Справа № 351/1458/22
Номер провадження №2/351/606/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2022 року м. Снятин
Снятинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - Собка В.М.
з участю: секретаря - Яворницької А.М.
розглянувши справуза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся у суд із позовом до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики, мотивуючи тим, що відповідачка 20.08.2020 за усною угодою позичила у нього 25000,00 грн., які зобов`язалася повернути до жовтня 2020 року, про що написала відповідну розписку. Починаючи із жовтня 2020 року, по закінчення терміну повернення боргу, позивач неодноразово в усній формі звертався до відповідачкою з вимогою повернути позичені нею кошти, однак відповідачка взяті на себе зобов`язання належним чином не виконувала, борг не повернула до цього часу.
На підставі наведеного позивач просив суд стягнути із відповідачки, ОСОБА_2 , у його, ОСОБА_1 , користь 25000,00 (двадцять п`ять тисяч) грн. боргу за договором позики без урахування індексу інфляції та стягнути із відповідачки у користь позивача 3% річних з простроченої суми у розмірі 1500,00 (одна тисяча п`ятсот) грн.
Позивач та відповідачка до початку судового розгляду подали в судове засідання письмові клопотання про слухання справи у їх відсутність, якими також просили затвердити мирову угоду, умови якої підтримали.
Сторони, діючи свідомо, добровільно, за взаємною згодою і попередньою домовленістю, розуміючи значення своїх дій та їх правові наслідки, подали до суду заяву про затвердження мирової угоди, керуючись ст.ст. 207, 255 ЦПК України просять її визнати та закрити провадження у справі, оскільки умови мирової угоди не суперечать закону та не порушують прав, свобод та інтересів інших осіб.
Відповідно до укладеної мирової угоди позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючий в АДРЕСА_1 та відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаюча в АДРЕСА_2 , в процесі розгляду цивільного позову про стягнення боргу за договором позики уклали дану мирову угоду про наступне:
відповідач в рахунок оплати боргу, визнає за позивачем право на членство та частку у статутному фонді Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» (ідентифікаційний номер 39177093), яка належала ОСОБА_2 на підставі Протоколу №1 Установчих зборів Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ» та Статуту Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ»;
а тому, відповідно до наведеного сторони домовилися про те, що за позивачем ОСОБА_1 слід визнати право на членство та частку у статутному фонді Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» (ідентифікаційний номер 39177093), яка належала ОСОБА_2 на підставі Протоколу №1 Установчих зборів Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ» та Статуту Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ», а ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючу в АДРЕСА_2 , вивести зі складу членів (засновників) Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» (ідентифікаційний номер 39177093), натомість ввести у склад членів (засновників) Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» (ідентифікаційний номер 39177093) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч.7 ст.49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
У відповідності дост.207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи необмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Згідно ст.208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Зі змісту ч.ч. 3, 4 ст.50 Закону України «Про виконавче провадження» у разі звернення стягнення на об`єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з`ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об`єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. Про накладення арешту на об`єкт нерухомого майна, заставлене третім особам, виконавець невідкладно повідомляє таким особам. У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.
Дослідивши матеріали справи встановлено, що: 20.08.2020 ОСОБА_1 надав у борг ОСОБА_2 25000,00 грн. у борг, який ОСОБА_2 зобов`язалася повернути до жовтня 2020 року, однак на даний час борг не повернула; при цьому відповідно до Протоколу №1 Установчих зборів Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ» та Статуту Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ» ОСОБА_2 є членом Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» та їй належить частку у статутному фонді даної організації.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження в справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
До визнання судом мирової угоди сторонам роз`яснено вимоги ст.256 ЦПК України про наслідки закриття провадження по справі: у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
На підставі наведеного, враховуючи, що дана мирова угода не суперечить вимогам закону та не порушує нічиїх прав і охоронюваних законом інтересів, сторонам зрозумілим є те, що повторне звернення до суду по спору між ними про той же предмет і з тих же підстав не допускається, суд вважає, що мирова угода підлягає затвердженню, а провадження по справі закриттю.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 206-208, 255, 256, 260, 261 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Затвердити мирову угоду від 20 жовтня 2022 року укладену між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і стосується прав та обов`язків сторін на таких умовах:
в рахунок оплати боргу ОСОБА_2 в сумі 25000,00 (двадцять п`ять тисяч) грн. за договором позики від 20 серпня 2020 року, визнати за ОСОБА_1 право на членство та частку у статутному фонді Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» (ідентифікаційний номер 39177093), яка належала ОСОБА_2 на підставі Протоколу №1 Установчих зборів Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ» та Статуту Благодійного фонду «Добро починається з ТЕБЕ», а ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючу в АДРЕСА_2 , вивести зі складу членів (засновників) Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» (ідентифікаційний номер 39177093), натомість ввести у склад членів (засновників) Благодійної організації «Благодійний фонд «Добро починається з ТЕБЕ» (ідентифікаційний номер 39177093) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 .
Зобов`язати державного реєстратора внести відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Сторони підтверджують, що умови цієї мирової угоди не суперечать закону, не порушують прав, свобод та інтересів інших осіб, в тому числі держави.
Сторони ознайомлені із ст.ст. 255, 256 ЦПК України. Наслідки укладення мирової угоди та закриття провадження по цивільній справі зрозумілі.
Угода вступає в силу з моменту винесення судом відповідної ухвали про затвердження мирової угоди.
Провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики - закрити.
Повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо досуду апеляційноїінстанції з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий: Василь СОБКО
Суд | Снятинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2022 |
Оприлюднено | 25.10.2022 |
Номер документу | 106898665 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Снятинський районний суд Івано-Франківської області
СОБКО В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні