Справа № 397/670/22
н/п : 2/397/301/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18.10.2022 смт.Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимович І.В., перевіривши матеріали позовної заяви по цивільній справі №397/670/22
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
Представник позивача: ОСОБА_2 (адреса знаходження: АДРЕСА_2 );
Відповідач:Красносільська сільськарада Олександрівськогорайону Кіровоградськоїобласті (адресамісця знаходження:27326,Кіровоградська область,Олександрівський район,с.Красносілля,вул.Центральна,75)
Предмет позову: про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача на підставі ст.16, 1269, 1270, 1272 ЦК України звернувся до суду з позовом, в якому просить визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , додатковий строк для подачі до нотаріальних органів заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , терміном на два місяці з часу набрання рішенням суду законної сили.
Суддя, отримавши позовну заяву, перевіряє її на відповідність вимогам статей 175, 177 ЦПК України.
Згідно п.2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України ,позовна заяваповинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до ст.48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
В позовній заяві позивач вказує відповідачем у справі Красносільську сільську раду Олександрівського району Кіровоградської області на території якої знаходиться спадкове майно, а саме земельна ділянка кадастровий номер №3520584000:02:000:0474, площею 4,53 га, для ведення товарного сільсько-господарського виробництва (Державний акт на право приватної власності на землю І-КР №008914 від 12.03.2002 року).
Однак, відповідно до п. 6-1 розділу VЗакону України«Про місцевесамоврядування» до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: 1) у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі розформовані територіальні громади); 4) сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, праві та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту; 9) юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою.
Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 716-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Кіровоградської області», адміністративним центром Олександрівської територіальної громади Кіровоградської області визначено смт. Олександрівка та до складу даної громади увійшли відповідні територіальні громади (населені пункти), зокрема, Красносільська територіальна громада.
17липня 2020року ВерховноюРадою Україниприйнято Постанову№807-IX«Про утвореннята ліквідаціюрайонів»,згідно зпідп.11п.1,п.2,підп.11п.3якої булоутворено уКіровоградській області Кропивницький район (з адміністративним центром у місті Кропивницький) у складі територій Аджамської сільської, Бобринецької міської, Великосеверинівської сільської, Гурівської сільської, Дмитрівської сільської, Долинської міської, Знам`янської міської, Катеринівської сільської, Кетрисанівської сільської, Компаніївської селищної, Кропивницької міської, Новгородківської селищної, Олександрівської селищної, Соколівської сільської, Суботцівської сільської, Первозванівської сільської, Устинівської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. Межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району. Ліквідовано у Кіровоградській області: Благовіщенський, Бобринецький, Вільшанський, Гайворонський, Голованівський, Добровеличківський, Долинський, Знам`янський, Компаніївський, Кропивницький, Маловисківський, Новгородківський, Новоархангельський, Новомиргородський, Новоукраїнський, Олександрівський, Олександрійський, Онуфріївський, Петрівський, Світловодський, Устинівський райони.
Враховуючи те, що повноваження Красносільської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області як органу місцевого самоврядування припинилися, а також те, що Красносільська територіальна громада ввійшла до складу Олександрівської територіальної громади, представницьким органом якої є Олександрівська селищна рада Кропивницького району Кіровоградської області, тому належним відповідачем у справі є Олександрівська селищна рада Кропивницького району Кіровоградської області.
Отже, суддя приходить до висновку, що вищезазначені обставини є недоліком позовної заяви відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, що має бути усунутий представником позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву представника позивача слід залишити без руху та надати йому строк для усунення недоліків поданої позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали.
Керуючись ст.175, 185, 260 ЦПК України , суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заявупредставника адвоката БаранчукЮрія Вікторовичав інтересах ОСОБА_1 доКрасносільської сільськоїради Олександрівськогорайону Кіровоградськоїобласті провизначення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини -залишити безруху,надавши представникупозивача строкдля усуненнявказаних вухвалі недоліківпротягом п`ятиднів з дня вручення копії даної ухвали.
У випадку не усунення недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Копію ухвали направити представнику позивача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: І.В. Максимович
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2022 |
Оприлюднено | 20.10.2022 |
Номер документу | 106822958 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
МАКСИМОВИЧ І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні