Справа №295/10544/22
1-кс/295/4435/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2022 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
при секретарі с/з - ОСОБА_2 ,
за участю: слідчого - ОСОБА_3 ,
розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12021060000000064 слідчим СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про обшук та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
В клопотанні слідчий СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 зазначила, що Слідчим відділом Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021060000000064 від 09.02.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що на території м. Житомира група невстановлених слідством осіб зорганізувалася та утримує мережу закладів для зайняття гральним бізнесом без відповідних дозвільних документів та з порушенням чинних вимог Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Зокрема, в ході проведення оперативно-розшукових заходів, від оперативного джерела отримано інформацію про те, що за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться нежитлове приміщення, яке використовуютя з метою надання доступу до азартних ігор без ліцензій, всупереч вимогам статті 2 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».
Вказане нежитлове приміщення обладнане несертифікованими гральними автоматами, що не підключені до Державної системи онлайн-моніторингу грального обладнання та онлайн-систем організаторів азартних ігор. Крім цього, у вказаному закладі наявні працівники, які забезпечують обмежений доступ громадян до приміщення даного закладу, розмінюють гравцям грошові кошти, надають допомогу у прийняті ставок, здійснюють видачу грошових виграшів переможцям, забезпечують своїми діями доступ до азартих ігор без наявних ліцензій.
Відповідно до показань свідків, у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться нежитлове приміщення, що розташоване на першому поверсі, в якому невстановлені особи організували діяльність грального бізнесу. У вказане приміщення здійснюють пропуск осіб виключно після стуку в двері до вказаного закладу та демонстрації грошових коштів.
За вказаною адресою можуть знаходитися документи та предмети, які мають відношення до організації та проведення азартних ігор без відповідних ліцензій.
Таким чином, під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні обшуку нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення документів та предметів, які мають значення для досудового розслідування, а також, містять відомості, які будуть використані як докази у розслідуваному кримінальному провадженні.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, приміщення, нежитлове вбудоване приміщення (фірмовий магазин « Леся »), загальною площею 179,5 кв. м, на праві приватної власності належить ОСОБА_5 ; нежитлові приміщення в гуртожитку, загальною площею 88,6 кв. м, на праві приватної власності належить підприємству « ДЕФЕНДО », яке засноване на власності Житомирської обласної ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів» (код 37808502); нежитлові приміщення в гуртожитку, загальною площею 88,6 кв. м, на праві колективної власності належить ТОВ «Медична науково-виробнича фірма «Діамант» (код 22065537); нежитлове вбудоване приміщення, загальною площею 61,2 кв. м, на праві приватної власності належить ОСОБА_6 ; нежитлове вбудоване приміщення, загальною площею 111,1 кв. м, на праві приватної власності належить ОСОБА_7 ; будівля магазину з приміщеннями кафе, загальною площею 489,6 кв. м, на праві приватної власності належить ОСОБА_8 .
У сторони обвинувачення в даному кримінальному провадженні є достатні підстави вважати, що застосування такого виду заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів не зможе забезпечити збереження речей і документів у первинному вигляді.
Враховуючи те, що причетні до вчинення правопорушення особи ведуть себе обережно та можуть умисно знищити, виправити, замінити, підробити документальні матеріали, які можуть бути використані в якості доказів у кримінальному провадженні та необхідні для встановлення об`єктивної істини, в інший спосіб, ніж проведення обшуку нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , неможливо виявити та зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінальних правопорушень, а також, відшукати речі і документи, які мають значення для досудового розслідування та будуть використані як докази.
Отримані речі, в сукупності з іншими матеріалами досудового розслідування, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, мають значення речових доказів і потребують подальшого дослідження та будуть використані в ході досудового розслідування кримінального провадження при призначенні відповідних криміналістичних експертиз, допитах свідків та при проведенні інших слідчих дій, в яких виникне необхідність.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення речі.
Заслухавши слідчого, яка підтримала клопотання, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Враховуючи вищевикладене та те, що клопотання подане з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчиненого кримінального правопорушення, відшукання речей і документів, які знаходяться у зазначеному в клопотанні володінні, мають значення для досудового розслідування, а також, містять відомості, які будуть використані як докази у розслідуваному кримінальному провадженні та під час судового розгляду, клопотання слідчого ґрунтується на вимогах закону і підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України, ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 110, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому слідчого відділу Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 та іншим слідчим, включеним до групи слідчих з розслідування цього кримінального провадження, на проведення обшуку нежитлових приміщень, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема: приміщення, нежитлового вбудованого приміщення (фірмовий магазин « Леся »), загальною площею 179,5 кв. м, що на праві приватної власності належить ОСОБА_5 ; нежитлових приміщень в гуртожитку, загальною площею 88,6 кв. м, що на праві приватної власності належить підприємству « ДЕФЕНДО », яке засноване на власності Житомирської обласної ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів» (код 37808502); нежитлових приміщень в гуртожитку, загальною площею 88,6 кв. м, що на праві колективної власності належить ТОВ «Медична науково-виробнича фірма «Діамант» (код 22065537); нежитлового вбудованого приміщення, загальною площею 61,2 кв. м, що на праві приватної власності належить ОСОБА_6 ; нежитлового вбудованого приміщення, загальною площею 111,1 кв. м, що на праві приватної власності належить ОСОБА_7 ; будівлі магазину з приміщеннями кафе, загальною площею 489,6 кв. м, що на праві приватної власності належить ОСОБА_8 , з метою відшукання і вилучення речей і документів, які можуть мати значення в цьому кримінальному провадженні, а саме:
- комп`ютерних (системних) блоків, моніторів, іншої комп`ютерної техніки та їх складових частин, касових апаратів, що забезпечують надання доступу до азартних ігор без відповідних дозвільних документів;
- установчих (реєстраційних) документів, виписок з ЄРДПОУ, договорів оренди та суборенди щодо здійснення діяльності з надання азартних ігор без відповідних дозвільних документів;
- трудових, цивільних договорів, посадових інструкцій, графіків обліку робочого часу та інших документів, укладених з працівниками, що забезпечують надання доступу до азартних ігор без відповідних дозвільних документів;
- грошових коштів, отриманих злочинним шляхом;
- службової документації, чорнових записів, електронних файлів та матеріальних носіїв інформації, на яких вони містяться (жорсткі диски, флеш-накопичувачі, мобільні телефони тощо), записи з камер відеоспостереження, в яких може знаходитися інформація, яка має значення для кримінального провадження, інших предметів, що свідчать про обставини вчинення злочину і мають значення для встановлення істини у провадженні.
Встановити строк дії ухвали до 20.11.2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2022 |
Оприлюднено | 25.10.2023 |
Номер документу | 106896163 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Полонець С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні