24.10.2022 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 533/28/22
провадження № 2/533/59/22
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2022 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області
у складі головуючого судді Лизенка А.В.,
за участі
секретаря судового засідання Шемшур О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із уточненою позовною заявою (а.с.91-94), в якій просить здійснити поділ земельної ділянки площею 4,2963 га, розташованої на території Новогалещинської селищної ради (колишня Василівська сільська рада) Кременчуцького (Козельщинського) району Полтавської області, кадастровий номер 5322080800:00:001:0069, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, шляхом виділення у приватну власність:
-ОСОБА_1 , належної йому 1/2 частки у вказаній земельній ділянці в окремий об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку площею 2,1481 га, розташовану в межах поворотних точок Є-Ж-З-Д-Е, згідно схеми поділу земельної ділянки, згідно висновку інженера-землевпорядника ОСОБА_3 ;
-ОСОБА_2 належної їй 1/2 частки у вказаній земельній ділянці в окремий об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку площею 2,1481 га, розташовану в межах поворотних точок Ж-А-Б-В-Г-З, згідно схеми поділу земельної ділянки, згідно висновку інженера-землевпорядника ОСОБА_3 ..
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що після смерті батька ОСОБА_4 , яий помер ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач з відповідачем в рівних частинах успадкували вищевказану земельну ділянку. 21.05.2019 року державним нотаріусом Козельщинської державної нотаріальної контори Курочкіним О.О. видане свідоцтво про право на спадщину за законом по 1/2 частині кожному земельної ділянки загальною площею 4,2963 гектари наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, кадастровий номер 5322080800:00:001:0069, що належала померлому ОСОБА_4 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 027406.
Позивач звернувся до відповідача з пропозицією розділити належну їм на праві спільної часткової власності земельну ділянку площею 4,2963 га, шляхом виділення кожному окремої земельної ділянки в натурі на місцевості, однак таке прохання залишено без задоволення.
Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області від 20.01.2022 року відкрито загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче судове засідання (а.с.20).
Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області від 21.07.2022 року закрито підготовче судове засідання та призначено справу до розгляду по суті (а.с.82-82).
Позивач та представник позивача, належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду, у судове засідання не з`явилися, надали суду заяву з проханням розглянути справу за їх відсутності, позовні вимоги підтримують.
Відповідач, належним чином повідомлений про час та місце судового засідання відповідно до п.3 ч.8 ст.128 ЦПК України (днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду), у судове засідання не з`явилася. Поштові конверти з судовою повісткою про розгляд справи повернулися до суду з відміткою "адресат відмовився" (а.с.25-26, 61-62, 66-67, 69-70, 86-87) та «адресат тимчасово відсутній» (а.с. 23-24) .
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, встановивши на їх підставі фактичні обставини та характер спірних правовідносин між сторонами спору, визначивши правові норми, що підлягають застосуванню, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом від 21.05.2019 року, посвідченого державним нотаріусом Козельщинської державної нотаріальної контори Курочкіним О.О. зареєстрованого в реєстрі за № 2536, спадкоємцями зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його: дочка - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та син - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на 1/2 частку у спадщині, що складається з: земельної ділянки загальною площею 4,2963 гектари, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Василівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, кадастровий номер 5322080800:00:001:0069, що належала померлому ОСОБА_4 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 027406, виданого на його ім`я Козельщинською райдержадміністрацією Полтавської області 01.04.2004 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договір оренди землі за № 010454800097 (а.с.8).
Відповідно до витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності ОСОБА_1 є спадкоємцем 1/2 частини земельної ділянки загальною площею 4,2963 га (а.с.9).
Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права.
У ст.41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Згідно ст.88 Земельного Кодексу України, володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку.
Учасник спільної часткової власності має право вимагати виділення належної йому частки із складу земельної ділянки як окремо, так і разом з іншими учасниками.
Відповідно до ч.2 ст.319 ЦК України, власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Згідно ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом.
Власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності, згідно ч.1 ст.356 ЦК України, є спільною частковою власністю.
Виходячи зі змісту загальних засад регулювання права власності, що встановлені ст.316 України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Норми ст.ст.317, 319 ЦК України передбачають, що власникові належать право володіння, користування та розпоряджання своїм майном, яке він здійснює на власний розсуд і усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.
Згідно ч.1 ст.364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Відповідно до схеми поділу щодо можливості розподілу земельної ділянки, земельну ділянку, кадастровий номер 5322080800:00:001:0069, можливо розділити на дві земельні ділянки, виділивши кожному співвласнику в натурі (на місцевості) відповідно по 1/2 частині земельної ділянки (а.с.18-19).
Враховуючи вищевикладене, позивачем доведено обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, належними та допустимими доказами, а тому суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Судовий збір необхідно покласти на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог відповідно до ст.141 ЦПК України.
У відповідності до вимог ч.2 ст.141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.133 ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно ч.1, 2 ст.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Таким чином, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума понесених ним витрат на правничу допомогу у розмірі 6200,00 грн., що підтверджуються: квитанцією, договором про надання правової допомоги, розрахунком суми гонорару за договором про надання правової допомоги та актом наданих послуг (а.с.97-99).
На думку суду, вказаний розмір витрат є співмірним із складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; значенням справи для сторони.
Крім цього, позивачем понесено витрати в сумі 1000 грн на виготовлення схеми поділу земельної ділянки, що підтверджується квитанцією (а.с.100).
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.258 - 268 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ), про поділ земельної ділянки, задовольнити в повному обсязі.
Поділити земельну ділянку площею 4,2963 га, розташовану на території Новогалещинської селищної ради (колишня Василівська сільська рада) Кременчуцького (Козельщинського) району Полтавської області, кадастровий номер 5322080800:00:001:0069, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, шляхом виділення у приватну власність:
- ОСОБА_1 , в рахунок належної йому 1/2 частки у праві власності на вказану земельній ділянку, як окремий об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку площею 2,1481 га, розташовану в межах поворотних точок Є-Ж-З-Д-Е, згідно схеми поділу земельної ділянки згідно висновку інженера-землевпорядника ОСОБА_3 ;
- ОСОБА_2 , в рахунок належної їй 1/2 частки у праві власності на вказану земельну ділянку, як окремий об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку площею 2,1481 га, розташовану в межах поворотних точок Ж-А-Б-В-Г-З, згідно схеми поділу земельної ділянки згідно висновку інженера-землевпорядника ОСОБА_3 ..
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), судовий збір у розмірі 908,00 грн (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ), на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), понесені ним судові витрати на правничу допомогу та інші судові витрати у розмірі 7200,00 грн (сім тисяч двісті гривень 00 копійок).
Рішення суду може бути оскаржене позивачем до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте Козельщинським районним судом Полтавської області за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення суду набирає законної сили, якщо протягом вищевказаних строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя А.В. Лизенко
Повний текст рішення
складено та підписано 24.10.2022
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2022 |
Оприлюднено | 25.10.2022 |
Номер документу | 106892049 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні