Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2526/21
Провадження № 1-кс/935/661/22
У Х В А Л А
20 жовтня 2022 року м.Коростишів
Слідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , зі секретарем - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування,-
встановив:
Слідча СВ ВП № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Коростишівського районного суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, обґрунтовуючи його наступним, що посадові особи ДП «ЖРЗРТО «Промінь» в 2015 році, шляхом складання завідомо неправдивих офіційних документів - договору оренди, внесли завідомо неправдиві відомості про передачу державного майна на користь ТОВ "Системи технології", внаслідок чого державі в особі ДП "Промінь" спричинено тяжкі наслідки.
Відомості про дане кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 366 КК України внесені 21.07.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №42020060360000215.
В ходідосудового розслідування було проведено ряд слідчих (розшукових) дій зокрема допитано свідків, отримано матеріали судової справи, однак інформації яка б становила оперативний інтерес не надходило.
Строк досудового розслідування закінчується 20.10.2022 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки у ході досудового розслідування з метою його повного, всебічного та неупередженого проведення необхідно виконати рядслідчих (розшукових)дії,направлені навстановлення свідків та очевидців події, допиту свідків, отримання тимчасового доступу до речей та документів.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, просив клопотання задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;
2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Частинами 1-4 ст. 294 КПК України передбачено, - якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Згідно приписів ч. 4 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Частина перша ст. 295 КПК України передбачає, що продовження строку досудового розслідування кримінального правопорушення, у випадку, визначеному пунктом 1 частини третьої статті 294 цього Кодексу, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування.
Враховуючи, що у встановлений термін слідчий не завершив досудове розслідування, а для всебічного, повного та об`єктивного розслідування у кримінальному провадженні органу досудового розслідування необхідно виконати ряд процесуальних та слідчих дій, з метою його повного, всебічного та неупередженого проведення необхідно встановити підозрюваного та враховуючи вимоги ст.ст. 219, 294 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.219, 294, 295-1, 369, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020060360000215 від 21.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України на шість місяців.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_4
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 106878958 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні