Ухвала
від 23.07.2010 по справі 01-10/11-221
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


УХВАЛА

                    

23.07.10                                                                                 Справа № 01-10/11-221.

Суддя господарського суду Луганської області Москаленко М.О., розглянувши заяву ОСОБА_1

про  припинення юридичної особи та визнання недійсними втрачених установчих документів

           

                                                     в с т а н о в и в :

23.07.2010 ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Луганської області із письмовою заявою від 20.07.2010 № 01/20-07  про:

- припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством, а саме про припинення юридичної особи –Товариства з обмеженою відповідальністю «Минсбубарт», м. Луганськ, вул. Щаденко, 21/69, код 36189656;

- визнання недійсними втрачених документів та печаток Товариства з обмеженою відповідальністю «Минсбубарт», м. Луганськ, вул. Щаденко, 21/69, код 36189656;

Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у встановленому  порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених Господарським процесуальним кодексом України заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, громадяни, що не є суб’єктами підприємницької діяльності.

З аналізу приписів ст. 12 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що підвідомчість - це визначена законом  сукупність  повноважень господарських   судів   щодо  розгляду  справ,  віднесених  до  їх компетенції.

З урахуванням положень  частини  третьої  статті 22 Закону України "Про судоустрій України" ,  згідно  з  якими місцеві   господарські   суди  розглядають  справи  у  спорах,  що виникають з господарських  правовідносин,  а  також  інші  справи, віднесені  процесуальним  законом  до  їх  підсудності,  та вимог статей 1,  4-1,  12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди  розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 Господарського процесуального кодексу України,  а правовідносини,  з яких виник спір, мають господарський характер.

          Таким чином,  господарський спір підвідомчий господарському суду,  зокрема, за таких умов:

    а) участь у спорі суб'єкта господарювання (якщо інше прямо не встановлено законом);

    б) наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України,  іншими  актами  господарського  і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин;

    в)   відсутність   у  законі  норми,  що  прямо  передбачала  б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.

Заявником –ОСОБА_1, у заяві прямо зазначено про відсутність спору  між ним та будь-якою іншою особою стосовно предмету вимог заяви.  

Відповідно до ст. 41 Господарського процесуального кодексу України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження та розглядають справи  про  банкрутство у порядку провадження,  передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності  боржника  або визнання  його банкрутом"

Позовне провадження передбачає наявність спору про право цивільне за участю щонайменше двох учасників судового процесу (сторін):  позивача та відповідача.

Заявником у заяві взагалі не визначено відповідача, що унеможливлює розгляд вказаної заяви господарським судом.

За таких обставин заява ОСОБА_1 не підлягає розгляду в господарських судах України та відповідно до п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України  у її прийнятті слід відмовити.

          Керуючись п. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу  України, суд –

                                                        у х в а  л и в :

1.          У прийнятті  заяви ОСОБА_1 відмовити.

2.          Повернути  заяву та додані до неї матеріали заявнику.

Додаток (тільки заявнику): на 22 аркушах, у т.ч. оригінал квитанції № ПН40 від 09.07.2010 на суму 85 грн. 00 коп., оригінал квитанції № ПН44 від 09.07.2010 на суму 236 грн. 00 коп.

Суддя                                                                           М.О. Москаленко

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення23.07.2010
Оприлюднено16.08.2010
Номер документу10688633
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —01-10/11-221

Ухвала від 23.07.2010

Господарське

Господарський суд Луганської області

Москаленко М.О.

Ухвала від 09.07.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Москаленко М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні