважати їх недостовірними або визнаними у зв`язку з примусом. Обставини, які визнаються учасниками справи, можуть бути зазначені в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Відмова від визнання обставин приймається судом, якщо сторона, яка відмовляється, доведе, що вона визнала ці обставини внаслідок помилки, що має істотне значення, обману, насильства, погрози чи тяжкої обставини, або що обставини визнано у результаті зловмисної домовленості її представника з іншою стороною. Про прийняття відмови сторони від визнання обставин суд постановляє ухвалу. У разі прийняття судом відмови сторони від визнання обставин вони доводяться в загальному порядку.

Обставини, визнані судом загальновідомими, не потребують доказування.

Обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом (частина четверта цієї статті).

Обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.

Обвинувальний вирок суду в кримінальному провадженні або постанова суду, якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для господарського суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов`язковою для господарського суду (частина сьома цієї статті).

Обставини, встановлені рішенням третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу, виправдувальним вироком суду у кримінальному провадженні, ухвалою про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності, підлягають доказуванню в загальному порядку при розгляді справи господарським судом.

Позивач стверджує, що рішенням Господарського суду Київської області від 03.12.2021 у справі №911/2529/21 за позовом НВК "Хеппі Ленд" до ПП "Нові горизонти 2021" встановлено, що Договір оренди припинив свою дію 24.03.2021; що сторонами було погоджено збільшення орендної плати з січня 2019 року у розмірі 46 000,00грн на місяць; що з урахуванням цього за обрахунком суду НВК "Хеппі Ленд" повинен був сплати ПП "Нові горизонти 2021" з 01.04.2018 до 24.03.2021 орендну плату у сумі 1 332 000,00грн, а сплатив за цей період оренди 942 000,00грн.

А тому 390 000,00грн (1 332 000,00грн 942 000,00грн) позивач вважає заборгованістю по Договору оренди, про стягнення якої ним заявлений цей позов.

Надання позивачем відповідачу послуг з оренди приміщення по Договору оренди підтверджується актами надання послуг з оренди приміщення, які підписані та скріплені відтисками печаток сторін:

за квітень 2018 року № 1 від 30.04.2018 на суму 10 000,00 грн;

за травень 2018 року № 2 від 31.05.2018 на суму 10 000,00 грн;

за червень 2018 року № 3 від 29.06.2018 на суму 10 000,00 грн;

за липень 2018 року № 4 від 31.07.2018 на суму 10 000,00 грн;

за серпень 2018 року № 5 від 31.08.2018 на суму 10 000,00 грн;

за вересень 2018 року № 6 від 28.09.2018 на суму 10 000,00 грн;

за жовтень 2018 року № 7 від 31.10.2018 на суму 10 000,00 грн;

за листопад 2018 року № 8 від 30.11.2018 на суму 10 000,00 грн;

за грудень 2018 року № 9 від 31.12.2018 на суму 10 000,00 грн;

за січень 2019 року № 1 від 31.01.2019 на суму 46 000,00 грн;

за лютий 2019 року № 2 від 28.02.2019 на суму 46 000,00 грн;

за березень 2019 року № 3 від 29.03.2019 на суму 46 000,00 грн;

за квітень 2019 року № 4 від 30.04.2019 на суму 46 000,00 грн;

за травень 2019 року № 5 від 31.05.2019 на суму 46 000,00 грн;

за червень 2019 року № 6 від 28.06.2019 на суму 46 000,00 грн;

за липень 2019 року № 7 від 31.07.2019 на суму 46 000,00 грн;

за серпень 2019 року № 8 від 30.08.2019 на суму 46 000,00 грн;

за вересень 2019 року № 9 від 30.09.2019 на суму 46 000,00 грн;

за жовтень 2019 року № 10 від 31.10.2019 на суму 46 000,00 грн;

за листопад 2019 року № 11 від 29.11.2019 на суму 46 000,00 грн;

за грудень 2019 року № 12 від 31.12.2019 на суму 46 000,00 грн.

За оренду приміщення НВК "Хеппі Ленд" сплатив ПП "Нові горизонти 2021" орендну плату у сумі 942 000,00грн, що підтверджується платіжними дорученнями:

№ 3481 від 05.12.2018 на суму 40 000,00 грн;

№ 3575 від 15.01.2019 на суму 50 000,00 грн;

№ 3654 від 18.02.2019 на суму 40 000,00 грн;

№ 3693 від 28.02.2019 на суму 103 000,00 грн;

№ 3696 від 01.03.2019 на суму 10 000,00 грн;

№ 3714 від 11.03.2019 на суму 10 000,00 грн;

№ 3722 від 11.03.2019 на суму 109 500,00 грн;

№ 3726 від 12.03.2019 на суму 3 500,00 грн;

№ 3745 від 15.03.2019 на суму 83 000,00 грн;

№ 3796 від 03.04.2019 на суму 20 000,00 грн;

№ 3818 від 11.04.2019 на суму 30 000,00 грн;

№ 3826 від 15.04.2019 на суму 100 000,00 грн;

№ 3991 від 11.06.2019 на суму 14 300,00 грн;

№ 4140 від 05.08.2019 на суму 28 700,00 грн;

№ 4494 від 09.01.2020 на суму 300 000,00 грн.

Зазначені обставини встановлені рішенням Господарського суду Київської області від 03.12.2021 у справі №911/2529/21, яке набрало законної сили, а тому в силу частини четвертої статті 75 Господарського процесуального кодексу України не потребують доказування у справі, що розглядається.

Рішенням Господарського суду Київської області від 03.12.2021 у справі №911/2529/21 також встановлені, а тому і не потребують доказування такі обставини:

-після 31.03.2019 (вказаний у пункті 2.1 Договору оренди строк дії цього договору) сторонами вчинено дії, направлені на фактичне виконання умов договору, які полягають в підписанні актів приймання-передачі наданих послуг за період з квітня 2018 року до грудня 2019 року, сплаті орендної плати, зарахування грошових коштів, користування приміщенням;

-що ПП "Нові горизонти 2021" листом № 1-2/2021 від 22.02.2021 повідомив позивача про припинення договору з 24.03.2021.

Таким чином, Договір оренди був пролонгований на той самий строк двічі: з 01.04.2019 по 31.03.2020 та з 01.04.2020 по 31.03.2021 відповідно.

Докази того, що до цього (до 22.02.2021) орендодавець чи орендар у встановленому Договором оренди порядку повідомляли іншу сторону про відмову від Договору, чи Договір був розірваний у встановленому законом порядку відсутні.

А тому Договір оренди припинив свою дію 24.03.2021.

У разі поновлення договору він продовжує свою дію на тих же умовах, що були на момент поновлення, зміна умов договору відбувається у встановленому законом порядку.

Докази укладення позивачем та відповідачем додаткової угоди до Договору оренди про встановлення орендної плати з січня місяця 2019 року у розмірі 46 000,00грн відсутні.

Суд не погоджується з твердженням ПП "Нові горизонти 2021" про те, що сторонами було погоджено внесення таких змін у Договір оренди шляхом підписання актів надання послуг оренди приміщень з січня по грудень 2019 року, в яких орендна плата вказана у розмірі 46 000,00грн, сплатою відповідачем орендної плати, що внесення таких змін у Договір оренди встановлено рішенням Господарського суду Київської області від 03.12.2021 у справі №911/2529/21.

Рішенням Господарського суду Київської області від 03.12.2021 у справі №911/2529/21 встановлено, що орендодавцем і орендарем були підписані акти надання послуг оренди приміщень з січня по грудень 2019 року, в яких орендна плата вказана у розмірі 46 000,00грн, що орендар сплачував орендну плату і останній платіж був 09.01.2020.

Це обставини, які встановлені рішенням Господарського суду Київської області від 03.12.2021 у справі №911/2529/21, і в силу частини четвертої статті 75 Господарського процесуального кодексу України не потребують доказування у справі, що розглядається.

Однак, вказаний у рішенні Господарського суду Київської області від 03.12.2021 у справі №911/2529/21 висновок про те, що таким чином сторонами було погоджено збільшення орендної плати з січня 2019 року орендної плати у розмірі 46 000,00грн на місяць, є правовою оцінкою суду, яка була надана вказаним обставинам.

Відповідно до норми частини сьомої статті 75 Господарського процесуального кодексу України правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов`язковою для господарського суду.

Як встановлено судом, докази укладання сторонами додаткової угоди до Договору оренди про встановлення з січня 2019 року орендної плати у розмірі 46 000,00грн в місяць відсутні.

Підписані сторонами акти надання послуг оренди як з квітня по грудень 2018 року на вказану в них суму 10 000,00грн, так і з січня по грудень 2019 року на вказану в них суму 46 000,00грн є доказом того, що орендодавець надавав, а орендар приймав послуги оренди у ці місяці, а не доказом погодження сторонами щомісячно розміру орендної плати.

Не є доказом такого погодження і здійснення НВК "Хеппі Ленд" оплат по Договору оренди.

Згідно наданих до матеріалів справи платіжних доручень НВК "Хеппі Ленд" сплачувало на рахунок ПП "Нові горизонти 2021" оплату за оренду згідно Договору оренди починаючи з 05.12.2018 по 09.01.2020 у різному розмірі: мінімальний платіж був у сумі 3 500,00грн, максимальний 300 000,00грн, що не суперечить умовам Договору оренди.

За таких обставин за весь період дії Договору оренди орендна плата становила 10 000,00грн в місяць.

Тому за період оренди з 01.04.2018 по 24.03.2021 НВК "Хеппі Ленд" повинен був сплатити ПП "Нові горизонти 2021" орендну плату у сумі 358 000,00грн (з 01.04.2018 по 30.03.2019 у сумі 120 000,00грн + з 01.04.2019 по 30.03.2020 у сумі 120 000,00грн + з 01.04.2020 по 24.03.2021 у сумі 118 000,00грн).

НВК "Хеппі Ленд" за період оренди сплатив 942 000,00грн.

Отже у відповідача відсутня заборгованість по орендній платі по Договору оренди, а тому позовні вимоги безпідставні і задоволенню не підлягають.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору покладаються на позивача.

Витрати, пов`язані з розглядом справи, сторонами не заявлялись.

Керуючись статтями 129, 236-240 Господарського процесуального кодексу України суд

В И Р І Ш И В :

У позові відмовити повністю.

Дане рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Н.Г. Шевчук

Повний текст рішення складено та підписано: 17.10.2022

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.10.2022
Оприлюднено18.10.2022
Номер документу106773643
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про невиконання або неналежне виконання зобов’язань що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —911/346/22

Постанова від 01.02.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Ухвала від 26.12.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Ухвала від 21.11.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Ухвала від 07.11.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Рішення від 06.10.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 29.09.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 07.09.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 17.08.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 29.06.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 01.06.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні