Ухвала
від 23.02.2022 по справі 752/30143/21
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/30143/21

Провадження № 1-кс/752/903/22

У Х В А Л А

23 лютого 2022 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , у приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, розглянувши клопотання старшого слідчогов ОВССУ ГУНПв АРКрим там.Севастополі ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 в межах кримінального провадження №12021010000000130 від 16.11.2021 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 3 ст. 358 КК України , про накладення арешту,

ВСТАНОВИВ:

до провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м.Києва надійшло клопотання старшого слідчогов ОВССУ ГУНПв АРКрим там.Севастополі ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 в межах кримінального провадження №12021010000000130 від 16.11.2021 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 3 ст. 358 КК України , про накладення арешту на майно вилучене під час обшуку.

В обгрунтування заявлених вимог слідчий зазначив, що у провадженні слідчого управління ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі перебуває кримінальне провадження № 12021010000000130 від 16.11.2021 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 3 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 16.11.2021 року до слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надійшли матеріали заяви ОСОБА_5 , щодо притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_6 , який представляючись братом керівника МВС ОСОБА_7 , повідомив, що має можливість вирішувати питання про призначення на керівні посади в системі МВС за винагороду, а також має можливість виготовити Оперативний талон, який забезпечує безперешкодний проїзд автомобіля, а також відсутність перевірок документів.

01.02.2022 р. в порядку ст. 237 КПК України, було проведено огляд приміщення туалету, який знаходиться на другому поверсі готелю «Козацький», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

В ході огляду приміщення туалету, а саме кабінки, яка розташована найближче до виходу, а саме на кришці унітазу було виявлено та в подальшому вилучено куртку чорного кольору з написом у внутрішній стороні «VIVAC ANA ta PROGEKT-MAN», у лівій внутрішній кишені даної куртки виявлено прозорий канцелярський файл, в якому мітились речі схожі на іноземну валюту долари США, які були обмотані білою стрічкою. При огляді, встановлено: 2 (дві) купюри номіналом 100 доларів США (КВ 77952483 J, KD 44548185 A) та 98 (дев`яносто вісім) купюр номіналом 100 доларів США з однаковою серією та номером купюри (КВ 14859854 М), на зворотній стороні купюр напис «Імітаційний засіб». Поряд із курткою було виявлено мобільний телефон чорного кольору марки «iPhone 12». Також на кришці унітазу виявлено сумку (шкіряну) чорного кольору з ременем. При огляді вмісту сумки було виявлено футляр з окулярами, зарядний пристрій (без дроту) білого кольору, посвідчення водія на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_1 , паспорт громадянина України (ID-картка) на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , № НОМЕР_2 , банківську картку «ПриватБанк» № НОМЕР_3 , банківську картку «ПриватБанк» № НОМЕР_4 , банківську картку «Монобанк» № НОМЕР_5 , накладна № 1376 на суму 3071, 50 грн., купюру номіналом 100 рублів, дисконтні картки та візитки ві кількості 10 штук. Також ключ ж магнітом.

Просив накласти арешт на майно вилучене 01.02.2022 року під час огляду місця події за адресою: АДРЕСА_1 , з метою його збереження та недопущення його відчуження.

Власники майна на яке просить накласти арешт слідчий за погодженням прокурора у судове засідання не з`явилися, їх відсутність не перешкоджає розгляду клопотання.

Прокурор відділу прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_8 подав до суду клопотання про розгляд заявлених у клопотанні вимог за його відсутності, з викладених у ньому підстав, просив задовольнити.

За правилами ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання про накладення арешту, фіксування технічними засобами судового засідання не здійснювалось у зв`язку з відсутністю у судовому засіданні осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

Дослідивши клопотання та додані до нього додатки, приходжу до висновку, що заявлені вимоги про накладення арешту підлягають задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддеювстановлено,що у провадженні слідчого управління ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі перебуває кримінальне провадження № 12021010000000130 від 16.11.2021 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 3 ст. 358 КК України.

01.02.2022 року в порядку ст. 237 КПК України, було проведено огляд приміщення туалету, який знаходиться на другому поверсі готелю «Козацький», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

В ході огляду приміщення туалету, а саме кабінки, яка розташована найближче до виходу, а саме на кришці унітазу, за участі підозрюваного ОСОБА_6 та адвоката ОСОБА_9 було виявлено та в подальшому вилучено куртку чорного кольору з написом у внутрішній стороні «VIVAC ANA ta PROGEKT-MAN», у лівій внутрішній кишені даної куртки виявлено прозорий канцелярський файл, в якому мітились речі схожі на іноземну валюту долари США, які були обмотані білою стрічкою. При огляді, встановлено: 2 (дві) купюри номіналом 100 доларів США (КВ 77952483 J, KD 44548185 A) та 98 (дев`яносто вісім) купюр номіналом 100 доларів США з однаковою серією та номером купюри (КВ 14859854 М), на зворотній стороні купюр напис «Імітаційний засіб». Поряд із курткою було виявлено мобільний телефон чорного кольору марки «iPhone 12». Також на кришці унітазу виявлено сумку (шкіряну) чорного кольору з ременем. При огляді вмісту сумки було виявлено футляр з окулярами, зарядний пристрій (без дроту) білого кольору, посвідчення водія на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_1 , паспорт громадянина України (ID-картка) на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , № НОМЕР_2 , банківську картку «ПриватБанк» № НОМЕР_3 , банківську картку «ПриватБанк» № НОМЕР_4 , банківську картку «Монобанк» № НОМЕР_5 , накладна № 1376 на суму 3071, 50 грн., купюру номіналом 100 рублів, дисконтні картки та візитки ві кількості 10 штук. Також ключ ж магнітом.

Так, зазначене вище майновважається тимчасово вилученим майном, відповідно до правил ч.1 статті 168 КПК України.

Згідно з положенням ч. 5ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Вказані вище обставини підтверджується зібраними матеріалами кримінального провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2ст. 131 КПК Україниодним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ч.ч. 10,11ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно дост. 98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчим за погодженням прокурора у клопотанні доведено, що вилучене під час обшуку майно є речовим доказом у кримінальному провадженні, і на теперішній час з метою недопущення його відчуження, так як існує реальна загроза його незаконного відчуження, є необхідність в їх арешті.

Метою та підставою накладення арешту на вилучені речі та документи є забезпечення збереження речових доказів.

Зважаючи на зазначене вище, слідчий суддя приходить висновку, що слідчим за погодженням прокурора в клопотанні доведено, що з метою забезпечення збереження речових доказів у органу досудового розслідування виникла обґрунтована потреба у накладенні арешту, у зв`язку з чим клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 170-175 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання старшого слідчогов ОВССУ ГУНПв АРКрим там.Севастополі ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу прокуратури Автономної республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 в межах кримінального провадження №12021010000000130 від 16.11.2021 за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 369-2, ч. 3 ст. 358 КК України , про накладення арешту, задовольнити.

Накласти арешт на тимчасового вилучене 01.02.2022 року під час огляду за адресою: АДРЕСА_1 майно, а саме на:

- ключ з магнітом;

-2 (дві) купюри номіналом 100 доларів США (КВ 77952483 J, KD 44548185 A);

-98 (дев`яносто вісім) купюр номіналом 100 доларів США з однаковою серією та номером купюри (КВ 14859854 М), на зворотній стороні купюр напис «Імітаційний засіб»;

-мобільний телефон чорного кольору марки «iPhone 12»;

-банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_3 , банківська картка «ПриватБанк» № НОМЕР_4 , банківська картка «Монобанк» № НОМЕР_5 ;

-куртка чорного кольору з написом у внутрішній стороні «VIVAC ANA ta PROGEKT-MAN» - які було вилучено під час огляду приміщення туалету, який знаходиться на другому поверсі готелю «Козацький», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.02.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106839782
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —752/30143/21

Ухвала від 01.02.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 01.02.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 01.02.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 23.02.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Плахотнюк К. Г.

Ухвала від 04.08.2022

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Рибак Іван Олексійович

Ухвала від 22.06.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 22.06.2022

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 13.06.2022

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Глиняний Віктор Петрович

Ухвала від 22.12.2021

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

Ухвала від 22.12.2021

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Ольшевська І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні