Ухвала
від 17.10.2022 по справі 161/12836/22
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/12836/22

Провадження № 1-кп/161/992/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Луцьк 17 жовтня 2022 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:

судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

обвинуваченого ОСОБА_6 ,

провівши у залі судових засідань підготовче судове засідання у кримінальному проваджені, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022030000000020, щодо ОСОБА_6 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.201-2 КК України,

В С Т А Н О В И В

В провадженні Луцького міськрайонного суду Волинської області перебуває на розгляді кримінальне провадження, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022030000000020, щодо ОСОБА_6 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.201-2 КК України.

До суду надійшло клопотання ГО «Зміна» про надання дозволу на пряму відеотрансляцію судових засідань у даному кримінальному провадженні в мережі Інтернет на порталі «Судова влада України», посилаючись на значний суспільний інтерес до цього судового процесу.

Заслухавши думку учасників судового провадження, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.6 ст.27 КПК України кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.

Згідно ч.4 ст.11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку.

Суспільний інтерес являє собою гармонізований інтерес публічних і приватних осіб та може кваліфікуватися як суспільна користь, соціальний ефект від здійснення партнерства в будь-якій сфері права.

Відповідно до ст.29 Закону України "Про інформацію" предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності України; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов`язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, тощо.

Інформацією про резонантність вказаного кримінального провадження та наявність великого інтересу до неї у громадськості суд не володіє. Також представником ГО «Зміна» не доведено наявності гармонізованого інтересу публічних і приватних осіб до даної справи, як інформації, що являється предметом суспільного інтересу.

Зважаючи на вищевикладене, суд відхиляє доводи ГО «Зміна» про велике суспільне значення та значний суспільний інтерес з боку громадськості до неї, як безпідставні, та вважає недоцільним здійснювати трансляцію судового засідання в даній справі.

Задоволення клопотання ГО «Зміна» неминуче призведе до чергового відкладення слухання справи, оскільки на забезпечення виконання ухвали необхідна перерва для виконання вимог листа Державної судової адміністрації України № 15-1924/16 від 14 березня 2016 року про можливість онлайн-трансляції судових засідань по справах, які мають значний суспільний інтерес.

Отже, враховуючи завдання кримінального процесуального закону, забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами, суд вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню.

Відмова в клопотанні ГО «Зміна» ніяким чином не порушує гласність судового засідання, відповідає меті судового провадження, що відбувається за правилами ст.27 КПК України, та сприяє передбаченому ст.2 КПК України завданню кримінального провадження, швидкому, повному та неупередженому судовому розгляді.

Відсутність дозволу на трансляцію не позбавляє осіб, присутніх в залі судового засідання, проводити фотозйомку, відео- та аудіо запис без отримання окремого дозволу суду з урахуванням обмежень, встановлених відповідно до ч.4 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та ч.6 ст.27 КПК України.

Керуючись ст.ст. 2, 27, 372 КПК України, ч.4 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суд,

П О С Т А Н О В И В

В задоволенніклопотання ГО «Зміна» про надання дозволу на пряму відеотрансляцію судових засідань у кримінальному провадженні 161/12836/22 про обвинувачення ОСОБА_6 за ч.3 ст.201-2 КК України в мережі Інтернет на порталі «Судова влада України» відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення17.10.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу106776174
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги

Судовий реєстр по справі —161/12836/22

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Марчук А. В.

Ухвала від 03.10.2023

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Марчук А. В.

Ухвала від 17.10.2022

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Марчук А. В.

Ухвала від 17.10.2022

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Марчук А. В.

Ухвала від 19.09.2022

Кримінальне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Марчук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні