ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
17.10.2022Справа № 910/10617/22
Суддя Мандриченко О.В., розглянувши
позовну заяву Громадської спілки "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ"
до Акціонерного товариства "НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКАМПАНІЯ УКРАЇНИ" (відповідач 1)
Громадської організації "УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТОРОНТО" (відповідач 2),
Фізичної особи-підприємця Мокрика Данила Романовича (відповідач 3),
про про захист ділової репутації та відшкодування завданої моральної шкоди
ВСТАНОВИВ:
Громадська спілка "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" звернулася до Господарського суду міста Києва із позовом, в якому остання просить суд:
- визнати недостовірною інформацію, що міститься у фільмі за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=gb2m7aUxEs8) під назвою: «Бити. Молитися. Тримати | Фільм-розслідування Суспільного», що був знятий Акціонерним товариством «НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКАМПАНІЯ УКРАЇНИ»;
- зобов`язати Акціонерне товариство «НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКАМПАНІЯ УКРАЇНИ» видалити фільм за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=gb2m7aUxEs8) під назвою: «Бити. Молитися. Тримати Фільм-розслідування Суспільного» із мережі Інтернет;
- зобов`язати Громадську організацію «УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТОРОНТО» видалити відеоматеріал, що знаходиться за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=r0_c40TxyRo) під назвою: «Айзек Азімов і Фундація, Зеленський і рехаби, ТікТок-Поплавський, балет: #@)??$0 з Майклом Щуром #4»;
- зобов`язати Мокрика Данила Романовича видалити відеоматеріал за посиланням (https://www.voutube.com/watch?v=aUBE4TEDqEk) під назвою: «Зеленський і наркозалежні - розслідування Суспільного / MokRec №82»;
- стягнути з Акціонерного товариства «НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКАМПАНІЯ УКРАЇНИ» на користь Громадської спілки «МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ» компенсацію за завдану моральну шкоду у розмірі 1000000,00 (один мільйон) гривень.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно пункту 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Так, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд стягнути з Акціонерного товариства «НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКАМПАНІЯ УКРАЇНИ» на користь Громадської спілки «МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ» компенсацію за завдану моральну шкоду у розмірі 1000000,00 (один мільйон) гривень.
Проте, в порушення наведеної правової норми ні у позовній заяві, ні у доданих до неї документах позивачем не зазначено обґрунтованого розрахунку суми завданої моральної шкоди, яку останній просить суд стягнути з відповідача.
Крім того, відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно частини першої ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В порушення наведених правових норм позивачем не надано до суду відповідних доказів надсилання на адресу відповідачів копії позовної заяви разом із доданими до неї документами.
Крім того, у відповідності до пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір"за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною третьою статті 6 Законо України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено до відповідачів чотири вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру.
Отже, з урахуванням розміру позовних вимог та встановленого Законом України від 02.12.2021 "Про Державний бюджет України на 2022 рік" розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивачеві за подання до суду даного позову необхідно сплатити 9924,00 грн судового збору за чотири позовні вимоги немайнового характеру та 15000,00 грн судового збору за позовну вимогу майнового характеру, що у сумі складає 24924,00 грн.
Крім того, частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частини першої статті 96 Господарського процесуального кодексу України електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних й інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
Електронні докази подаються в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги". Законом може бути передбачено інший порядок засвідчення електронної копії електронного доказу.
Так, у позовній заяві позивач зазначає про поширення недостовірної інформації щодо останнього у фільмі «Бити. Молитися. Тримати | Фільм-розслідування Суспільного», відеоматеріалі «Айзек Азімов і Фундація, Зеленський і рехаби, ТікТок-Поплавський, балет: #@)??$0 з Майклом Щуром #4» та відеоматеріалі «Зеленський і наркозалежні - розслідування Суспільного / MokRec №82».
Однак, в порушення наведених правових норм вказані відеозаписи не були додані позивачем до позовної заяви в якості електронних доказів у порядку, встановленому статтею 96 Господарського процесуального кодексу України.
За змістом частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись статтями 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Громадської спілки "МІЖНАРОДНА АНТИНАРКОТИЧНА АСОЦІАЦІЯ" (03037, м. Київ, вул. Валерія Лобановського, 54) залишити без руху.
2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду:
- належних доказів направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви разом із доданими до неї документами;
- оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору у розмірі 24924,00 грн;
- детального та обгрунтованого розрахунку суми завданої моральної шкоди, яку позивач просить суд стягнути з Акціонерного товариства «НАЦІОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКАМПАНІЯ УКРАЇНИ», разом із доказами надсилання вказаного розрахунку на адресу інших учасників справи;
- всіх доказів на підтвердження заявлених позовних вимог, у тому числі зазначених у даній ухвалі суду, разом із доказами надсилання їх копій на адресу інших учасників справи.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Олександр Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2022 |
Оприлюднено | 20.10.2022 |
Номер документу | 106798743 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо захисту ділової репутації |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні